forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 22 Σεπ 2018, 09:27

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 64 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γραμματεία
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Δεκ 2013, 17:33 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 09 Ιούλ 2009, 02:45
Δημοσ.: 1001
ευχαριστω

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Δεκ 2013, 18:12 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 14 Οκτ 2011, 18:57
Δημοσ.: 48
Σχετικά με τα δικαιολογητικά που πρέπει να έχουμε στη συνέντευξη την Παρασκευή, γνωρίζει κάποιος αν αρκεί να εκτυπώσουμε από το mystudies τη βεβαίωση σπουδών δεδομένου οτι η γραμματεία είναι κλειστή ή πρέπει να ζητήσω να μου τη στείλει η γραμματεία στο site που αναγράφεται παραπάνω??

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Δεκ 2013, 18:39 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 18 Δεκ 2013, 18:34
Δημοσ.: 1
έχω κάνει 10% και έχω περάσει σε άλλο τμήμα του εκπα που κάνει εγγραφές την δευτέρα και πρέπει μέχρι τοτέ να εχω διαγραφτεί απο το μαθηματικό.ξέρει κανείς μπορώ αυτή την εβδομάδα να κάνω την διαγραφή??

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Δεκ 2013, 19:05 
Χωρίς σύνδεση
Forum Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 15 Ιούλ 2012, 13:21
Δημοσ.: 1363
Τοποθεσια: Σείριος, α CMa
Νομίζω το παρακάτω θα σας λύσεις τις απορίες.
Παράθεση:
Οι φοιτητές που αντιμετωπίζουν εξαιρετικά επείγοντα ζητήματα και χρειάζονται τη βοήθεια της γραμματείας του τμήματός τους ή κάποιας άλλης διοικητικής υπηρεσίας του ΕΚΠΑ μπορούν να επικοινωνήσουν με τους απεργούς διοικητικούς υπαλλήλους στο apergoi.ekpa@gmail.com εξηγώντας το πρόβλημά τους. Για οποιαδήποτε επείγουσα περίπτωση θα επιληφθεί η απεργιακή επιτροπή για την επίλυσή της.

- Όσοι θέλετε πιστοποιητικό φοιτητικής ιδιότητας ή αναλυτικής βαθμολογίας δείτε εδώ: http://tinyurl.com/pwjsse2
- [Ενημέρωση από φοιτήτρια του ΕΚΠΑ, δεν γνωρίζω κατά πόσο ισχύει]
"Στέλνετε mail στους απεργούς με το αίτημα σας και μετά από κανά 2 μέρες πάτε στο κέντρο, στα γραφεία της πρυτανείας, παραπλεύρως της Πανεπιστημίου, στην απεργιακή επιτροπή και παίρνετε το χαρτί που έχετε ζητήσει. Δεν απάντανε λέει στα mail, απλά εκδίδουν αυτό που θέλετε και πάτε και το παίρνετε από εκεί."

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Δεκ 2013, 19:10 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 27 Οκτ 2011, 15:04
Δημοσ.: 148
1. Η εκτυπωμένη σελίδα του my-studies που προτείνεται από τους απεργούς ως "εναλλακτική βεβαίωση φοίτησης" ( http://apergoiekpa.wordpress.com/2013/10/26/%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%B9%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%86%CE%BF%CE%B9%CF%84%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD/ ) δε γίνεται σίγουρα αποδεκτή από όλες τις υπηρεσίες. Ας το έχουν υπ'όψιν οι ενδιαφερόμενοι.

2. Για επείγοντα ζητήματα μπορείτε να απευθύνεστε στο apergoi.ekpa@gmail.com . Κι εγώ από το blog των απεργών το έχω δει. Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά απ' ό,τι ακούω, στέλνεις email με το αίτημά σου, γιατί το χρειάζεσαι κλπ, και μετά από 2-3 μέρες πας στο κέντρο, στα γραφεία της συντονιστικής επιτροπής των απεργών και σου το δίνουν. Δεν απαντάνε στα email, απλά πας εκεί να το παραλάβεις. (Όπως είπε παραπάνω και ο Ned)

3. Δεν ξέρω αν το 2. εφαρμόζεται στην περίπτωση που κάποιος θέλει να διαγραφεί από τη σχολή. Ξέρω, όμως, ότι είναι 2 λεπτά υπόθεση η διαγραφή. Μάλλον εξαρτάται από το ποιες διαδικασίες είναι διατεθειμένοι να κάνουν οι απεργοί. Ίσως να πρέπει να επικοινωνήσεις με τη σχολή που πέρασες και να ρωτήσεις. Ίσως να υπάρχει ειδική μέριμνα για την περίπτωσή σου, δεδομένης της κατάστασης.

Ελπίζω να βοήθησα! :)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Δεκ 2013, 19:29 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 09 Νοέμ 2008, 18:16
Δημοσ.: 630
tt3 γιατι να μην το δεχτουν; εκτυπωνεις τη σελιδα που θες απο το my-studies κ σε 1 αστ. τμημα, κανεις υπευθηνη δηλωση οτι αυτα που αναφερονται ειναι αληθη, αυτο εννοει γνησιο υπογραφης

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Δεκ 2013, 19:49 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

absurd έγραψε:
tt3 γιατι να μην το δεχτουν; εκτυπωνεις τη σελιδα που θες απο το my-studies κ σε 1 αστ. τμημα, κανεις υπευθηνη δηλωση οτι αυτα που αναφερονται ειναι αληθη, αυτο εννοει γνησιο υπογραφης

Ξέρω ποια διαδικασία εννοεί, absurd... Αλλά απ' ό,τι ακούω από γνωστούς στο ΙΚΑ π.χ. δεν τη δέχονται... Πότε ναι,πότε όχι... Μάλλον είναι και λίγο θέμα υπαλλήλου... Τι να πω;!

Πάντως, αν παρατηρήσεις, στο my-studies όταν, π.χ., ζητήσεις να σου δείξει το "Ιστορικό Δηλώσεων" και ανοίξει το καινούριο παράθυρο με τα στοιχεία που ζήτησες και πατήσεις "Εκτύπωση" κάτω κάτω στο φύλλο που εκτυπώνεται λέει:
"ΠΡΟΣΟΧΗ! Η παρούσα εκτύπωση σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί πιστοποιητικό στοιχείο της σπουδαστικής σας κατάστασης. Το παρόν
παραδίδεται σε εσάς για προσωπική χρήση. Αντίθετη προς τα παραπάνω χρήση, συνεπάγεται κυρώσεις σύμφωνα με την ανάλογη
νομοθεσία περί πλαστογράφησης εγγράφου.
"

Ίσως και να έχω άδικο, πάντως αφού σου το λέει και σε προειδοποιεί... Εγώ μάλλον δε θα το ρίσκαρα... :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Δεκ 2013, 20:05 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 09 Νοέμ 2008, 18:16
Δημοσ.: 630
κανονικα, πρεπει να τη δεχτουν. να πλαστογραφησει καποιος το εγγραφο, να το επικυρωσει κ σε α.τ. πολυ τρελο :thumbup:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Δεκ 2013, 20:57 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 01 Δεκ 2013, 16:31
Δημοσ.: 18
Παιδιά για εγγραφές ξέρετε τίποτα?

Ευχαριστώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Δεκ 2013, 21:06 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Giorgos S έγραψε:
Παιδιά για εγγραφές ξέρετε τίποτα?

Ευχαριστώ.

Μάλλον αυτό που θα σου πω δε θα σε βοηθήσει και πολύ, αλλά οι ανακοινώσεις της Σχολής βρίσκονται εδώ:

http://noether.math.uoa.gr/news

Αυτή είναι η μόνη έγκυρη πηγή!

Οι εγγραφές των πρωτοετών δεν μπορούν να γίνουν άνευ Γραμματείας, γι' αυτό και δεν έχουν γίνει ως τώρα...

Θα συνιστούσα να αρχίσεις να ετοιμάζεις τα απαιτούμενα πιστοποιητικά για την εγγραφή σου, σε περίπτωση που ανοίξουμε. Μπορείς να τα βρεις από την ανακοίνωση του προηγούμενου έτους. Εγώ, πάντως, αυτό θα έκανα!

Καλή αρχή! :)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Δεκ 2013, 21:08 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Α! Και για περισσότερες πληροφορίες:

http://forum.math.uoa.gr/viewtopic.php?f=97&t=14096

:)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Δεκ 2013, 13:48 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 06 Φεβ 2011, 20:08
Δημοσ.: 4
2. Για επείγοντα ζητήματα μπορείτε να απευθύνεστε στο apergoi.ekpa@gmail.com . Κι εγώ από το blog των απεργών το έχω δει. Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά απ' ό,τι ακούω, στέλνεις email με το αίτημά σου, γιατί το χρειάζεσαι κλπ, και μετά από 2-3 μέρες πας στο κέντρο, στα γραφεία της συντονιστικής επιτροπής των απεργών και σου το δίνουν. Δεν απαντάνε στα email, απλά πας εκεί να το παραλάβεις. (Όπως είπε παραπάνω και ο Ned)

Ξέρει κανείς που βρίσκονται τα γραφεία της συντονιστικής επιτροπής των απεργών;

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Δεκ 2013, 20:55 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 31 Αύγ 2010, 23:42
Δημοσ.: 120
ο ρε μαγκες και τωρα τι κανουμε που ειναι κλειστη?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Δεκ 2013, 22:13 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

plk έγραψε:
ο ρε μαγκες και τωρα τι κανουμε που ειναι κλειστη?

Προσευχή να ανοίξει; :roll:

Σόρρυ, δε σε ειρωνεύομαι! Απλά μόνο αυτό νομίζω μας μένει ως λύση... :patpat:

Αν επείγεσαι για κάτι, πάντως, τα από πάνω posts εμπεριέχουν κάθε γνωστή λύση(email στους απεργούς κλπ).

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Δεκ 2013, 13:50 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 22 Οκτ 2009, 11:55
Δημοσ.: 54
Gewrgia έγραψε:

Ξέρει κανείς που βρίσκονται τα γραφεία της συντονιστικής επιτροπής των απεργών;

Ναι παιδια οποιος γνωριζει ας απαντησει...

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 64 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: