forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 12 Δεκ 2017, 19:57

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 44 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Όπως και εγώ, αν ψόφαγα...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Μάιος 2009, 23:03 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 23 Οκτ 2008, 09:49
Δημοσ.: 715
Περισσότερο Chaotic Neutral, σε φάση στα @@ και μένα για τους άλλους, αμα δεν έχω συμφέρον δεν με νοιάζει τίποτα.

Απο την εμπειρία μου σαν χαρακτήρας με τέτοιο alignment

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Μάιος 2009, 00:24 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 01 Ιουν 2008, 21:18
Δημοσ.: 1160
Τοποθεσια: Αθήνα
Αυτά που λέτε φίλοι μου είναι πολύ μοντέρνα, ωραίες εμπειρίες. Να τι μαθαίνει κανείς στα φόρουμς.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Μάιος 2009, 07:15 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 28 Φεβ 2006, 14:47
Δημοσ.: 1751
Τοποθεσια: Αργυρούπολη
στάθης έγραψε:
"Αμφιβάλλεις" αλλά τη συζήτηση την προκαλείς εσύ από το μηδέν με τον "ξέμπαρκο". Μια και ψάχνεις για ψυχαναλυτή (έτσι μου φαίνεται) νομίζεις ότι είναι ρομαντικό να είσαι "εξαιρετικά ευχαριστημένος" από τη σχέση? (συνήθως αυτή τη φράση την χρησιμοποιούν τα αφεντικά για τους υπαλλήλους τους (τους είναι άλλωστε απαραίτητοι, αναγκαίοι και χρήσιμοι).

Κάνεις λάθος. Τη συζήτηση την προκάλεσαν οι άλλοι από το μηδέν με τις ανασφάλειές τους περί θανάτου. Το δήλωσα ήδη, και όσοι με γνωρίζουν προσωπικά μπορούν να σου εγγυηθούν ότι όταν έγραψα το αρχικό post ούτε καν μου πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί να ενοχλούνταν κάποιοι. Άλλωστε το point μου ήταν εντελώς διαφορετικό από αυτό όπου κατέληξε τελικά η συζήτηση, οπότε δε νομίζω να είχα κάποιο συμφέρον να εκτροχιάσω τη συζήτηση. Όπως ακριβώς πληκτρολογώ αυτή τη στιγμή χωρίς να σκέφτομαι συνειδητά ποιες λέξεις ακριβώς χρησιμοποιώ για να εκφραστώ, έτσι χρησιμοποίησα και τη λέξη "ξέμπαρκος" πριν. Ξεκολλήστε επιτέλους...

By the way, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι ψάχνω για ψυχαναλυτή??

Όσο για το "εξαιρετικά ευχαριστημένος", νομίζω πως το ψειρίζεις υπερβολικά (όπως άλλοι ψείριζαν το "ξέμπαρκος"), και δε συμφωνώ με τον παραλληλισμό σου. Ευχαριστημένος μπορεί να είναι και ένας άνθρωπος από την κυβέρνησή του ή από τους δούλους του ή το cheeseburger που παρήγγειλε. Τι θα πει αυτό, ότι η γκόμενά μου είναι cheeseburger? Seriously, μην πιάνεστε από την κάθε λέξη που λέει ο άλλος.

(Από περιέργεια, αλλά και για να σταματήσουμε να μιλάμε όλοι για μένα, εσύ πώς θα περιέγραφες μια σχέση σου ή τα συναισθήματά σου για μια σχέση?)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Έκλεισε η Βουλή..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Μάιος 2009, 16:40 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

noxteryn έγραψε:
Σε γενικές γραμμές, πάντως, είναι απλώς ένα θέμα διαφοροποίησης προτεραιοτήτων. Για παράδειγμα, πολλοί άνθρωποι είχαν συγκλονιστεί όταν "δύο άνδρες έβαλαν μια καθαρίστρια να πιει καυστικό οξύ", αλλά η δική μου πρώτη σκέψη ήταν: "LOL, πώς την έκαναν να το πιει, και τι σκατά είναι το καυστικό οξύ???"
:P

Όπως τα λες είναι, το "point σου ήταν άλλο". Δε μιλάει κανείς για σένα (ρώτησε κάποιον ειδικό να σου εξηγήσει γιατί το νομίζεις). Βλέπουμε ότι "προσπαθείς σκληρά" και είπαμε να σε βοηθήσουμε λιγάκι.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Μάιος 2009, 18:29 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Στάθη, όταν προσπαθείς μια φορά να κάνεις τον έξυπνο και τρως ownage και γίνεσαι ρόμπα, καλό είναι να σταματάς να κάνεις τον έξυπνο, γιατί εκτίθεσαι ακόμα περισσότερο. Δε θα μπω καν στον κόπο να αποδείξω γιατί το τελευταίο σου post ήταν επίσης άστοχο και περιττό, επειδή δε μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι. Σου το αφήνω, όμως, ως ασκηση για το σπίτι.
:wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Μάιος 2009, 18:59 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Άρχισες τώρα να οργανώνεις ατομικά δημοψηφίσματα με έναν ψηφοφόρο? αυτή είναι η πιο ασφαλής μέθοδος.

ΥΓ: Η λέξη "σχέση" είναι ήδη γελοία. Μερικά πράγματα τα ζεις, δεν τα περιγράφεις.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Μάιος 2009, 19:50 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Όντως, έχεις δίκιο. Ο Joseph Heller ήταν γελοίος, όπως και ο Erich Maria Remarque, ενώ ο Saadi ήταν τελείως καραγκιόζης και ποζεράς. Κρίμα που δε ζούσες την εποχή που έζησαν εκείνοι, ωστε να τους ενημέρωνες ότι σπαταλούν το χρόνο τους με τις γελοιότητές τους...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Μάιος 2009, 23:23 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Πλίνθοι και κέραμοι. Ό,τι ποθείς, πολλοί μεγάλοι δεν εκτιμήθηκαν αμέσως όσο θα έπρεπε.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Μάιος 2009, 00:09 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 27 Μαρ 2006, 12:52
Δημοσ.: 398
Τελικά είχε δίκιο (όπως πάντα!) ο δάσκαλος. Η ακρίβεια στη διατύπωση είναι αυτή που ξεχωρίζει τους ικανούς Μαθηματικούς, από τους άλλους, τους ξέμπαρκους.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Ιουν 2009, 02:29 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 03 Δεκ 2008, 20:37
Δημοσ.: 374
Τοποθεσια: Ζωγράφου
noxteryn έγραψε:
θεοδώρα, σωστό αυτό που λες, αλλά το παράδειγμά μου ήταν συμβολικό, όχι κυριολεκτικό. Άλλωστε, σπάνια βλέπω μυρμήγκια εδώ που μένω...
:P

Προσπερνάω όλα όσα έχεις πει γενικά ως εδώ.
Εγώ κόλλησα σε αυτό.
Και έχω να σου κάνω μια ερώτηση.
Εγώ, είμαι της άποψης πως δεν πρέπει να σκοτώνεται-παρενοχλείται κανένα ον (εκτός αν τίθεται θέμα επιβίωσης) , από ανθρώπους μέχρι και ... μυρμήγια ή μύγες. Θα πρέπει να θεωρώ τον εαυτό μου υπερβολικά βλάκα σύμφωνα με τη δική σου λογική;
Είμαι αρκετά "πειραγμένος" που δεν πατάω τα μυρμήγκια;
Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω το πως σκέφτεστε ορισμένοι στο όνομα της "λογικής".

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Ιουν 2009, 08:25 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Ναι. Ανήκεις στη νέα κατηγορία ανθρώπων που την έχουν δει Βουδιστές και δεν κατανοούν καθόλου τις αρχές της Βιολογίας. (Αναρωτιέμαι ποια είναι η άποψή σου για τα δελφίνια ή τα λιοντάρια.) Anyway, προς εξοικονόμηση χρόνου και ενέργειας, δε θα μπω στον κόπο να σου αποδείξω πόσο υποκριτική είναι η ιδεολογία σου ή να καταμετρήσω πόσα δισεκατομμύρια θανάτους έχει ήδη προκαλέσει η ύπαρξή σου σε αυτόν τον πλανήτη (λόγω πολυτέλειας, και όχι επιβίωσης), αλλά θα σε ρωτήσω το εξής: Όταν αυνανίζεσαι, τι το κάνεις το σπέρμα σου?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Ιουν 2009, 10:37 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 03 Οκτ 2007, 15:49
Δημοσ.: 1234
Τοποθεσια: Αιγάλεω
trizoni έγραψε:
Εγώ, είμαι της άποψης πως δεν πρέπει να σκοτώνεται-παρενοχλείται κανένα ον (εκτός αν τίθεται θέμα επιβίωσης) , από ανθρώπους μέχρι και ... μυρμήγια ή μύγες. Θα πρέπει να θεωρώ τον εαυτό μου υπερβολικά βλάκα σύμφωνα με τη δική σου λογική;
Είμαι αρκετά "πειραγμένος" που δεν πατάω τα μυρμήγκια;

[Spam] Παιδια καντε οτι μπορειτε για να προστατεψουμε τις μυγες please!!! Σας παρακαλω μη μας σκοτωνετε!!!!
Με εκτιμηση Μυγα Σπυριδουλα[\Spam] :P (πλακιτσα για να σπασει ο παγος)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Ιουν 2009, 11:05 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 03 Δεκ 2008, 20:37
Δημοσ.: 374
Τοποθεσια: Ζωγράφου
noxteryn έγραψε:
Ναι. Ανήκεις στη νέα κατηγορία ανθρώπων που την έχουν δει Βουδιστές και δεν κατανοούν καθόλου τις αρχές της Βιολογίας. (Αναρωτιέμαι ποια είναι η άποψή σου για τα δελφίνια ή τα λιοντάρια.) Anyway, προς εξοικονόμηση χρόνου και ενέργειας, δε θα μπω στον κόπο να σου αποδείξω πόσο υποκριτική είναι η ιδεολογία σου ή να καταμετρήσω πόσα δισεκατομμύρια θανάτους έχει ήδη προκαλέσει η ύπαρξή σου σε αυτόν τον πλανήτη (λόγω πολυτέλειας, και όχι επιβίωσης), αλλά θα σε ρωτήσω το εξής: Όταν αυνανίζεσαι, τι το κάνεις το σπέρμα σου?

Άλλα σου λέω και άλλα καταλαβαίνεις εσύ.
Κάποιος που σκοτώνει μυρμήγκια γιατί έτσι γουστάρει , ή μύγες γιατί απλά του τη σπάνε ή το κάθε άκυρο ζώο για να φορέσει τη γαμωγούνα της η κάθε μ@@@σμένη , σέβεται τις αρχές της βιολογίας δηλαδή;
Λόγω πολυτελείας που λες, θέλω να πιστεύω πως προσωπικά η δική μου ύπαρξη στον πλανήτη έχει προκαλέσει το λιγότερο δυνατό κακό.
Συνολικά η ανθρωπότητα , το μέγιστο. Όμως , δεν σκέφτονται-πράτουν όλοι ομοίως μεταξύ τους.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Ιουν 2009, 17:14 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 28 Φεβ 2006, 00:06
Δημοσ.: 5211
Το θέμα διαχωρίστηκε και δημιουργήθηκε νέο. Noxteryn η απάντησή σου στο trizoni δεν είναι πλέον στο θέμα αυτό.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 44 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: