forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 17 Οκτ 2017, 13:34

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 155 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μέθοδοι επηρεασμού νέων φοιτητών. Εγγραφές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Οκτ 2009, 16:12 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 23 Δεκ 2008, 12:51
Δημοσ.: 1739
Τοποθεσια: Καφενειο
Βρηκα στο internet αυτα τα δυο κειμενα προς μελη της ΠΑΣΠ και της ΔΑΠ αντιστοιχα,που αφορουν την προσεγγιση νεων φοιτητων (αν και για αυτο της ΔΑΠ δεν ειμαι σιγουρος για την γνησιοτητα του γιατι φαινεται καπως ψευτικο,σαν να ειναι τα γραμματα περασμενα πανω απ'την σκαναρισμενη εικονα.Αυτο της ΠΑΣΠ μου φαινεται γνησιο παντως).
ΠΑΣΠ
ΔΑΠ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Οκτ 2009, 20:28 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 04 Μάιος 2009, 16:56
Δημοσ.: 365
Σήμερα, στη γενική συνέλευση τέθηκε το ζήτημα για τις αφίσες. Ήταν σε μορφή ψηφίσματος και το στήριξε αρκετός κόσμος αλλά όχι συντριπτικό ποσοστό. Συγκεκριμένα ΠΚΣ(η οποία, δεν ξέρω για ποιο λόγο κατέβασε πλαίσιο ως επιτροπή αγώνα κ όχι ως ΠΚΣ) σύσσωμη όχι απλά απέρριψε το ψήφισμα, αλλά εναντιώθηκε, η ΔΑΠ απ’ όσο μπόρεσα να δω δεν το ψήφησε και νομίζω πως το ίδιο έκαναν και ορισμένοι από τα ΕΑΑΚ. Δεν το λέω με επικριτική διάθεση γενικά (παρά μόνο για την ΠΚΣ που μου φάνηκε περίεργη.. Όταν ακούστηκε η λέξη «αφισορύπανση» άρχισαν να φωνάζουν κάτι περί χουντικών ιδεών και απόψεων..) Απλά για να δούμε πόσο σημαντικό είναι να συμμετέχουν όλοι οι φοιτητές στη συνελεύσεις.. Ελπίζω να ήσασταν τουλάχιστον ορισμένοι από εσάς του forum, γιατί είχε ειπωθεί στο net πως θα γινόταν συζήτηση για το θέμα στην πρώτη ΓΣ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Οκτ 2009, 20:42 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

fadom έγραψε:
Σήμερα, στη γενική συνέλευση τέθηκε το ζήτημα για τις αφίσες. Ήταν σε μορφή ψηφίσματος και το στήριξε αρκετός κόσμος αλλά όχι συντριπτικό ποσοστό. Συγκεκριμένα ΠΚΣ(η οποία, δεν ξέρω για ποιο λόγο κατέβασε πλαίσιο ως επιτροπή αγώνα κ όχι ως ΠΚΣ) σύσσωμη όχι απλά απέρριψε το ψήφισμα, αλλά εναντιώθηκε, η ΔΑΠ απ’ όσο μπόρεσα να δω δεν το ψήφησε και νομίζω πως το ίδιο έκαναν και ορισμένοι από τα ΕΑΑΚ. Δεν το λέω με επικριτική διάθεση γενικά (παρά μόνο για την ΠΚΣ που μου φάνηκε περίεργη.. Όταν ακούστηκε η λέξη «αφισορύπανση» άρχισαν να φωνάζουν κάτι περί χουντικών ιδεών και απόψεων..) Απλά για να δούμε πόσο σημαντικό είναι να συμμετέχουν όλοι οι φοιτητές στη συνελεύσεις.. Ελπίζω να ήσασταν τουλάχιστον ορισμένοι από εσάς του forum, γιατί είχε ειπωθεί στο net πως θα γινόταν συζήτηση για το θέμα στην πρώτη ΓΣ

Το θεμα ειναι οτι αυτο με τις αφισες δεν μπορει να κατεβει με την μορφη ψηφισματος,γιατι ειναι ακριβως το ιδιο με το να κατεβασει καποιος στην επομενη γενικη συνελευση ψηφισμα για καταργηση της Χ παραταξης στο μαθηματικο,δηλαδη ειναι κατι που δεν μπορει να αποφασιστει απο τους φοιτητες που δεν συμετασχουν στην παραταξη.Αυτο που πρεπει να γινει ειναι η καθε παραταξη απο μονη της ή ολες μαζι να συζητησουν και να καθορισουν το που θα κολανε και ποσες (δηλαδη δεν θεωρω προβλημα αν σε καποιον ακυρι απο τραπεζακι τοιχο ειχε 1 ή 2 αφισες τις Χ παραταξης αντι για μια ταπετσαρια 16 αφισων)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Οκτ 2009, 21:24 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 29 Μάιος 2008, 00:20
Δημοσ.: 767
οπως ειχα πει και πριν λιγες μερες η ΠΑΣΠ θα καταθεσει ψηφισμα για τις αφισες ωστε να υπαρχουν μονο στον χωρο μπροστα στα τραπεζακια των παραταξεων.πολλοι απο σας δειξατε την αγωνια σας στο συγκεκριμενο θεμα απεχοντας απο την ΓΣ για μια ακομα φορα.η θεση των υπολοιπων παραταξεων ηταν η εξης
1)ΔΑΠ δεν ασχοληθηκε
2)ΕΑΑΚ συμφωνησαν υπο ορους που επρεπε να τεθουν μεσα απο ΔΣ
3)2ΠΡ επισης
4)ΠΚΣ μας κατηγορησε οτι καταργουμε το ασυλο μεσα απο ψηφισματα και οτι εφαρμοζουμε πρακτικες της χουντας.
Τελικα αποφασιστηκε να γινει ΔΣ αυριο και να περιοριστουν οι χωροι των αφισων.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Οκτ 2009, 23:50 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 11 Ιούλ 2007, 23:20
Δημοσ.: 360
giannis_7 έγραψε:
οπως ειχα πει και πριν λιγες μερες η ΠΑΣΠ θα καταθεσει ψηφισμα για τις αφισες ωστε να υπαρχουν μονο στον χωρο μπροστα στα τραπεζακια των παραταξεων.πολλοι απο σας δειξατε την αγωνια σας στο συγκεκριμενο θεμα απεχοντας απο την ΓΣ για μια ακομα φορα.η θεση των υπολοιπων παραταξεων ηταν η εξης
1)ΔΑΠ δεν ασχοληθηκε
3)2ΠΡ επισης
4)ΠΚΣ μας κατηγορησε οτι καταργουμε το ασυλο μεσα απο ψηφισματα και οτι εφαρμοζουμε πρακτικες της χουντας.

ares mares koukounares den apofasistike tipota epidi o polizos den katalaveni den simeni pos psifistike to plesio

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Οκτ 2009, 00:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 16 Οκτ 2008, 23:14
Δημοσ.: 84
basilhs έγραψε:
giannis_7 έγραψε:
1)ΔΑΠ δεν ασχοληθηκε
3)2ΠΡ επισης

ares mares koukounares den apofasistike tipota epidi o polizos den katalaveni den simeni pos psifistike to plesio

Αρες μαρες κουκουναρες ειναι η αφισοκοληση μεσα στα αμφιθεατρα και η αφισοκοληση της μισης σχολης, απο πολιτικες ομαδες η οποιες στο κατω κατω δεν εχουν καν την αντιστοιχη στηριξη φοιτητων... Αρες μαρες κουκουναρες ειναι η προσπαθεια παραπλανησης που ακουει στο ονομα Επιτροπη Αγωνα Μαθηματικου... Αρες μαρες κουκουναρες ειναι να κανεις λαθος ερωτησεις σε λαθος ατομα και σε λαθος μερος... Πολλες κουκουναρες, μηπως το Π απ'το ΠΚΣ σημαινει πευκο;

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Οκτ 2009, 11:26 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Ρε βασιλη επειδη οποτε δεν σας παιρνει βλεπετε αστικη προπαγανδα τριγυρω σας δεν φταινε οι φοιτητες.ολες οι φοιτητικες παραταξεις εκτος απο σας αποφασισαν να κανουν Δ.Σ. ωστε να περιοριστουν οι χωροι .Απο κει και περα αν εσεις δεν το τηρησετε θα ειστε υπολογοι στον φοιτητικο συλλογο.Το συνθημα ''οσα δεν φτανει η ΠΚΣ τα κανει προβοκατσια'' ειναι παντα επικαιρο...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Οκτ 2009, 13:18 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 23 Οκτ 2008, 09:49
Δημοσ.: 715
Ouch...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Οκτ 2009, 13:55 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 18 Απρ 2006, 12:25
Δημοσ.: 566
Τοποθεσια: Halandri
Γιαννη καποια στιγμη ανεβηκα στη σχολη το μεσημερι και μπηκα στο αμφιθεατρο.Ειδα ενα παιδια να μιλαει-αν δεν κανω λαθο ηταν απο ΕΑΑΚ.Ηθελα να τον ακουσω αλλα ειλικρινα μετα απο 10 δευτερολεπτα βγηκα γιατι δε μπορουσα να αναπνευσω.

Μετα απο μια-μιαμιση ωρα ειπα να ξαναπερασω μια βολτα και ειδα παλι το ιδιο παιδι να μιλαει,παλι δε μπορυσα να αναπνευσω και εφυγα ξανα...

Μου αρεσει πολυ η παλη για τα δικαιωματα μας στην παιδεια τη στιγμη που ολοι εσεις μου αφαιρειτε το δικαιωμα να μπω στη συνελευση....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Οκτ 2009, 15:39 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

κατσε ρε Στεφανε φταιω εγω που καπνιζε το μισο αμφιθεατρο?και αφου μπηκες μεσα γτ δεν πηρες τον λογο να πεις οτι αυτο που γινεται με το τσιγαρο δεν ειναι σωστο?παντως και αυτη η συνελευση ηταν αρκετα κουραστικη κατα την αποψη μου.γενικοτερα θελω να πιστευω οτι η λειτουργια της γενικης συνελευσης θα συζητηθει για να γινει πιο ουσιαστικη και πιο ευχαριστη προς παρακολουθηση.αλλα και αυτο να γινει παλι φοβαμαι οτι οι περισσοτεροι δεν θα ερχονται στην γενικη συνελευση.εσενα Στεφανε ποια ειναι η αποψη σου για την σωστη λειτουργια της ΓΣ ?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Οκτ 2009, 17:20 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 11 Ιούλ 2007, 23:20
Δημοσ.: 360
καλά δουλευόμαστε?Επειδή ο Πολύζος φώναξε πιο δυνατά από τους άλλους σημαίνει πως πέρασε?Η συμφωνία νομίζω ήταν να συζητηθεί στο ΔΣ.και εκτος αυτού από άτομα που δεν δέχονται τον πολιτικο τους φορέα λογικό είναι να μην μπορείς να συνεννοηθείς και να πετάνε στοκιες.Ο κοτρώτσος ακόμα δεν κατάλαβε τη είναι η επιτροπή αγώνα.’ντε βγάλε άκρη.Αντρέα όσο για την παραπλάνηση εσείς δεν πρέπει να μιλάτε καθόλου το ότι δεν είστε πασοκ το είχατε σημαία λέγοντας στον κόσμο πως εναντιώνεστε στην ηγεσία κτλ.Εγώ άμα είχα διαφωνία με το κόμμα μου θα έφευγα πολύ απλό.Τέλος πάντων πείτε ότι άλλο θέλετε με εσάς την βαριέμαι απίστευτα την αντιπαράθεση γιατί τα έχω χιλιοπεί(την έχω και μες στο σπίτι μου άλλωστε :P )

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Οκτ 2009, 17:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 16 Οκτ 2008, 23:14
Δημοσ.: 84
basilhs έγραψε:
καλά δουλευόμαστε?Επειδή ο Πολύζος φώναξε πιο δυνατά από τους άλλους σημαίνει πως πέρασε?Η συμφωνία νομίζω ήταν να συζητηθεί στο ΔΣ.και εκτος αυτού από άτομα που δεν δέχονται τον πολιτικο τους φορέα λογικό είναι να μην μπορείς να συνεννοηθείς και να πετάνε στοκιες.Ο κοτρώτσος ακόμα δεν κατάλαβε τη είναι η επιτροπή αγώνα.’ντε βγάλε άκρη.Αντρέα όσο για την παραπλάνηση εσείς δεν πρέπει να μιλάτε καθόλου το ότι δεν είστε πασοκ το είχατε σημαία λέγοντας στον κόσμο πως εναντιώνεστε στην ηγεσία κτλ.Εγώ άμα είχα διαφωνία με το κόμμα μου θα έφευγα πολύ απλό.Τέλος πάντων πείτε ότι άλλο θέλετε με εσάς την βαριέμαι απίστευτα την αντιπαράθεση γιατί τα έχω χιλιοπεί(την έχω και μες στο σπίτι μου άλλωστε :P )

Καταλαβα πολυ καλα τη ειναι η επιτροπη αγωνα... Επισης, αν εσυ διαφωνουσες με το ΚΚΕ δεν θα εφευγες θα σε διωχνανε, και αυτο τα λεει ολα... Και για τα μυαλα που κουβαλατε και για το ποσο δημοκρατες ειστε... Οσο για την παραπλανηση, φυσικα και εχουμε το δικαιωμα να μιλαμε...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Οκτ 2009, 19:02 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 26 Ιουν 2006, 11:19
Δημοσ.: 582
giannis_7 έγραψε:
κατσε ρε Στεφανε φταιω εγω που καπνιζε το μισο αμφιθεατρο?
Εν μερει ναι, αφου επετρεπες ακομα κ στον ιδιο τον ομιλητη της ΠΑΣΠ -κ εκπροσωπο σου- να καπνιζει, την ωρα που εβγαζε λογο -δν ξερω αν ησουν εσυ αυτος που μιλουσε-, αντι να δωσει το παραδειγμα, ως πρωτος ομιλητης κ να πει στα παιδια μεσα να μην καπνιζουν, τουλαχιστον για να μετριαζε την κατασταση.
(δν ξερω αν το εκαναν κ αλλοι ομιλητες στη συνεχεια αυτο γιατι ειχα φυγει)

Τεσπα, υπαρχει άλλο θεμα που λεμε για τη συνελευση, ας μη ξεφευγουμε εδω.

"Το κελί γίνεται φίλος μα γίνεται κι εχθρός
Αδερφός γίνεται ο δρόμος κι ο κόσμος ουρανός
Τελικός προορισμός μοναχικός μα δεν πειράζει
Το ταξίδι τώρα πια δε με τρομάζει"

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Οκτ 2009, 19:09 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Αν και ειμαι στη διαδικασια να κοψω το τσιγαρο εδω και 3 μερες :clap: δεν προκειται ποτε να πω στον αλλον σβησε το τσιγαρο εφοσον δεν με ενοχλει.εσυ γτ δεν το ανεφερες αυτο στη ΓΣ εφοσον ησουν μεσα?Αρα και εσυ εχεις εν μερει ευθυνη που συνεχιστηκε το φαινομενο.Το καλο παραδειγμα δεν χρειαζεται να το δωσει ενας εκπροσωπος παραταξης αλλα ενας οποιοδηποτε φοιτητης. :)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Οκτ 2009, 19:11 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Καθως εχω συνηθισει το τσιγαρο απ'τους γονεις μου δεν με ενοχλησε ιδιαιτερα,το κυριο προβλημα θεωρω πως ηταν η αφορητη ζεστη εντος του αμφιθεατρου.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 155 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: