forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 16 Αύγ 2018, 06:14

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 26 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: my studies Είσοδος / έξοδος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Μαρ 2006, 21:32 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 28 Φεβ 2006, 00:06
Δημοσ.: 5211
Στην αρχική σελίδα του https://my-studies.uoa.gr για είσοδο στον λογαριασμό σας χρειάζεται να συμπληρωθούν τα πεδία κάτω αριστερά
  1. Όνομα Χρήστη:
  2. Κωδικός:
Συμπλήρωση πεδίων:
  1. Στο όνομα χρήστη πάντα γράφουμε sma και τα 7 τελευταία του 13ψήφιου Αριθμού μητρώου δηλαδή της μορφής smaxxxxxxx το sma με μικρά και λατινικούς χαρακτήρες!
  2. Στο "Κωδικός" πρέπει να εισάγουμε έναν κωδικό τουλάχιστον 6ψήφιο το οποίο είχαμε διαλέξει κατά την αίτησή μας
Αν δεν θυμάστε τον κωδικό αυτό σας υπενθυμίζουμε ότι έπρεπε να αποτελείτε μόνο από λατινικούς χαρακτήρες, να μην περιέχεις πάνω από το 40% του ονόματος χρήστη (δηλαδή δεν είναι ο αριθμός μητρώου σας) και επιπλέον έπρεπε να υπάρχει τουλάχιστον ένας αριθμός (μπορεί να ήταν μόνο αριθμοί). Υπάρχει διάκριση μεταξύ μικρών και κεφαλαίων γραμμάτων. Αν πάλι δεν μπορείτε να τον θυμηθείτε δείτε εδώ πιθανούς τρόπους για να τον ανακτήσετε.
Παρατηρείτε ότι έχε δύο επιλογές εισαγωγής στην πλατφόρμα κανονική και αυξημένη ασφάλεια την δεύτερη καλό είναι να την χρησιμοποιείται σε δημόσιους χώρους (πχ ιντερνετ καφέ ή και στα εργαστήρια της Σχολής), είναι πιο αργή σύνδεση, για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.
Αφού ολοκληρώσετε την εργασία σας στην πλατφόρμα ΜΗΝ κλείσετε απλώς τον browser (πχ: internet explorer, firefox…) κάντε πρώτα Αποσύνδεση (κάτω δεξιά), αλλιώς κάποιος άλλος στον ίδιο υπολογιστή, μετά από σας ίσως έχει το δικαίωμα να κάνει ότι του επιτρέψατε πχ: να δει τα προσωπικά σας στοιχεία, να αλλάξει τα στοιχεία σας (αν δοθεί η δυνατότητα σε όλους από την γραμματεία) ή σε περίοδο δηλώσεων να αλλάξει την δήλωσή σας..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: my studies Είσοδος / έξοδος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 17 Ιουν 2010, 20:40 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 25 Φεβ 2009, 20:18
Δημοσ.: 67
Σημερα προσπαθω ολη μερα να μπω στο my-studies και συνεχως μου γραφει οτι παρουσιαστηκε προβλημα.Παρατηρησε κανεις το ιδιο προβλημα;Παρακαλω μια απαντηση!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 17 Ιουν 2010, 20:45 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 11 Νοέμ 2009, 19:37
Δημοσ.: 286
Τοποθεσια: Ζωγράφου
και μένα το ίδιο βγάζει. φαίνεται είναι γενικό πρόβλημα του συστήματος ή ίσως κάποια αναβάθμιση του. ίσως κάποιος να γνωρίζει κάτι περισσότερο.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2010, 23:22 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 25 Αύγ 2010, 16:03
Δημοσ.: 686
Προσπαθώ να μπω στο my-stydies τώρα και ενώ βάζω σωστό κωδικό και username μου λέει: Αποτυχία Σύνδεσης: Ο λογαριασμός σας είναι προσωρινά κλειδωμένος. Είναι θέμα του site αυτό η εγώ έκανα τίποτα λάθος?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2010, 23:31 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 27 Φεβ 2010, 19:19
Δημοσ.: 524
otinanai έγραψε:
Προσπαθώ να μπω στο my-stydies τώρα και ενώ βάζω σωστό κωδικό και username μου λέει: Αποτυχία Σύνδεσης: Ο λογαριασμός σας είναι προσωρινά κλειδωμένος. Είναι θέμα του site αυτό η εγώ έκανα τίποτα λάθος?

Eμενα ανοιγει κανονικα. Για ξαναδοκιμασε.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Οκτ 2010, 23:38 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 25 Αύγ 2010, 16:03
Δημοσ.: 686
Οκ.μπήκα τελικά.ευχαριστώ!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Νοέμ 2010, 19:32 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 21 Μαρ 2008, 16:26
Δημοσ.: 227
συγνωμη, να κανω μια ερωτηση???
εγω που ειμαι 5 ετος και εχω ηδη παρει 38 βιβλια....
δεν δικαιουμαι αλλα???

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Νοέμ 2010, 19:44 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Oχι. Δυστυχως...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Νοέμ 2010, 14:52 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 21 Μαρ 2008, 16:26
Δημοσ.: 227
αρα δεν χρειαζεται να δηλωσω τπτ στον ευδοξο... εεε???

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Νοέμ 2010, 16:02 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Oχι. Στον ευδοξο δηλωνεις μονο συγγραμματα. Αλλα αφου εχεις παρει το maximum που δικαιουσε δεν χρειαζεται να κανεις τπτ παρα μονο να δηλωσεις στο mystudies τα μαθηματα που θα δωσεις!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Νοέμ 2010, 02:14 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 09 Νοέμ 2010, 02:07
Δημοσ.: 3
αντιμετωπιζω ενα προβλημα και οποιος μπορει θα ηθελα να με βοηθησει στις 25/10 εκανα την δηλωση μου κανονικα και σημερα μπηκα να τσεκαρω οτι ολα ειναι καλα και μπαινοντας στο ιστορικο που γραφει οτι εχει ακυρωθει και οτι εχει ξαναγινει και μετα οτι ξαναακυρωθηκε εγω ομως δεν εκανα καμμια ακυρωση τι πρεπει να κανω ανησυχω μηπως χασω την χρονια μου please....οποιος ξερει ας με βοηθησει

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Νοέμ 2010, 02:54 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 06 Φεβ 2008, 14:11
Δημοσ.: 542
szxi έγραψε:
αντιμετωπιζω ενα προβλημα και οποιος μπορει θα ηθελα να με βοηθησει στις 25/10 εκανα την δηλωση μου κανονικα και σημερα μπηκα να τσεκαρω οτι ολα ειναι καλα και μπαινοντας στο ιστορικο που γραφει οτι εχει ακυρωθει και οτι εχει ξαναγινει και μετα οτι ξαναακυρωθηκε εγω ομως δεν εκανα καμμια ακυρωση τι πρεπει να κανω ανησυχω μηπως χασω την χρονια μου please....οποιος ξερει ας με βοηθησει

Για κάθε δήλωση που κάνεις,ακυρώνεται αυτόματα η προηγούμενη και μετράει η τελευταία χρονικά.Τώρα,αν σου ακυρώθηκε κι η τελευταία,κλασικά.θα σου πω να απευθυνθείς στη γραμματεία το συντομότερο.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Νοέμ 2010, 07:38 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 21 Οκτ 2008, 19:57
Δημοσ.: 228
Υπάρχει και το ενδεχόμενο, η τελευταία και έγκυρη δήλωση να είναι μόνη της σε ξεχωριστή καταχώρηση στο ιστορικό, αλλά με την ίδια ημερομηνία.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Νοέμ 2010, 07:59 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 09 Νοέμ 2010, 02:07
Δημοσ.: 3
καλημερα σας κανονικα ομως δεν θα επρεπε σε καποια αλλη ημερομηνια να υπαρχει η εγκυρη εμενα δεν μου βγαζει τιποτα στις υπολοιπες ημερομηνιες μακαρι ολα να πανε καλα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Νοέμ 2010, 10:36 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 28 Φεβ 2006, 00:06
Δημοσ.: 5211
szxi έγραψε:
καλημερα σας κανονικα ομως δεν θα επρεπε σε καποια αλλη ημερομηνια να υπαρχει η εγκυρη εμενα δεν μου βγαζει τιποτα στις υπολοιπες ημερομηνιες μακαρι ολα να πανε καλα

Δοκίμασε να ακολουθήσεις τις ημερομηνίες και τις ώρες που λένε οι ακυρώσεις και θα καταλήξεις να βρεις ποια ισχύει.
Από εκεί και πέρα έχω δει άτομα που κάνουν δήλωση κάθε μαθήματος ξεχωριστά, και όχι όλων μαζί, ως συνέπεια να έχουν ένα κάρο ακυρώσεις αλλά η τελική δήλωσή τους να είναι σωστή. Δηλαδή αν για κάθε μάθημα πάταγες δύο φορές το δήλωση θα έχεις n (όσα μαθήματα δήλωσες) -1 ακυρώσεις.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 26 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: