forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 21 Νοέμ 2017, 01:11

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 18 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Πληροφοριες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Ιουν 2010, 01:23 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 18 Απρ 2006, 12:25
Δημοσ.: 566
Τοποθεσια: Halandri
Αν καποιος θελει πληροφοριες για το μεταπτυχιακο αυτο ας γραψει εδω η ας μου στειλει msg.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Πληροφοριες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Ιουν 2010, 14:55 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 28 Απρ 2010, 11:13
Δημοσ.: 24
Θα ήθελα να μου πείτε αν γενικά ο βαθμός δυσκολίας του μεταπτυχιακού ειναι μεγάλος(όπως ακούγεται),ποιά μαθήματα περιλαμβάνει και τέλος τη μελλοντικό αντίκρυσμα μπορεί να εχει
Ευχαριστώ πολύ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Ιουν 2010, 20:44 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 09 Μαρ 2006, 14:43
Δημοσ.: 2767
Τοποθεσια: White Hart Lane
Για τα μαθήματα δες εδώ. Για το επίπεδο δυσκολίας, είναι ένα μεταπτυχιακό που για ενάμιση χρόνο πρέπει να είσαι προσηλωμένος σ'αυτό για να καταφέρεις να τα πας καλά, αρκετά απαιτητικό και γενικώς θέλει δουλειά γιατί πρέπει να κάνεις αρκετά πράγματα σε περιορισμένο χρόνο. Γίνεται νομίζω μια ομιλία κάθε χρόνο σχετικά μ' αυτό και καλό είναι αν ενδιαφέρεσαι να το ψάξεις. Υποθέτω πως θα σου πει και ο stefanos ότι ξέχασα ή ότι δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Ιουν 2010, 13:54 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 28 Απρ 2010, 11:13
Δημοσ.: 24
Ευχαριστώ πολύ καταρχήν!Τα μαθήματα να πω την αλήθεια δεν είναι και τόσο <<τρομακτικά>> αλλά όντως εχω ακούσει εγώ οτι είναι πολυ δύσκολο,βέβαια εχει και πολύ μεγάλη απορρόφηση αν το τελειώσεις απ'οτι γνωρίζω!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Ιουν 2010, 14:45 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 12 Οκτ 2007, 13:08
Δημοσ.: 1081
Τοποθεσια: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Για κοιτα τα επιτευγματα μεχρι τωρα στην 3η παραγραφο

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Ιούλ 2010, 07:15 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 01 Ιούλ 2010, 07:11
Δημοσ.: 4
Μπορεί να μού πει κάποιος πόσα είναι τα δίδακτρα για part time στο συγκεκριμένο μεταπτυχιακό;

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Αύγ 2010, 10:45 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 09 Αύγ 2010, 10:32
Δημοσ.: 1
250415 έγραψε:
Μπορεί να μού πει κάποιος πόσα είναι τα δίδακτρα για part time στο συγκεκριμένο μεταπτυχιακό;
Έγινα δεκτός για φέτος και είμαι πολύ χαρούμενος...και εγώ για part time προορίζομαι, αν και από το φθινόπωρο κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει σε αυτό τον έρημο τόπο. Στο part time επιλέγεις εσύ πόσα μαθήματα θέλεις για κάθε διδακτική (σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενα της γραμματείας), οπότε αν είσαι χαλαρός από την δουλειά παίρνεις περισσότερα, κτλ. Τα δίδακτρα βγαίνουν 5000, ακριβώς όσο και στο full time, (στα πληροφοριακά συστήματα που ρώτησα, part time 8000, full time 4000 :? :( ). Με το που γίνεσαι δεκτός, προκαταβάλεις 500ε.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Φεβ 2011, 13:06 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 17 Νοέμ 2010, 13:17
Δημοσ.: 12
Stefanos έγραψε:
Αν καποιος θελει πληροφοριες για το μεταπτυχιακο αυτο ας γραψει εδω η ας μου στειλει msg.

Γεια!! Μηπως θα μπορουσες να μου πεις ποσο πιθανο ειναι να επιλεχθει καποιος γι αυτο το μεταπτυχιακο...
Αν π.χ. δεν εχει ιδιαιτερο βαθμο ουτε γνωριμιες ...
Επιπλεον , ισχυει οτι μπορει να παρουν καποιον εν δυναμει πτυχιουχο?? Που δηλαδη εχει π.χ. ενα μαθημα για ιουνιο η σεπτεμβριο?? Και που φυσικα αν δεν το περασει, ελευθερωνεται η θεση του στο μεταπτυχιακο... (Ξερω καποια προγραμματα που το κανουν αυτο)
Και τελος, με ενα 7 , σου δινουν αυτες τις πολυποθητες συστατικες επιστολες? Αυτο το τελευταιο ειναι λιγακι εκτος θεματος βεβαια....... :old rolleyes:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Μάιος 2013, 09:41 
Χωρίς σύνδεση
Banned

Εγγραφη: 24 Οκτ 2011, 21:01
Δημοσ.: 646
χρειαζεται να γνωριζει καποιος πληροφορικη-προγραμματισμο?επισης για παιδια απο το μαθηματικο ποσο κοστιζει?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Μάιος 2013, 19:56 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 03 Ιούλ 2010, 11:01
Δημοσ.: 2
o

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Απρ 2014, 17:17 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 28 Αύγ 2009, 11:20
Δημοσ.: 174
θα ηθελα και εγω να ρωτησω τις ιδιες ερωτησεις με τους υπολοιπους ενδιαφερομενους (πιο πανω) , 1.ο βαθμός δυσκολίας του μεταπτυχιακού 2.μελλοντικό αντίκρυσμα. Μιας και εχουν περασει μερικα χρονια απο το πρωτο ποστ , να ειμαι σίγουρη για το τι ισχυει τωρα :-)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Απρ 2014, 21:34 
Χωρίς σύνδεση
Forum Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 06 Σεπ 2006, 17:32
Δημοσ.: 4403
Ξέρω νομίζω 5 απόφοιτους, ο ένας σε μια εταιρία κατά την αναζήτηση εργασίας αναφερόμενος στο ΜΑΠ τον κοίταξαν καλά καλά και τελευταία φορά τον άφησα πριν 1-2 χρόνια να ψάχνει για δουλειά και έτσι σκεφτόταν για διδακτορικό νομίζω, ένας άλλος νομίζω δουλεύει σε φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης, μια κοπέλα δούλεψε σχεδόν αμέσως το 2011 σε μια πολυεθνική πάνω στην στατιστική εδώ μέχρι και τον προηγούμενο μήνα και τώρα δουλεύει σε ανάλογη εταιρεία νομίζω στο Λονδίνο και δύο ακόμα δουλεύουν σε μια άλλη πολυεθνική πάνω στην στατιστική κι αυτή, η μια από αυτούς δούλευε πριν σε πολυεθνική αλλά κυρίως με λογιστική.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Μάιος 2014, 11:47 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 23 Ιουν 2009, 16:50
Δημοσ.: 35
Καλησπερα!ξερει καποιος τελικα για τι διδακτρα μιλαμε?και πως καταβαλλονται?καθε μηνα δινουμε καποιο ποσο ή πληρωνουμε μαθηματα?
ευχαριστω εκ των προτερων!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Μάιος 2014, 13:46 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 08 Οκτ 2009, 19:12
Δημοσ.: 15
Για τη φετινή χρονιά τα δίδακτρα ήταν 4.οοο € για τους full time και 5.000€ γι τους part time. Οταν γινεσαι δεκτος δινεις 500 € για να κρατησεις τη θεση και η επομενη δοση ειναι το Σεπτεμβρη, Φεβρουαριο και Ιουνιο, απλα για τους part time η αντιστοιχη δοση ειναι μικροτερη γιατι πληρωνεις τα μισα τον πρωτο χρονο και τα αλλα μισα το δευτερο. εδω ειναι και τα στοιχεια της γραμματειας οπου μπορεις να παρεις και να ρωτησεις http://map.aueb.gr/lang/el/secretary/

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Μάιος 2016, 10:58 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 02 Μάιος 2016, 10:51
Δημοσ.: 1
Μπορεί κάποιος να μου πει το κόστος;

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 18 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: