forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 14 Δεκ 2017, 09:53

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 155 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μέθοδοι επηρεασμού νέων φοιτητών. Εγγραφές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Δεκ 2009, 15:58 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 27 Σεπ 2007, 13:25
Δημοσ.: 838
Τοποθεσια: πειραιάς
Δε σου λέω ότι δεν είσαι φοιτητή του στην αθήνα αλλά μου φαίνονται απίστευτα εξωγήινα αυτά που μου λες!

Και όταν λες πολιτική κουβέντα εννοείς για τον σοσιαλισμό και φιλελευθερισμό ή την δαπ,την πασπ και την πκς?Τι άκριβως συζητήσεις γίνονται στο 222 και στο μιλένιουμ?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Δεκ 2009, 16:23 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 22 Ιουν 2009, 16:32
Δημοσ.: 76
Στο 222 και στο Μιλινιουμ δεν πηγαινουμε εμεις καταρχην για αυτο νομιζω οτι μας μπερδευεις με αλλους... Η πολιτικη συζητηση εχει να κανει και με θεματα της κοινωνιας και με θεματα της σχολης... Ειναι λογικο σε καποιο σημειο η κουβεντα να φτασει στις προτασεις που εχουμε για το τμημα... Το θεμα ειναι οτι καποιος θα σε στηριξει για τις προτασεις και το εργο σου... Η θα σε μαυρισει επειδη διαφωνει με τις προτασεις και το εργο σου η δεν θεωρει οτι κανεις αυτα που λες... Δεν πιστευω οτι με εναν η δυο καφεδες καποιος ειναι τοσο χαζος να σε στηριξει... Εμενα οταν μπηκα στη σχολη δεν μου πουλησαν φιλιες αυτοι που ειναι πλεον συντροφοι μου και ουτε και εγω πουλαω στους καινουριους... Ισως και να μην με πιστευεις και να με θεωρεις κομματοσκυλο... Δεν εχω λογο να προσπαθησω να σε πεισω για το αντιθετο γιατι δεν ηταν εξαρχης σκοπος μου να μπω στις συζητησεις ψαρευοντας κοσμο... Και σου ξαναλεω ισως να εχεις πεσει στα λαθος ατομα... Και στην τελικη τι να τις κανουμε τις κενες ψηφους χωρις κανενα νοημα? Ολυμπιακος-Παναθηναικος ειναι να θελουμε απλα να κερδιζουμε τον αλλον για να εχουμε να λεμε?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Δεκ 2009, 19:42 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 23 Δεκ 2008, 12:51
Δημοσ.: 1739
Τοποθεσια: Καφενειο
Sovelor έγραψε:
Dark Earl έγραψε:
Και κατα την διαρκεια της χρονιας εχετε αφισες σε παραθυρα και γενικα σε αλλους χωρους.Σε κανα 1-2 μηνες θα ξαναβαλω καμια φωτογραφια να δεις...Γιατι θα μας βγαλεις τρελους...
Το προβλημα μου δεν ειναι οι αφισες,απλα επειδη ειπες οτι εχετε μονο στο τραπεζακι σας μας κοροϊδευεις μες στα μουτρα μας,λες κι εμεις δεν ανεβαινουμε ποτε σχολη και δεν ξερουμε τι παιζει...

Dark Earl σορρυ που προσπαθω να ξαναξυπνησω το θεμα αλλα φτασαμε στους 1-2 μηνες... :roll:

Ενταξει,οντως δεν εχετε βαλει τωρα καθολου,αλλα δεν ηταν κατι που συμβαινει εδω και 2 χρονια,αφου στο προηγουμενο ακαδημαϊκο ετος υπηρχαν παντου,κι αν δεις και σε ποιο παλιο ποστ μου στο θεμα εχω βαλει φωτογραφια απο αφισες που ειχατε στα τζαμια ενω καποιοι αλλοι ΠΑΣΠιτες εδω ελεγαν οτι εχουν μονο στο τραπεζακι.Και το ξαναλεω οτι δεν μ'ενοχλει να υπαρχουν αφισες,απλα με χαλαει η "ταπετσαρια" 50 ιδιων αφισων,οι οποιες εν τελει δεν εχουν καποιο πολιτικο μηνυμα κι απλα διαφημιζουν την παραταξη.
Sovelor έγραψε:
Dark Earl έγραψε:
Βρηκα στο internet αυτα τα δυο κειμενα προς μελη της ΠΑΣΠ και της ΔΑΠ αντιστοιχα,που αφορουν την προσεγγιση νεων φοιτητων (αν και για αυτο της ΔΑΠ δεν ειμαι σιγουρος για την γνησιοτητα του γιατι φαινεται καπως ψευτικο,σαν να ειναι τα γραμματα περασμενα πανω απ'την σκαναρισμενη εικονα.Αυτο της ΠΑΣΠ μου φαινεται γνησιο παντως).
ΠΑΣΠ
ΔΑΠ

Αυτο για το δικο μας ειναι παλιο... Η μη αυθεντικοτητα του αποδεικνυεται στα οργανα στα οποια γραφει στο τελος οτι απευθυνεται το χαρτι... Π.χ να σου πω ενα παραδειγμα δεν υπαρχει οργανωση ΠΑΣΠ Καποδιστριακου... Υπαρχει ΠΑΣΠ σχολης θετικων επιστημων που ειναι και η δικη μας, ΠΑΣΠ Νομικης κτλ... Επισης την εποχη που βγηκε στην επιφανεια αυτο το χαρτι (2007) ειχε ηδη νομιζω καταστηλει ο κ.Παπανδρεου την Νεολαια, για να υπαρχει και συντονιστικο Νεολαιας Πασοκ ΑΕΙ (που η Νεολαια Πασοκ δεν χωριζεται σε ΑΕΙ και ΤΕΙ...)

Δεν εχω ιδεα κατα ποσον εισται χωρισμενοι με αυτον τον τροπο,παντως ολα οσα αναφερει ισχυουν,τα ειχα διαπιστωσει ο ιδιος μεσα στις γενικες συνελευσεις πριν ανακαλυψω αυτο το αρχειο.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Δεκ 2009, 21:25 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 22 Ιουν 2009, 16:32
Δημοσ.: 76
Dark Earl πραγματικα δεν ξερω που το ειδες παντως ουτε περυσι ουτε προπερσυ μεσα στη διαρκεια της χρονιας υπηρχαν... Στα 2 χρονια που ειμαι εγω στη σχολη δηλαδη... Οσο για το αλλο εχει εξηγηση... Μπορω εγω να δω τον τροπο που συμπεριφερεσαι και μετα να γραψω ενα χαρτι προς τα εσενα και να σου λεω να συμπεριφερεσαι με αυτον τον τροπο και να φανει σαν εντολη... Σημασια δεν εχει το κατα ποσο οσα λεει μεσα ισχυουν αλλα το κατα ποσο ισχυουν επειδη τα λεει μεσα...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Δεκ 2009, 04:51 
Χωρίς σύνδεση
Banned

Εγγραφη: 27 Σεπ 2009, 20:34
Δημοσ.: 360
Τοποθεσια: Εκάλη-Κορινθος
Εγώ προσωπικά δεν είδα καμιά παράταξη να προσπαθεί να επιρρεάσει φοιτητές για να τους τραβήξει προς το μέρος της. Αντιθέτως μάλιστα. Εκτός από τις γενικές συνελεύσεις που γίνεται ένα παιχνίδι εντυπώσεων και καταλήγει πάντα να τσακώνονται οι επικεφαλείς διαφορετικών παρατάξεων μεταξύ τους ..και εκτός απο τις φοιτητικές εκλογές που γίνονται εκεί γύρω στην άνοιξη και εκεί ίσως κάποιοι προσπαθούν να μαζεψουν ψήφους (αν και δεν το έχω δει εκτεταμμένα να γίνεται αυτό) κατα τα άλλα δεν ασχολούνται οι παρατάξεις όλο τον υπόλοιπο χρόνο με τους φοιτητές.
Αντίθετα, παρατηρείται το γεγονός να προσπαθεί κάποιος να εισχωρήσει σε κάποια παράταξη και να μην του δίνουν καν σημασία. Κοινώς να σε έχουν γραμμένο. Εχουν καταντήσει οι παρατάξεις VIP club για λίγους που δύσκολα μπορεί κάποιος να εισχωρήσει, η έστω να γνωριστεί. Φοβούνται μην τυχών και διαρρεύσουν οι κομματικές γραμμές που πέρνουν οπότε δεν εμπιστεύονται εύκολα οποιονδήποτε, έστω ακόμα και αν θέλει να γραφτεί στην παράταξη.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 155 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: