forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 24 Οκτ 2017, 13:27

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 155 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μέθοδοι επηρεασμού νέων φοιτητών. Εγγραφές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Οκτ 2009, 19:13 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 767
Ισχυει....πιστευω δεν καπνιζαν τοσο οσο τις αλλες φορες αλλα το 21 ηταν καμινι....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Οκτ 2009, 19:33 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 763
Τοποθεσια: Οπού με πάει το κύμα!!!
Οπως προείπε και η συνάδελφος υπάρχει θέμα που λέει για τη Γενική συνέλευση. Οπότε το σωστό είναι να συνεχιστεί εκεί αυτή η συζήτηση,εφόσον τα άτομα που ενδιαφέρονται να μάθουν για αυτή γράφουν εκεί και διαβάζουν εκείνο το θέμα.
Ευχαριστώ!!! :)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Δεκ 2009, 01:52 
Χωρίς σύνδεση

Δημοσ.: 76
Ειναι πολυ ακυρο που θελω να σχολιασω σε αυτο το θεμα αν και ειναι νεκρο εδω και περιπου 2 μηνες? Σορρυ μαγκες αλλα τωρα το προσεξα... :oops:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Δεκ 2009, 12:37 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Δημοσ.: 5211
Αν ήταν "άκυρο" θα ήταν κλειδωμένο. Σε ό,τι έχεις πρόσβαση μπορείς να σχολιάζεις. :)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Δεκ 2009, 01:19 
Χωρίς σύνδεση

Αυτα που εχω να πω ειναι πολλα και θα το κανω κατα τμηματα... Πρωτα απο ολα θελω να πω οτι πολλοι πρωτοετεις φοιτητες που μπαινουν μεσα στη σχολη ειναι τοσο χαμενοι και αγχωμενοι που αυτο που κανουμε το θεωρω σωστο (το να τους βοηθαμε να εγγραφουν και να μαθουν καποια πραγματα για το τμημα μας)... Και να σας πω μερικες εμπειριες μου απο αυτη τη διαδικασια για να στηριξω αυτο που λεω... Υπαρχουν κοπελες με τις οποιες πλεον κανω παρεα οι οποιες δεν ανηκουν στην παραταξη μας και οι οποιες θεωρησαν πολυ σημαντικη την βοηθεια μου στο να ενταχθουν στο κλιμα της σχολης απο τις εγγραφες... Υπαρχει μια αλλη κοπελα που απο το πολυ αγχος με ρωτησε "τι γραφω στον τοπο καταγωγης?"... Εγω οταν μπηκα στη σχολη χαιρομαι που υπηρχαν τα "κομματοσκλυλα" οπως αποκαλειτε και εμενα πλεον, να με βοηθησουν... Παρακατω (δυστυχως βαριεμαι να παραθεσω 40 συνομιλιες οποτε θα μιλησω λιγο ετσι) αναζητωντας τι το πολιτικο εχουν οι εγγραφες θελω να σας πω οτι η καθε παραταξη στηριζεται στην επικοινωνια με τα μελη του φοιτητικου συλλογου... Οπως και μεσα στην διαρκεια της χρονιας ετσι και απο τις εγγραφες μια παραταξη οφειλει να μιλαει στα μελη του φοιτητικου συλλογου... Ετσι παραγεται η πολιτικη... Και σκοπος των παραταξεων ειναι να λυσουν τα προβληματα ολων μας και να παραγουν πολιτικη... Τωρα αν καποιος θεωρησε οτι τον κυνηγησαν για την ψηφο του δικαιωμα του να το πιστευει και ισως και να ηταν και λαθος ο τροπος εκεινου που τον προσεγγισε δειχνοντας κατι αλλο απο αυτο που ισχυει... Κανεις παντως δεν μιλησε για την παραταξη τουλαχιστον απο εμας σε καποιον καινουριο εκτος αν το ζητησε εκεινος... Κατι αλλο...

Edit:
elenast έγραψε:
giannis_7 έγραψε:
αυτο που θα μου την σπασει πιο πολυ ειναι που την δευτερα δεν θα βρειτε αφισες μας στη σχολη πλην του γνωστου χωρου και θα σκεφτειτε καποιοι απο σας εστω και για μια στιγμη οτι εσεις μας πιεσατε και μας πεισατε να μην βαζουμε....

Δεν νομίζω ότι πιεστήκατε ή ότι πειστήκατε από αυτό το τόπικ και γι 'αυτό δεν βάλατε αφίσες σας στη σχολή... απλά ακολουθείτε πιστά το κόμμα σας αφού και ο ίδιος ο κ.Παπανδρέου δεν έχει βάλει πουθενά αφίσες του για την προεκλογική του εκστρατεία,
σε αντίθεση με τον κ. Καραμανλή, ο οποίος έχει γεμίσει παντού τον τόπο με αφίσες του.

Γι'αυτό μην μας πουλάτε την ψευτο - οικολογική σας ευαισθησία, γιατί αν ο κ. Παπανδρέου κρατούσε διαφορετική στάση, θα είχατε γεμίσει και εσείς την σχολή με αφίσες, όπως γινόταν και όλα τα προηγούμενα χρόνια....

Δεν θυμαμαι ποιος το ειπε (Edit:Θυμηθηκα... :P ) παντως το οτι ο Παπανδρεου δεν εβαλε αφισσες στις εκλογες δεν εχει να κανει με εμας... Αυτο που λεγαμε για τις αφισσες και το να μπαινουν ολη τη χρονια μονο στα τραπεζακια μας ισχυει τουλαχιστον εδω και 2 χρονια που ειμαι εγω στην παραταξη... Καποιοι αλλοι σε συγκεκριμενη κουβεντα για τις αφισσες ειπαν "Δεν θελω να κατεβουν γιατι αυτος ειναι ο τροπος να φαινομαι, ειναι η προπαγανδα μου"...
(θα ριξω μια ματια παλι σε αυτα που γραφτηκαν εδω και θα συνεχισω να απαντω γιατι απο οτι θυμαμαι εχω και αλλα να πω... :evil: )

Τελευταία επεξεργασία απο Sovelor την 20 Δεκ 2009, 02:07, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Δεκ 2009, 01:30 
Χωρίς σύνδεση

Αα τωρα που το θυμηθηκα... Οταν υπαρχει μια προταση σας πειραζει το να μην καπηλευτει απο καποια παραταξη... Μαζι σας... Απλα οταν υπαρχει μια προταση την οποια την εχει εκφρασει ο Maidenas για παραδειγμα (δεν το λεω προσωπικα για εσενα και ξερεις οτι δεν θελω να σε προσβαλλω) και καθεται σπιτι του και περιμενει ενω μια παραταξη τρεχει, κανει προτασεις, στελνει επιστολες, μιλαει με καθηγητες, τοποθετειται στις ΓΣ για το θεμα και τελικα περναει δεν ειναι λογικο να παιρνει και τα credits? Αν μια προταση περασει με απο κοινου αγωνες ενταγμενων και ανενταχτων ΦΟΙΤΗΤΩΝ (το τονιζω για να μην το ξεχναμε) τοτε να εισαι σιγουρος οτι τουλαχιστον εμεις δεν θα το καπηλευτουμε και θα δωσουμε τα ευσημα εκει που αναλογουν... Μπορει να με αποκαλεσετε κομματοσκυλο με οσα λεω αλλα με ενδιαφερει πιο πολυ να παραθεσω την δικη μου αποψη εδω...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Δεκ 2009, 01:40 
Χωρίς σύνδεση

Οσο για το τσαμπα που και καλα ταζουμε στους πρωτοετεις, οποιος το κανει αυτο κανει κακο στην παραταξη του και κακο στο ιδιο το κινημα μιας και δεν εχει καμια σχεση με την πολιτικη αυτο... ΕΙναι ρουσφετολογικο και καταπτυστο... Και εγω (το κομματοσκυλο) δεν εχω δει καποιον απο την ΠΑΣΠ να το κανει... Και εξαλλου ενα τετοιο ατομο σε στηριζει μεχρι να σταματησεις να το πληρωνεις... Και τελος επειδη η ψηφος ειναι για εμενα σημαντικη και δεν πρεπει να την δινουμε οπου να ειναι αλλα σε καποιον τον οποιο πιστευουμε και πιστευουμε οτι θα κανει καλο πιστευω οτι δεν πρεπει να εξαγοραζεται με 2 καφεδες και μια παρεουλα... Εγω εχω παρεα που αποτελειται απο ανενταχτους και ουτε τους επηρρεαζω να με στηριξουν ουτε και κανω παρεα μαζι τους για την παραταξη... Και δεν ειμαι ο μονος...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Δεκ 2009, 01:57 
Χωρίς σύνδεση

Dark Earl έγραψε:
Και κατα την διαρκεια της χρονιας εχετε αφισες σε παραθυρα και γενικα σε αλλους χωρους.Σε κανα 1-2 μηνες θα ξαναβαλω καμια φωτογραφια να δεις...Γιατι θα μας βγαλεις τρελους...
Το προβλημα μου δεν ειναι οι αφισες,απλα επειδη ειπες οτι εχετε μονο στο τραπεζακι σας μας κοροϊδευεις μες στα μουτρα μας,λες κι εμεις δεν ανεβαινουμε ποτε σχολη και δεν ξερουμε τι παιζει...

Dark Earl σορρυ που προσπαθω να ξαναξυπνησω το θεμα αλλα φτασαμε στους 1-2 μηνες... :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Δεκ 2009, 02:16 
Χωρίς σύνδεση

karaf έγραψε:
Παράθεση:
Επισης, κυριε karaf η ΠΑΣΠ συμμετεχει σε ΚΑΘΕ διαδικασια του τμηματος οχι μονο στις εγγραφες.

Αυτό δεν είναι καν επιχείρημα... Εγώ δεν κατηγόρησα την ΠΑΣΠ, ή οποιαδήποτε άλλη παράταξη ότι δν συμμετέχει σε κάποια διαδικασία του τμήματος... Και αν θέλεις να μου απαντήσεις "Κύριε" Αντρέα (ποιος έχει ειρωνικό υφάκι), απάντησέ μου γιατί η ΠΑΣΠ κάνει αυτό που κάνει, συγκεκριμένα.

Εγώ την κατηγορώ ευθέως, όπως και την ΔΑΠ άλλωστε, ότι επιχειρεί να προσηλυτίσει κόσμο. Ότι εκμεταλλεύεται στυγνά και απροκάλυπτα την αμηχανία και το δέος των πρωτοετών φοιτητών, που βρίσκονται ξαφνικά σε ένα περιβάλλον καινούριο και άγνωστο, για να πάρει ψήφους και πολιτική εξουσία. Την κατηγορώ ότι λαμβάνει πολιτικό όφελος μέσα από μία διαδικασία η οποία κάθε άλλο παρά πολιτική είναι. Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να κερδίζεις ψήφους (άρα και πολιτική δύναμη) προσφέροντας μη πολιτικές υπηρεσίες. Είναι απαράδεκτο να υποκρίνεσαι το φίλο σε έναν άνθρωπο, να του ζητάς το τηλέφωνό του, να του στέλνεις μηνύματα και να του προτείνεις να πάς για καφέ μαζί του ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ γιατί θέλεις να σε ψηφίσει. Αν όλα αυτά σου φαίνονται ψεύδη και λασπολογίες, δώσε έναν ικανοποιητικό λόγο για τις υπηρεσίες αυτές που προσφέρει η ΠΑΣΠ, ή αιτιολόγησέ μου γιατί είναι πολιτικές πράξεις.

Δε σε στήνω στο εκτελεστικό απόσπασμα. Ούτε σου επιτίθεμαι προσωπικά. Εκφράζω μία άποψη που έχω, την οποία αν θέλεις προσπάθησε να την αλλάξεις. Δεν είμαι αδιάλλακτος, εκνευρισμένος είμαι.

Το να γνωριζεις κοσμο, να τον ενημερωνεις για οτι συμβαινει στη σχολη και δεν τον ενημερωνει επαρκως κανεις και να βγειτε για καφε οχι για να του πουλησεις παρεα αλλα για να κανετε μια πολιτικη συζητηση και πολιτικη ζυμωση (προσοχη οχι κομματικοποιημενη) τοτε ναι αυτο ειναι πολιτικη πραξη... Παραγει πολιτικη... Προφανως το να πουλας φιλιες, παρεες κτλ ειναι λαθος και ακριβως επειδη δεν μιλαμε σε αγραμματους και χαζους δεν βοηθαει κανενα να το κανει... Εσεις που θεωρειτε οτι επηρρεαζεται ετσι ο κοσμος, εσεις υποτιματε τους νεους που ερχονται και οχι εμεις...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Δεκ 2009, 02:34 
Χωρίς σύνδεση

Dark Earl έγραψε:
Βρηκα στο internet αυτα τα δυο κειμενα προς μελη της ΠΑΣΠ και της ΔΑΠ αντιστοιχα,που αφορουν την προσεγγιση νεων φοιτητων (αν και για αυτο της ΔΑΠ δεν ειμαι σιγουρος για την γνησιοτητα του γιατι φαινεται καπως ψευτικο,σαν να ειναι τα γραμματα περασμενα πανω απ'την σκαναρισμενη εικονα.Αυτο της ΠΑΣΠ μου φαινεται γνησιο παντως).
ΠΑΣΠ
ΔΑΠ

Αυτο για το δικο μας ειναι παλιο... Η μη αυθεντικοτητα του αποδεικνυεται στα οργανα στα οποια γραφει στο τελος οτι απευθυνεται το χαρτι... Π.χ να σου πω ενα παραδειγμα δεν υπαρχει οργανωση ΠΑΣΠ Καποδιστριακου... Υπαρχει ΠΑΣΠ σχολης θετικων επιστημων που ειναι και η δικη μας, ΠΑΣΠ Νομικης κτλ... Επισης την εποχη που βγηκε στην επιφανεια αυτο το χαρτι (2007) ειχε ηδη νομιζω καταστηλει ο κ.Παπανδρεου την Νεολαια, για να υπαρχει και συντονιστικο Νεολαιας Πασοκ ΑΕΙ (που η Νεολαια Πασοκ δεν χωριζεται σε ΑΕΙ και ΤΕΙ...)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Δεκ 2009, 02:38 
Χωρίς σύνδεση

Αυτα μαγκες και σορρυ για το Spam... Θα χαρω να ακουσω τις αποψεις σας πανω σε αυτα που ειπα (καποιος θα με κραξει δεν μπορει... :roll: ) Καληνυχτα παιδες και παλι συγνωμη για το Σπαμαρισμα...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Δεκ 2009, 11:10 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Δημοσ.: 3625
Τοποθεσια: Αθήνα
Προς Sovelor:

Sovelor έγραψε:
......Παραγει πολιτικη...

Νομίζω ότι πρέπει να ξανασκεφθούμε και να συμφωνήσουμε στους όρους: Τι σημαίνει Πολιτική; Είναι άραγε η Πολιτική μία απελευθερωτική διαδικασία για το άτομο ή μία προσπάθεια χειραγώγησης των ατόμων ( ίσως με καλές προθέσεις ). Πως μπορεί κάποιος ή κάποια ομάδα ή παράταξη ή κόμμα να αποφασίσει ποιο είναι το καθολικό καλό και ως πρόσκοπος να το επιβάλλει;
Επίσης αυτό που προσπαθείς να φτιάξεις μέσα από την Πολιτική συμμετοχή είναι μία καλύτερη κοινωνία. Η κοινωνία αυτή θα μοιάζει, θα έχει την ίδια δομή, με τη δομή των παρατάξεων ή των κομμάτων που προσπαθούν για αυτό. Αυτό έχει αποδειχθεί στην Ιστορία. Πολλά κινήματα που κυριάρχησαν δημιούργησαν καθεστώτα απαράδεκτα.
Αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν ένας νέος, όπως εσύ, να μην τα βλέπει αυτά και να μπαίνει στα ίδια μονοπάτια ( είμαι σίγουρος ότι έχεις καλές προθέσεις ) που ξέρουμε ότι οδηγούν στα γνωστά αδιέξοδα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Δεκ 2009, 15:38 
Χωρίς σύνδεση

Ευάγγελος Ράπτης έγραψε:
Προς Sovelor:

Sovelor έγραψε:
......Παραγει πολιτικη...

Νομίζω ότι πρέπει να ξανασκεφθούμε και να συμφωνήσουμε στους όρους: Τι σημαίνει Πολιτική; Είναι άραγε η Πολιτική μία απελευθερωτική διαδικασία για το άτομο ή μία προσπάθεια χειραγώγησης των ατόμων ( ίσως με καλές προθέσεις ). Πως μπορεί κάποιος ή κάποια ομάδα ή παράταξη ή κόμμα να αποφασίσει ποιο είναι το καθολικό καλό και ως πρόσκοπος να το επιβάλλει;
Επίσης αυτό που προσπαθείς να φτιάξεις μέσα από την Πολιτική συμμετοχή είναι μία καλύτερη κοινωνία. Η κοινωνία αυτή θα μοιάζει, θα έχει την ίδια δομή, με τη δομή των παρατάξεων ή των κομμάτων που προσπαθούν για αυτό. Αυτό έχει αποδειχθεί στην Ιστορία. Πολλά κινήματα που κυριάρχησαν δημιούργησαν καθεστώτα απαράδεκτα.
Αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν ένας νέος, όπως εσύ, να μην τα βλέπει αυτά και να μπαίνει στα ίδια μονοπάτια ( είμαι σίγουρος ότι έχεις καλές προθέσεις ) που ξέρουμε ότι οδηγούν στα γνωστά αδιέξοδα.

Να σας απαντησω... Η χειραγωγηση των ατομων για εμενα προσωπικα δεν ειναι πολιτικη... Τουλαχιστον οχι σε ενα ιδεατο δημοκρατικο καθεστως οπως θελουμε να ονειρευομαστε το πολιτευμα μας... Δεν θεωρω οτι ειναι μια μαχη για το ποια ομαδα θα κυριαρχησει... Το καθολικο καλο προκυπτει μεσα απο ζυμωσεις που γινονται με το συνολο των μελων του φοιτητικου συλλογου και κατ' επεκταση για αυτο χρειαζεται μια παραταξη να επικοινωνει με τον κοσμο οπως εγραψα πιο πανω... Για αυτο και τα παιδια οπως εβλεπα σε προηγουμενες δημοσιευσεις προσπαθουσαν να συνεννοηθουν με καποια παιδια απο εδω μεσα προκειμενου να γινει μια συζητηση... Γιατι για να φτιαχτει μια καλυτερη κοινωνια θεωρω αυτονοητο να συμμετεχουν ολες οι ομαδες, εγω προσωπικα... Δεν θεωρω οτι το καλο επιβαλλεται... Και απο την στιγμη που ειναι αποδεδειγμενο οτι η κοινωνια που θα φτιαχτει θα εχει την ιδια δομη με την παραταξη που προσπαθει για αυτο τοτε πρεπει και εμεις οι ιδιοι που ανηκουμε στην παραταξη να γινομαστε καλυτεροι... Γιατι για να κανεις καλυτερο ον κοσμο πρεπει πρωτα να κανεις καλυτερο τον εαυτο σου... Αλλιως δεν γινεται... Οσο ρομαντικα και αν ακουγονται αυτα πιστευω...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Δεκ 2009, 15:48 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 838
Τοποθεσια: πειραιάς
Sovelor έγραψε:
Αυτα μαγκες και σορρυ για το Spam... Θα χαρω να ακουσω τις αποψεις σας πανω σε αυτα που ειπα (καποιος θα με κραξει δεν μπορει... :roll: ) Καληνυχτα παιδες και παλι συγνωμη για το Σπαμαρισμα...

Ωραίες οι απόψεις σου και οι εμπειρίες σου από το Μαθηματικό Ιωαννίνων ή Πάτρας(δε ξέρω σε ποιό τμήμα αναφερόσουν)!!!
Για το Μαθηματικό Αθήνας τι έχεις ακούσει?Γιατί μάλλον κάποιος από τους δύο μας(ή εγώ ή εσύ)δεν είναι φοιτητής του Μαθηματικού Αθήνας...Και μόλις είδα το πάσο μου πάλι!
Συγνώμη κιόλας αλλά αδυνατώ να προσπαθήσω(γιατί περί επίπονης προσπάθειας θα πρόκειται)να σε μεταπείσω με επιχειρήματα!!

Πχ τι σχόλιο να κάνει κάποιος φοιτητής του Μαθηματικού Αθήνας για το ότι δεν βγαίνουν οι πρωτοετής για καφέ με ευπαρουσίστες κοπελίτσες(όσες έχουμε τεσπα :P ),ευχάριστους-μέχρι παρεξηγήσεως-τύπους με σκοπό μια "κομματική" φιλία(δε διαφωνώ ότι αργότερα μπορεί να μεταλλαχθεί σε ουσιαστική φιλία),αλλά...όχι ότι βγαίνουν για πολιτική συζήτηση!Πες τουλάχιστον γιατί "θέλουν να βάλουν στο κλίμα τους πρωτοετής,που είναι χαμένοι",για να γίνεις και πιο πειστικός,όχι τπτ άλλο!

Τελευταία επεξεργασία απο lazkan την 20 Δεκ 2009, 15:53, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Δεκ 2009, 15:53 
Χωρίς σύνδεση

Φοιτητης του Μαθηματικου Αθηνας ειμαι και αν θελεις σου λεω και αριθμο μητρωου... Μπορει εσυ να εχεις βγει με λαθος ατομα δεν ξερω... Ποτε δεν ειπα οτι δεν συμβαινει αυτο στη σχολη μας... Το θεμα ειναι οτι ειναι λαθος και δεν κερδιζει και πολλα αυτος που το κανει γιατι δεν εχουμε να κανουμε με χαζους ανθρωπους...

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 155 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: