forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 15 Δεκ 2017, 02:28

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 46 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Ψηφιζετε στις φοιτητικες εκλογες
ΝΑΙ 71%  71%  [ 47 ]
ΟΧΙ 29%  29%  [ 19 ]
Σύνολο ψήφων : 66
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Μαρ 2008, 18:11 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 13 Μαρ 2008, 15:23
Δημοσ.: 150
Μάνθο εγώ ψήνομαι γι αυτό που λες..Αν & είχα αποφασίσει να μην κατέβω νομίζω έχετε δίκιο ότι πρέπει & ας ψηφίσω άκυρο(χαλάλι τα εισιτήρια.. :P )
Η αλήθεια ρε γαμώτο είναι ότι & γω ενδιαφέρομαι πραγματικά για τη σχολή αλλά δε νομίζω ότι με εκπροσωπεί κάποιο κόμμα πια.Το κόμμα που ψήφιζα μ έχει απογοητεύσει πλήρως..Οι περισσότεροι από μας έχουν περάσει κάποια χρόνια σ αυτή τη σχολή & αυτό το θεωρώ σαν πλεονέκτημα(έχουμε ολοκληρωμένη άποψη πια για τα προβλήματά της & εννοείται προτάσεις για την αντιμετώπισή τους..)Ίσως να αποδειχτεί όλο το σκηνικό ουτοπία αλλά τουλάχιστον θα ακουστούν σοβαρά θέματα πράγμα που στις γενικές συνελεύσεις δε γίνεται!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Μαρ 2008, 17:50 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 09 Μαρ 2006, 14:43
Δημοσ.: 2767
Τοποθεσια: White Hart Lane
giorgos83 έγραψε:
Λες και αμα ψηφισεις θα φτιαξουν ολα και θα σταματησεις να γκρινιαζεις(οχι εσυ..γενικα το λεω) :? σκετη κοροιδια ειναι οι εκλογες και απο φετος τις κοβω.πειτε μου ποιο ΣΟΒΑΡΟ προβλημα εχουν λυσει για να σας πω αλλα 100 που ΔΕΝ εχουν λυσει.
Βασικά αυτό που λες είναι και το πρόβλημά μου. Δηλαδή ότι δεν έχω βρει ακόμα παράταξη που να αξίζει την ψήφο μου και δεν έχω βρει κάποιο πρόβλημα που να λύθηκε από αυτές, παρόλου πιστεύω ότι πρέπει να ψηφίζουμε...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Μαρ 2008, 19:01 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 25 Σεπ 2007, 17:31
Δημοσ.: 4240
Αν και δεν ηθελα να τσακωνομαστε για κομματα κλπ αφου αναφερθηκαν διαφορα να πω και γω τιποτα :P
Και εμενα δε με καλυπτει καμια παραταξη 100%,αλλα βαση πιθανοτητων αυτο ειναι το πιο λογικο αποκλειεται να βρεις κατι τοσο ταιριαστο με σενα κι αμα βρεις δε θα ταιριαξει με καποιον αλλο
Οπως και στις κανονικες εκλογες ψηφιζω αυτον που τουλαχιστον θα υπερασπιστει καποια απο τα δικαιωματα μου και απ΄το να βγει η ΔΑΠ(με τους 500 υποψηφιους) και να κανει Μυκονος και καπιταλισμος στις ΓΣ προτιμω καποια αλλη παραταξη
Καλως ή κακως το ολοι ειναι ιδιοι απλα καπου δικιολογει καποια πραγματα
(καπου ειναι και σωστο αλλα...)
(δεν αναφερομαι σε ατομα προσωπικα της ΔΑΠ,σαν παραταξη την αναφερω τα ιδια και για την ΠΑΣΠ, προσωπικη αποψη παντα)
δε πιστευω οτι οι αλλες ειναι αγιες αλλα ποιος ειναι αγιος
και ακομα και το ακυρο για μενα κατι ειναι,αν και γενικοτερα ψιλοδιαφωνω
αμα δε σ'αρεσουν ουτε οι αλλοι
ξερω γω ψηφισε πρ Γενοβα (το παιδι που ναι εκει σιγουρα δεν εχει κανει τιποτα κακο στο τμημα)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Μαρ 2008, 19:54 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 13 Μαρ 2008, 15:23
Δημοσ.: 150
Δεν το βρίσκω κακό που τα κόμματα κάνουν εκδρομές..Αν το πάρουμε ρεαλιστικά κάπως πρέπει να μαζέψουνε ψήφους & αυτοί..Αυτό που απασχολεί εμένα είναι ότι δε βρίσκω κάποιον να τον θεωρήσω εκπρόσωπό μου στα ζητήματα της σχολής.Φίλους έχουμε απ όλα τα κόμματα αλλά δε μπορεί κάθε χρονιά να είναι αυτό το μόνο κριτήριο ψήφου..Σε άλλες σχολές τα λουριά είναι πιο δεμένα..Σε μας βλέπω ότι οι μόνοι στόχοι είναι τα ποσοστά.Αντί να υπάρχουν προτάσεις υπάρχει υπονόμευση του ενός κόμματος έναντι του άλλου..Όσο για τις γενικές συνελεύσεις δεν αντέχεται το κλίμα που επικρατεί & με αποτέλεσμα barney να μη ξέρω δυστυχώς τι υποστηρίζουν 2πρ & γένοβα..& πραγματικά δε θέλω να φαντάζομαι ότι κάποιο απ τα υπόλοιπα παιδιά κάνουν κάτι κακό για μας αλλά μπορεί κάποιος να μου βρει & κάτι καλό στην όλη υπόθεση? :(

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Μαρ 2008, 00:25 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 15 Μαρ 2007, 12:37
Δημοσ.: 2388
Δεν ψηφιζω. Δεν ψηφισα περσι και δεν θα ψηφισω καμια χρονια (εκτος συγκλονιστικου απροοπτου)

Τα περισσοτερα παιδια διαφωνουν μαζι μου, αλλα νοιωθω βαθια απογοητευμενος, και πιστευω οτι περισσοτερα πραγματα μπορω να κανω μονος μου για να βελτιωσω τις σπουδες μου, παρα να περιμενω απο τα κομματα (οποιοδηποτε κομμα- ναι ναι ξερω δεν ειναι κομματα, ειναι παραταξεις κκλ)

Εχω ζητησει και συγνωμη απο διαφορα παιδια (εχω γνωστους απ ολα τα κομματα) που δεν κατεβαινω να ψηφισω (και αρα να τους ψηφισω) αλλα απλα δεν μπορω.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Μαρ 2008, 13:34 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 05 Ιούλ 2006, 10:43
Δημοσ.: 283
Τοποθεσια: Boston
Δεν έχω ψηφίσει ως τώρα, γιατί κανένας τους δε με καλύπτει. Τα θέματα που συνήθως διαπραγματεύονται είναι πολύ έξω από τη σχολή. Και ό,τι ζητούσα εντός αυτής, δε διεκδικήθηκε από καμία, ποτέ. Είχανε πιο σημαντικά φαίνεται να κάνουν, όπως το να πλακώνονται για τις αφίσες τους που κατά γενική ομολογία είναι τελείως αντιαισθητικές και τελείως ανεπιθύμητες στους τοίχους και στα ΠΑΡΑΘΥΡΑ! :x (ακόμα αναρωτιέμαι γιατί δεν εφοδιάζονται με έναν πίνακα ανακοινώσεων η κάθε μία και να κολλάνε ό,τι θέλουν εκεί και μόνο εκεί).

Φέτος ωστόσο, σκεφτόμουν να ψηφίσω. Τι, δεν έχω ακόμα αποφασίσει. Ίσως όποιον με εκνευρίσει λιγότερο, ίσως και κανέναν.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 04 Απρ 2008, 08:43 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 17 Μαρ 2006, 12:52
Δημοσ.: 672
Τοποθεσια: Ηλιούπολη
Δεν έχω ψηφίσει μέχρι τώρα και ούτε πρόκειται.. Το "γιατί" δε χρειάζεται.. Ευκολονόητο γι αυτούς που μ ενδιαφέρει να γνωρίζουν..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Απρ 2008, 01:42 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 11 Ιούλ 2007, 23:20
Δημοσ.: 360
πεδια για να ψιφισης μια παρατακσι δεν σιμενη ποσ τηα σιμφονισ 100% με ολλεσ της θεσης της οι παραταξις εχουν κανι πραγματα και δεν μιλαο για φθινο φιτικο ιδερνετ μιλαο για αλλα τα οπια ολοι σας τα κσερετε οποτε για να ψιφισις μια παραταξι αρκι στην τελικι και με ενα πραγμα να σιμφονις μαζι της.(Σορι για τα ορθογραφικα αλλα εχο δισλεξια)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Απρ 2008, 13:45 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 15 Σεπ 2007, 17:12
Δημοσ.: 174
Τοποθεσια: Ν.Σμυρνη
Πιστευω οτι πρεπει να ψηφιζουμε,ακομα και αν ψηφιζουμε λευκο η ακυρο κατι σημαινει..Και εχει δικιο ο Βασιλης και αλλοι π τα ειπαν πιο πριν,δν χρειαζεται να συμφωνεις πληρως με μια παραταξη για να την ψηφισεις..αρκει να ψηφισεις χρησιμοθηρικα,δλδ αν πιστευεις οτι η ενισχυση μιας συγκεκριμενης παραταξης θα κανει καλο στη σχολη τοτε ψηφισε την.. :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Απρ 2008, 16:28 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 05 Σεπ 2007, 20:33
Δημοσ.: 328
Και εγω ψηφίζω γιατι πιστευω πως πρεπει!! Στο κατω κατω αν πιστευουμε πως κατι πρεπει να αλλαξει ενας τροπος ειναι να ψηφισουμε την παραταξη που μας εκφραζει πιο πολυ εστω και αν δεν συμφωνουμε απολυτα!!! Παρολα αυτα το κλιμα που επικρατει ειναι αν μη τι αλλο εκνευριστικο! ξαφνικα ολοι γινονται καλοι και ευγενικοι! Γιατι αραγε?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Απρ 2008, 20:27 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 12 Οκτ 2007, 13:08
Δημοσ.: 1081
Τοποθεσια: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Λιγο ασχετο'αλλα αυριο ψηφιζουμε στο παλιο χημειο?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Απρ 2008, 21:20 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 04 Ιούλ 2007, 10:04
Δημοσ.: 1205
Τοποθεσια: Παλαιό φάληρο
Ναι εκεί που ήταν και τις προηγούμενς χρονιές.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Απρ 2008, 03:51 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 11 Ιούλ 2007, 23:20
Δημοσ.: 360
να και τα αποτελεσματα

ΑΘΗΝΑ
Μαθηματικό
2008 2007 Διαφορά
ΨΗΦΙΣΑΝ 1243 - % 1260 - % -17 0%
ΕΓΚΥΡΑ 1238 - % 1252 - % -14 0%
ΑΚΥΡΑ 5 - % 8 - % -3 0%
ΛΕΥΚΑ 9 0.73% 1 0.08% 8 0.65%
ΠΚΣ 255 20.60% 246 19.65% 9 0.95%
ΔΑΠ 418 33.76% 467 37.30% -49 -3.54%
ΠΑΣΠ 379 30.61% 379 30.27% 0 0.34%
ΕΑΑΚ 79 6.38% 96 7.67% -17 -1.29%
ΑΡ.ΕΝ. 91 7.35% 63 5.03% 28 2.32%
ΑΓ. ΚΙΝ. 0 0.00% 0 0.00% 0 0%
ΛΟΙΠΑ 7 0.57% 0 0.00% 7 0.57%

Σημείωση: Η παράταξη ΓΕΝΟΒΑ 2001 καταμετράται στην ΕΑΑΚ
και τα περυσινά της αποτελέσματα έχουν προστεθεί στα αποτελέσματα της ΕΑΑΚ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Απρ 2008, 18:11 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 01 Οκτ 2007, 09:57
Δημοσ.: 433
Τοποθεσια: Γαλάτσι
Βασικά δεν αξίζει η ψήφος σε κανέναν από δαύτους,ως κόμματα..Απλά κάποια παιδιά μέσα είναι καλά..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Απρ 2008, 18:17 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 25 Σεπ 2007, 17:31
Δημοσ.: 4240
Αμα κανεις ξερει το συνολο των εγγεγραμενων φοιτητων ας το γραψει εδω να δουμε και τιποτα που μαθαμε στη δειγματοληψια :P

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 46 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: