forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 19 Σεπ 2017, 19:02

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 9 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΚΠ. ΕΤΟΥΣ 2012-2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Ιαν 2012, 14:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 08 Απρ 2010, 10:05
Δημοσ.: 31
Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
Φέτος ξεκινάμε το συντονισμό των ενδιαφερομένων για τις κατατακτήριες εξετάσεις νωρίτερα με σκοπό μέχρι το Πάσχα να έχει ολοκληρωθεί η ενημέρωση και να υπάρξει χρονικό περιθώριο για μελέτη. Όσοι σκέφτονται να συμμετάσχουν στις κατατακτήριες εξετάσεις του επόμενου ακαδημαϊκού έτους ας ξεκινήσουν μελετώντας τη δημοσίευση αυτή: http://forum.math.uoa.gr/viewtopic.php?f=748&t=7493. Στη συνέχεια ας εγγραφούν στην eclass (http://eclass.uoa.gr/) και ας κατεβάσουν τις σημειώσεις των μαθημάτων που τους αφορούν. Παράλληλα, μπορούν να επικοινώσουν μαζί μου (στοιχεία στο προφίλ) για κάποιες αρχικές συμβουλές μέχρι να οργανωθεί η πρώτη συνάντηση.
Καλή δύναμη.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΚΠ. ΕΤΟΥΣ 2012-2013 - ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Μάιος 2012, 21:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ-ΣΥΖΗΤΗΣΗ
Φέτος, μέχρι και σήμερα έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον για συνάντηση μέσω του forum ή μέσω email μόνο δυο άτομα. Δεν προβλέπω να υπάρξει ενδιαφέρον από άλλα άτομα, καθόσον άλλες χρονιές μέχρι τα τέλη Μαϊου εκδήλωναν ενδιαφέρον τουλάχιστον 5-6 άτομα και είχε ήδη γίνει τουλάχιστον μία συνάντηση.
Επειδή είναι σημαντικό για όσους ενδιαφέρονται να γίνει μια συνάντηση και να συζητηθούν τα αφορώντα στις κατατακτήριες, θεωρώ ότι δεν υπάρχουν περιθώρια παραιτέρω αναμονής. Έτσι, προγραμματίζεται μια συνάντηση καταρχήν για το απόγευμα της Τετάρτης 30 Μαϊου. Η ακριβής ώρα και ο τόπος θα ανακοινωθούν έγκαιρα και θα εξαρτηθούν από τη συμμετοχή. Έτσι, όσοι ενδιαφέρεστε και μέχρι σήμερα δεν έχετε επικοινωνήσει μαζί μου, στείλτε μήνυμα ΡΜ ή email (διεύθυνση στο προφίλ) για να συντονιστούμε.
Καλό Σ/Κ.
ΜΙΧΑΛΗΣ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Ιουν 2012, 13:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Η προηγούμενη ανάρτηση προκάλεσε το ενδιαφέρον μερικών ακόμα ατόμων και έτσι θα οργανώσουμε μια ακόμα συνάντηση για να μιλήσουμε περι κατατακτηρίων και Μαθηματικού. Συγνώμη που δεν είδα τα μυνήματά σας νωρίτερα, το νέο μέλος της οικογένειας που φαίνεται παρακάτω (μου μοιάζει καθόλου; πείτε μου όταν βρεθούμε...) είναι ιδιαίτερα απαιτητικό και έτσι δεν είχα χρόνο να μπω στο φόρουμ.
Όπως και να έχει, σε όσους μου έστειλαν μηνύματα, έδωσα τα στοιχεία επικοινωνίας μου με σκοπό να κάνουμε τη συνάντηση αυτή την εβδομάδα ή το πολύ μέχρι την επόμενη Τρίτη στο σπίτι μου στη Καισαριανη για λόγους ευνόητους. Αν υπάρχουν και άλλοι ενδιαφερόμενοι ας μου στείλουν μήνυμα και θα τους στείλω τα στοιχεία μου για να μπορέσουν και αυτοί να παραβρεθούν. Δυστυχώς από τον Ιούλιο δεν θα είμαι διαθέσιμος, οπότε όσοι ενδιαφέρονται ας προσπαθήσουν να μη χάσουν την επικείμενη συνάντηση.
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΚΠ. ΕΤΟΥΣ 2012-2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Ιουν 2012, 15:37 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 18 Ιουν 2012, 15:13
Δημοσ.: 1
Καλησπέρα παίδες τι κάνουμε...έχω μια ερώτηση....δεν αναφέρονται πουθενά οι ημερομηνιές για τις εξετάσεις έχει γίνει λάθος ή θα βγούν αργότερα με σχετική ανακοίνωση απο το site....
Ευχαριστώ......

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Ιουν 2012, 20:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Οι κατατακτήριες λαμβάνουν χώρα συνήθως εντός του Δεκεμβρίου κάθε έτους. Οι ακριβείς ημερομηνίες γνωστοποιούνται με ανακοίνωση από τη Γραμματεία. Γενικά η προετοιμασία για μια αξιοπρεπή συμμετοχή στις κατατακτήριες διαρκεί μεταξύ 6 και 9 μηνών, ανάλογα με το υπόβαθρο/δυνατότητες του συμμετέχοντα και το εξάμηνο (Α, Γ, Ε) για το οποίο διαγωνίζεται ο συμμετέχων. Γι αυτό το λόγο συναντιόμαστε αρκετά νωρίτερα από την αναμενόμενη ημερομηνία των κατατακτηρίων.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Αύγ 2012, 20:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Παιδιά,
σας ευχαριστώ για τις ευχές και τις ευχαριστίες που μου στείλατε στο Email. Η χαρά να είσαι χρήσιμος είναι αυτή που μου δίνει την έμπνευση να συνεχίζω την υποστήριξη των κατατακτηρίων φοιτητών.
Από τις 10 Αυγούστου θα βρίσκομαι Θεσσαλονίκη για 10 μήνες. Θα συνεχίσω να απαντάω στα μηνύματά σας από εκεί. Εύχομαι σε όλους καλό υπόλοιπο καλοκαίρι και καλή δύναμη.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: ΠΕΡΙ ΚΙΝΗΤΡΩΝ...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Σεπ 2012, 17:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Παιδιά, οι δημοσιεύσεις που αφορούν στα κίνητρα μεταφέρθηκαν στον κύκλο συζητήσεων ΚΙΝΗΤΡΑ-ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ-ΕΠΙΔΙΩΞΕΙΣ. (http://forum.math.uoa.gr/viewtopic.php?f=748&t=7501).
Φαίνεται ότι το ζήτημα απασχολεί πολλούς και πιστεύω ότι αν το συζητήσουμε στον παρόντα κύκλο συζητήσεων θα δημιουργήσουμε πρόβλημα σε όσους θέλουν να ενημερωθούν και να συντονιστούν για τις κατατακτήριες.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Οκτ 2012, 01:56 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 02 Οκτ 2012, 17:45
Δημοσ.: 2
Γεια Σας.
Θα ήθελα να ρωτήσω, πώς και πότε δηλώνουμε συμμετοχή για τις κατατακτήριες και πότε περίπου ανακοινώνονται οι ημερομηνίες?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Νοέμ 2012, 18:10 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 18 Απρ 2012, 10:27
Δημοσ.: 4
Έχει καθυστερήσει κάπως η ανακοίνωση του προγράμματος για τις κατατακτήριες ή είναι ιδέα μου;

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 9 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: