forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 14 Δεκ 2017, 06:22

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 46 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Ψηφιζετε στις φοιτητικες εκλογες
ΝΑΙ 71%  71%  [ 47 ]
ΟΧΙ 29%  29%  [ 19 ]
Σύνολο ψήφων : 66
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ψηφιζετε στις φοιτητικες εκλογες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Μαρ 2008, 20:53 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 25 Σεπ 2007, 17:31
Δημοσ.: 4240
Το βαζω ψιλοχαλαρο το θεμα
απλα στατιστικα να το δουμε
οχι οτι οποιος θελει δε μπορει να πει το γιατι ΝΑΙ ή ΟΧΙ κριτικες ευπροσδεκτες
για τις παραταξεις υπαρχει και εδω θεμα http://forum.math.uoa.gr/viewtopic.php?t=2942
(ελεγα να τα βαλω αρχικα εκει αλλα ειπα οτι θα γινει μπερδεμα)
δε ξερω αν υπαρχει κατι αναλογο στο φορουμ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Μαρ 2008, 21:00 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 06 Φεβ 2007, 17:23
Δημοσ.: 2281
Τοποθεσια: Πανορμου :-)
Ναι ψηφιζω και νομιζω οτι ολοι πρεπει να το κανουμε ωστοσο η ενασχοληση μου με τα πολιτικα στη σχολη τελειωνει εκει. . .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Μαρ 2008, 21:13 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 13 Μαρ 2008, 15:23
Δημοσ.: 150
Μέχρι πέρυσι ψήφιζα(γι αυτό & απάντησα θετικά)..Μεταξύ μας όμως φέτος πολύ αμφιβάλλω αν θα κατέβω!
Εσύ barney όμως δε μας απάντησες τι κάνεις... :P

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Μαρ 2008, 21:29 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 25 Σεπ 2007, 17:31
Δημοσ.: 4240
Ψηφιζω και πιστευω πως ακομα κι αν απαξιωνει καποιος τις παραταξεις πρεπει να ερχεται να ψηφιζει ακυρο(κι ας μην σημαινει τιποτα)(εγω δε ψηφιζω ακυρο :P )

αλλα απο εκει και περα ειναι δικαιωμα του καθενος να μην ερχεται

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Μαρ 2008, 00:49 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 04 Ιούλ 2007, 10:04
Δημοσ.: 1205
Τοποθεσια: Παλαιό φάληρο
Και γω ψηφίζω.. Κάποιοι σκοτώθηκαν για να έχουμε αυτά τα δικαιώματα.. Και μάλιστα ήταν και φοιτητές..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Μαρ 2008, 00:52 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 12 Δεκ 2006, 17:32
Δημοσ.: 2095
Τοποθεσια: Somewhere in Time The Final Frontier
Ψηφίζω γιατί πρέπει να χρησιμοποιούμε όλα τα προνόμια της φοιτητικής ιδιότητας και όχι μόνο αυτών που μας συμφέρουν

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Μαρ 2008, 23:27 
Χωρίς σύνδεση
Forum Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 06 Σεπ 2006, 17:32
Δημοσ.: 4404
Ψηφίζω γιατί ευχαριστώ που έχω αυτό το δικαίωμα
και για να μην ντρέπομαι που άφησα την τύχη της σχολής στων υπολοίπων τα χέρια
και μένα η ενασχόληση μου τελειώνει εκεί, άσχετα αν έχω φίλους σχεδόν σε όλες τις παρατάξεις κ φυσικά την περίοδο των εκλογών πρήζουν παραπάνω :)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Μαρ 2008, 05:46 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 28 Φεβ 2006, 00:25
Δημοσ.: 4858
Τοποθεσια: Χολαργός
Δεν ξέρω πως το έχω καταφέρει αλλά ψηφίζω τα μονά έτη που είμαι στη σχολή. 1ο,3ο,5ο και 7ο (επομένως δεν προβλέπεται να ψηφίζω φέτος :P )

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Μαρ 2008, 03:30 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 09 Μαρ 2006, 14:43
Δημοσ.: 2767
Τοποθεσια: White Hart Lane
Ναι! Ακόμα και πέρσυ που δούλευα πήγα να ψηφίσω!
Δεν μπορείς να γκρινιάζεις για τα πολλά στραβά της σχολής μας χωρίς να κάνεις μια από τις δύο βασικές σου υποχρέωσεις (η άλλη είναι παρουσία στις ΓΣ αλλά αυτό σηκώνει συζήτηση)...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Μαρ 2008, 13:21 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 27 Σεπ 2007, 13:25
Δημοσ.: 838
Τοποθεσια: πειραιάς
όντως είναι το σημαντικότερο προνόμιο των φοιτητών... :? :?

εγώ κάθε χρόνο ήμουν(κ είμαι)ανάμεσα σε πασπ κ δαπ...αλλά φέτος πάω καθαρά με δαπ που έκανε μαζωνάκη(προσκυνάμε όλοι μάζο) ενώ οι άλλοι με τα "3 γουρουνάκια που πάνε"?δε λέει

αλήθεια χωρίς πλάκα μπορεί κάποιος να μας πει που βοηθάνε οι κομματικες-φοιτητικές παρατάξεις στη σχολή?εκτός από το να πηγαίνουν με τη γραμμή των κομμάτων τους που είναι από πίσω?για τα πραγματικά προβλήματα των φοιτητών δεν ασχολούνται αλλά για ότι πει το κόμμα(πχ ασφαλιστικό...εδώ κόβουν αβέρτα σε εξεταστικές-βλέπε βασική,απειρ3,πραγματική,διάφορα θέματα όπως με την ειδίκευση στατιστικής,προβλήμτα άμεσα κ όχι μετά από 40 χρόνια...πρέπει αναγκαστικά να υπάρχει ιεράρχηση προβλημάτων για να ξέρουμε τι θέλουμε κ όχι πολεμάμε όπου κάτσει μόνο κ μόνο για να πούμε ότι παλέυουμε)

κ δεν είμαι ο μόνος που έχω τέτοια άποψη(ούτε καν μειοψηφεία δεν είμαστε)αλλά μπορεί αυτή τη στιγμή να μην την εκφράζω ωραία.πόλλοι όμως έχουν βαρεθεί τους κομματικούς φοιτητές(ΔΕΝ ΛΕΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΦΥΣΙΚΑ...ΤΑ ΕΥΚΟΛΩΣ ΕΝΝΟΟΥΜΕΝΑ...)θα μου πείτε γιατί δε κατεβάζεις/ετε κόμμα?γιατί το παραδέχομαι ότι είμαι του καναπέ κ από τον καναπέ θα λέω την αποψή μου

ενδεικτικά:
1)με ρώτησε κανείς αν θέλω να ακούω μουσική όταν κάνω μάθημα?(βλέπε δαπ)
2)με ρώτησε κανείς αν θέλω(κ βέβαια με ποιό κατοχυρωμένο δικαίωμα,εκτός του ασύλου...που το εκμεταλλέυονται)να βλέπω τις αίθουσες που κάνω μάθημα με αφίσες???κ ΕΙΔΙΚΑ ΠΑΝΟ...αυτό το πανό στο 24 δεν είναι λίγο μεγάλο κ αντιαισθητικό για τους ανεξάρτητούς φοιτητές κ όχι μόνο?(βλέπε δαπ,πασπ,πκς κ όλες οι παρατάξεις γενικά)
3)οκ η δαπ κ η πασπ τα βρίσκουν τα λεφτά για αφισόκολλήσεις από τις εκδηλώσεις(μαγκιά τους)...οι αριστερές παρατάξεις από που βρίσκουν λεφτά?θα με ρωτήσετε εύλογα "κ τι είσαι εσύ εφορία?",όχι βέβαια αλλά μήπως βοηθάει το κόμμα?αν κάνω λάθος(που είναι πιθανό δεν είμαι ο πάπας)ας το πει κάποιος γιατί εγώ δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο(ειδικά πκς που είναι πάρα πολλές οι αφίσες)
4)για τα "υπόγεια περιστατικά" που όλοι έχουμε ακούσει δε μπορώ να μιλήσω γιατί δεν έχω ΑΚΡΑΔΑΝΤΕΣ αποδείξεις αλλά είναι κοινο μυστικό σε όλες τις σχολές με τις παρατάξεις...

Υ.Γ. σίγουρα κ άλλοι θα έχουν να προσθέσουν κάτι στο πρόχειρο κατάλογο που έγραψα πραπάνω(κ ας μην τα γράψουν εδώ...που σίγουρα υπάρχουν άτομα στο φόρουμ με τη ίδια άποψη με τη δική μου)

Υ.Γ.2 δεν τα λέω αυτά για να γίνει κάτι αλλά ας ακουστεί κ η άλλη άποψη(που υπάρχει)κ να γίνει συζήτηση...έστω κ από το φόρουμ(θα θυμάστε ότι όπως προείπα είμαι του καναπέ τύπος)

Υ.Γ.3 παρόμοια συζήτητση είχε γίνει κ στο mathath κ είχαν αναφέρει κάποιοι για ένα ανεξάρτητο κόμμα που είχε δημιουργηθεί στη σχολή μας κ σταμάτησε λόγω "υπογείων περιστατικών"...όποιος γνωρίζει περί αυτού ας τοποθετηθεί...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Μαρ 2008, 13:41 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 28 Φεβ 2006, 00:06
Δημοσ.: 5211
lazkan ο barney έχει ορίσει τι θα συζητείται εδώ, μήπως καλύτερα να συνεχίσει η συζήτηση που θέτεις στο ήδη υπάρχον θέμα;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Μαρ 2008, 14:50 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

sorry δεν το πήρα χαμπάρι το άλλο θέμα...αν θες βάλτο στο άλλο ή κάνε ότι πιστέυεις καλύτερο...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Μαρ 2008, 14:53 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 30 Μάιος 2006, 18:52
Δημοσ.: 1754
Τοποθεσια: Ν.Σμύρνη
yosi έγραψε:
Δεν μπορείς να γκρινιάζεις για τα πολλά στραβά της σχολής μας χωρίς να κάνεις μια από τις δύο βασικές σου υποχρέωσεις (η άλλη είναι παρουσία στις ΓΣ αλλά αυτό σηκώνει συζήτηση)...

Λες και αμα ψηφισεις θα φτιαξουν ολα και θα σταματησεις να γκρινιαζεις(οχι εσυ..γενικα το λεω) :? σκετη κοροιδια ειναι οι εκλογες και απο φετος τις κοβω.πειτε μου ποιο ΣΟΒΑΡΟ προβλημα εχουν λυσει για να σας πω αλλα 100 που ΔΕΝ εχουν λυσει.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Μαρ 2008, 14:55 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

giorgos83 έγραψε:
yosi έγραψε:

Λες και αμα ψηφισεις θα φτιαξουν ολα και θα σταματησεις να γκρινιαζεις(οχι εσυ..γενικα το λεω) :? σκετη κοροιδια ειναι οι εκλογες και απο φετος τις κοβω.πειτε μου ποιο ΣΟΒΑΡΟ προβλημα εχουν λυσει για να σας πω αλλα 100 που ΔΕΝ εχουν λυσει.
:clap: :clap: :clap:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Μαρ 2008, 17:18 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 03 Σεπ 2006, 15:44
Δημοσ.: 924
Τοποθεσια: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
πιστευω πως η ψηφος ειναι σημαντικη..οτι στραβα και να χουν κατεβα και πες τη γνωμη σου μεσα απο την ψηφο..ακυρο λευκο παραταξη σχημα οτι θελεις..τουλαχιστον θα σαι κει και δεν μπορει να σε κατηγορησεις κανενας πως αδιαφορησες..γιατι το να καθεσαι και να τα λες απο του ασφαλους ειναι ευκολο.υπαρχουν ατομα στη σχολη που εχουν βαρεθει να βλεπουν αυτη τη κατασταση και προσπαθουμε(αφου βλεπουμε οτι δεν εξυπηρετουνται τα συμφεροντα μας)να την αλλαξουμε(αν δεις κανονιζουμε και συναντηση τωρα την τριτη).αυτο δεν εχει να κανει ομως με την ψηφοφορια.εγω θα κατεβω να ψηφισω αυτο που πιστευω.Πχ ολοι ειναι σκατα?ακυρο λευκο..με αντιπροσωπευει καποιος?αυτον.και τελος ημουν εκει και διαμορφωσα αποτελεσμα..καλυτερα να απογοητευτεις απο οποιους και οποιους παρα να εισαι στη ακρη.

υγ:αφου πιστευετε ολα αυτα γιατι δεν προσπαθειτε να τα αλλαξετε???ελατε στη Γ42 την τριτη 1 η ωρα να συζητησουμε οσοι μαζευτουμε..ειμαστε πλειοψηφια.αν δεν κανουν δουλεια οι παραταξεις εμεις οι απλοι φοιτητες μπορουμε να τα αλλαξουμε

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 46 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: