forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 23 Οκτ 2018, 08:04

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 26 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Υποστήριζεται τον Λάκη Λαζόπουλο;
Ναι 43%  43%  [ 23 ]
Όχι 57%  57%  [ 31 ]
Σύνολο ψήφων : 54
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Φεβ 2008, 17:27 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 20 Οκτ 2006, 18:35
Δημοσ.: 1723
Τοποθεσια: Αθήνα
prime έγραψε:
Ο Λαζόπουλος μέσω της εκπομπής του κάνει απροκάλυπτη αριστερή προπαγάνδα. Μια εκπομπή που υποτίθεται είναι ψυχαγωγική. Χρησιμοποιεί τη δύναμη της τηλεόρασης για να χειραγωγεί πολύ κόσμο, πράγμα απαράδεκτο για 'μένα.

Δεν συμφωνώ με αυτή την άποψη. Ο ίδιος έχε πολλές φορές στην εκπομπή του πως ο κομμουνμός έχει πεθάνει και έχει σατιρίσει πολλές φορές την Αλέκα Παπαρήγα. Επίσης έχει δηλώσει ξεκάθαρα πως δεν είναι συνασπισμός. Απλά κατακρίνει τις πράξεις της κυβέρνησης (τωρινής και προηγούμενης) και λέει τη γνώμη του για το πώς θα πάει η Έλλαδα μπροστά (με νέα φρέσκα μυαλά κτλ...). Ποτέ δεν έχει πάρει θέση να υποστηρίξει ιδεολογίες!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Φεβ 2008, 19:24 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 27 Σεπ 2007, 13:25
Δημοσ.: 838
Τοποθεσια: πειραιάς
barney δε ξέρω αν ψήφισες συνασπισμό πάντως εγώ μπορεί να το κάνω στο-ίσως προσεχές-μέλλον.είναι ένα κόμμα που διαφωνώ σε αρκετά όπως η σε είσαγωγικά "κάλυψη" στους αναρχικούς όμως μου αρέσουν εδώ κ κάποιο καιρό κάποια χαρακτηριστικά του όπως οι θέσεις του για το περιβάλλον κ η ανανεωτική κίνηση "Τσίπρα"(μπορεί σαν νέος να μην αντέξει το βάρος του αρχηγού κόμματος όταν έρθουν τα δύσκολα αλλά ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ είναι κάτι που πρέπει να χειροκροτήσουμε...όχι όπως το κκε που έχει 20 χρόνια το ίδιο πρόσωπο),έτσι είναι άκυρο αυτό με την δήθεν "εμπάθεια" μου για το συνασπισμό.
απλώς δε μου αρέσει η άνιση μεταχείρηση που έχει μερικές φορές(πχ με τον γιό του βουλευτή του συν σε αντίθεση με τον γιο του τσιτουρίδη παραδείγματος χάριν που περιέργος ούτε ο λάκης το σχολίασε ποτέ,το οποίο το έχουμε ξανά συζητήσει)
κ μην μου πεις ότι δεν αβαντάρει απίστευτα το συν(μπορείς να μου βρείς βιντεάκι που του κάνει βαρία κριτική όπως πχ του πασόκ?)
κ όσο για τη δηλωσή του ότι δεν ψήφισε σύριζα...εγώ δηλώνω ότι είμαι ελέφαντας :D :D
μου αρέσει πολύ η πλάκα που κάνει κ η κριτική του κ θα τον δω ΚΑΙ σήμερα για να γελάσω,όμως μη συζητάμε τα δεδομένα για τις πολιτικές του απόψεις(κάνουν μπαμ)...
τέλος θα συμφωνήσω απολύτως με το post του lambros1984...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Φεβ 2008, 19:42 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

lazkan έγραψε:
(μπορείς να μου βρείς βιντεάκι που του κάνει βαρία κριτική όπως πχ του πασόκ?)

Το ότι ασκεί δριμίτατη κριτική στο ΠΑΣΟΚ και στην ΝΔ είναι για τον πολύ απλό λόγο πως αυτά τα δύο κόμματα ήταν στην εξουσία και είναι μπλεγμένα σε 1002 σκάνδαλα. Δεν αμφιβάλλω πως ακόμα και ο Τσίπρας αν βρισκότανε μπλεγμένος σε σκάνδαλο θα τον σατίριζε και θα τον κριτίκαρε το ίδιο αυστηρά!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Φεβ 2008, 19:44 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Δριμύτατη, συγνώμη! (Είπαμε είμαστε μαθηματικοί αλλά μην ξεχάσουμε τελείως την γλώσσα μας!)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Ιουν 2008, 22:22 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Υπέροχος παιδιά! Είχε κάνει μια μικρή κοιλίτσα, αλλά στα τελευταία 2 επεισοδια ήταν πολύ καλός!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Λαζόπουλος: Όαση στην έρημου της Ελληνικής καθημερινότητ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Δεκ 2008, 16:54 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 01 Οκτ 2008, 16:37
Δημοσ.: 921
Για μένα ο Λαζόπουλος είναι ένας υποκριτης!..Ολο σταματαει και όλο κάνει έκτακτα επεισόδια κτλ κτλ...Φέτος ειδικα ειναι πολυ βαρετος...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Λαζόπουλος: Όαση στην έρημου της Ελληνικής καθημερινότητας;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Δεκ 2008, 23:44 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 15 Μαρ 2007, 12:37
Δημοσ.: 2388
Ποιο Κολωνακι; Εδω εστησε μαζι με τον Λαλιωτη την κομπιναρα με του Ψυρρη και χεστηκε στο ταλιρο, μονο το Κολωνακι σου εμεινε;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Λαζόπουλος: Όαση στην έρημου της Ελληνικής καθημερινότητας;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Δεκ 2008, 23:56 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 29 Μάιος 2008, 00:20
Δημοσ.: 767
χιλιες φορες ραδιο αρβυλα, τουλαχιστον αυτοι ζουνε με βαση αυτα που λενε και οχι σε βιλες στην Μυκονο, με θεατρα και τζιπ στην κατοχη τους.
ειναι και αναρχοπρεζακια και δεν το κρυβουν!!! :thumbup: :thumbup:

Υ.Γ. Ο Λαζοπουλος ξεκινησε πασοκτζης, πηγε απο συνασπισμο και πλεον κοιμαται με την Αλεκα στο προσκεφαλι.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Δεκ 2008, 00:12 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 23 Οκτ 2008, 09:49
Δημοσ.: 715
Ποιός Λαζόπουλος ρε παιδιά Πανούσης και πάλι Πανούσης!!!! :twisted: Ο Λαζόπουλος είναι το τίποτα μπροστά του!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Σεπ 2014, 21:20 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 25 Σεπ 2007, 17:31
Δημοσ.: 4293
Τελικά έλεγα μλκιες :P
viewtopic.php?p=51154#p51154
(λυτρωτικό να το παραδέχεσαι)
η μόνη πιθανότητα να γελάσεις πλέον με τον στρατευμένο κωμικό (που χάνει την ιδιότητα λόγω στράτευσης) είναι να σαι τίγκα συριζαίος. Περαστικά μας και σε αυτό.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Ιαν 2015, 18:56 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 25 Σεπ 2007, 17:31
Δημοσ.: 4293
Με αφορμή ότι όλα τα κατασκευάζουν ΜΜΕ, όπως το ΛΑΟΣ και τη Χ.Α. και τους ΑΝΕΛ για να μοιράζονται οι ψήφοι
https://www.youtube.com/watch?v=pOCjBFz7uWw (δεν το δα όλο το βίντεο αλλά φαντάζομαι στα περισσότερα τι λέει)
το οποίο δεν είναι ψέμα, οι περισσότεροι έχουν ξεχάσει πως ο Τσίπρας είχε υπερπροβληθεί από τα ΜΜΕ για να φύγει ο Γιωργάκης από την ηγεσία του ΠΑΣΟΚ γύρω στο 2007-2008 που δεν έλεγε να φύγει, μετά έκανε και το κόλπο με την απευθείας εκλογή από τους ΠΑΣΟΚους και όχι από τα κομματικά όργανα, με τους Πασόκους να λένε έλα μωρέ ας τον βάλουμε τον καημένο.
Από wiki γιωργάκη
Spoiler:
Μετά την ήττα του ΠΑ.ΣΟ.Κ. στις εκλογές της 16ης Σεπτεμβρίου 2007, ο Γιώργος Παπανδρέου δήλωσε το βράδυ της ίδιας μέρας ότι θα ζητήσει την ανανέωση της εμπιστοσύνης της βάσης του κόμματος.[8] Λίγο αργότερα ο Ευάγγελος Βενιζέλος δήλωσε εμμέσως πλην σαφώς ότι θα είναι και αυτός διεκδικητής της προεδρίας του ΠΑΣΟΚ.[9] Ο Γ. Παπανδρέου δέχτηκε πολλές πιέσεις, τόσο από στελέχη του κόμματος, τα οποία τον πίεσαν να μην διεκδικήσει εκ νέου την προεδρία του κινήματος,[10] όσο και από τους πολίτες, οι οποίοι σύμφωνα με δημοσκοπήσεις τον θεώρησαν υπεύθυνο για το δυσμενές αποτέλεσμα των εκλογών, όμως αργότερα σε νέες δημοσκοπήσεις η δημοφιλία του επανέκαμψε.[11][12] Τελικά αναδείχτηκε και πάλι πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ στις εκλογές της 11ης Νοεμβρίου, με τον Ευάγγελο Βενιζέλο να βρίσκεται στη δεύτερη θέση και τον Κώστα Σκανδαλίδη στην τρίτη.[13]

Μέχρι και σε σήριαλ υπήρχαν αναφορές
https://www.youtube.com/watch?v=6twOd2TIpYE
Οι δημοσκοπήσεις τω καιρώ εκείνω για το ΣΥΡΙΖΑ μετά-Αλαβάνου, χτυπούσαν γύρω στο 15% για το ΣΥΡΙΖΑ του 3-4%, το οποίο είχε φύγει από το ΠΑΣΟΚ του Γιωργάκη που δεν έλεγε να φύγει

Τα χρόνια της αθωότητας
http://www.theschooligans.gr/site/index ... &Itemid=28

Όχι τίποτα απλά όλοι ΑΝΕΛ,ΧΑ,ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ,ΛΑΟΣ κλπ είναι που δεν τους παίζει η τηλεόραση, όταν τους έχει ανάγκη θα τους παίξει, ακόμα και τα κομμουνιστικά κόμματα και τα ανάρχια όταν τα χει ανάγκη θα τα παίξει.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 26 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: