forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 16 Δεκ 2018, 20:34

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 861 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 58  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Φεβ 2007, 22:01 
Χωρίς σύνδεση
Forum Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 17 Δεκ 2006, 12:55
Δημοσ.: 4507
Για νέο μας το λες;;;;; :) :) :) :) :) :) :) . Δεν χρειάζεται να κομπάζεις τόσο πολύ. Εντάξει καλά πάιξανε και οι δύο, αν και ο παναθηναικός δεν έφτασε στο μέγιστο των δυνατιτήτων του, και κατά την άποψη μου δίκαια το πήρε ο Ολυμπιακός. :) :) :) :) :P :P :P :P

And nothing else matters

Never opened myself this way
Life is ours, we live it our way
All these words I don't just say
And nothing else matters...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Μένει για ακόμη 3 χρόνια ο Διαμαντίδης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Φεβ 2007, 14:35 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 28 Φεβ 2006, 00:25
Δημοσ.: 4862
Τοποθεσια: Χολαργός
Kontra.gr έγραψε:
Εξερχόμενος από τα αποδυτήρια όπου πήγε για να συνεχάρη τους παίκτες του Παναθηναϊκού για τη μεγάλη νίκη κόντρα στη Μπαρτσελόνα, ο Θανάσης Γιαννακόπουλος "πέταξε" τη βόμβα. Ισως να μην ήταν μεγάλης ισχύος, αφού το περιμέναμε, αλλά σίγουρα είναι μια σημαντική είδηση.

"Η ιστορία με τον Διαμαντίδη τελείωσε για την επόμενη τριετία. Αυτό ήθελε κι αυτό έγινε. Μας πήρε πέντε λεπτά να συμφωνήσουμε, ενώ άλλοι έλεγαν ότι έχουν συμφωνήσει μαζί του. Τα καλά παιδιά και τους καλούς μαθητές δεν τους αφήνουμε", τόνισε χαρακτηριστικά ο ισχυρός άνδρας του Παναθηναϊκού αποκαλύπτοντας τη συμφωνία για ανανέωση του συμβολαίου του διεθνούς πλέι-μέικερ.

"Οταν είσαι σε μια ομάδα που σου προσφέρει τα πάντα, θες να μείνεις για πολλά χρόνια. Είμαι χαρούμενος που συμφώνησα με τον Παναθηναϊκό", είπε από την πλευρά του ο παίκτης, ο οποίος έβαλε τέλος στο θέμα προτού πάρει διαστάσεις σήριαλ.

Τις επόμενες μέρες αναμένεται να κλείσει το τυπικό κομμάτι της ανανέωσης με την υπογραφή του συμβολαίου και την επίσημη ανακοίνωση από πλευράς ΚΑΕ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Φεβ 2007, 12:12 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 14 Μαρ 2006, 03:26
Δημοσ.: 2224
απίστευτο!

http://www.youtube.com/watch?v=HGKEUfUScJw

:shock: :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Κυπελλούχος Ελλάδας ο Παναθηναικός
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Μαρ 2007, 16:31 
Χωρίς σύνδεση
Forum Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 06 Σεπ 2006, 17:32
Δημοσ.: 4450
Παράθεση:
Το... πρώτο

Ο Παναθηναϊκός δεν ήταν διατεθειμένος να ρισκάρει. Και δεν ρίσκαρε. Έπαιξε όσο ακριβώς χρειαζόταν προκειμένου να προσθέσει στην πλούσια συλλογή του το δέκατο κύπελλο του. Ο άξιος συγχαρητηρίων ΑΓΟΡ προσπάθησε αλλά δεν ήταν αρκετό. Οι "πράσινοι" έκαναν πράξη τις συμβουλές του απαιτητικού Ζέλικο Ομπράντοβιτς, δεν υποτίμησαν τον αντίπαλο και νικώντας με 87-48 διατηρήθηκαν στο θρόνο τους για τρίτη στη σειρά χρονιά.

Το όνειρο του ΑΓΟΡ κράτησε οκτώ λεπτά. Τόσο άντεξαν οι παίκτες του Στέργιου Κουφού. Αρκετά, βέβαια αν αναλογιστεί κανείς τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων. Ως τότε η συνταγή των μακρινών σουτ έφερε αποτέλεσμα και οι -τυπικά- γηπεδούχοι κράτησαν το προβάδισμα. Κυριακόπουλος, Λιάτσος και Κορωνίδης είχαν απάντηση στην περιφερειακή πίεση που άσκησε ο Παναθηναϊκός κι ευστοχώντας σε διαδοχικά τρίποντα δεν επέτρεψαν στους πρωταθλητές να κάνουν το παιχνίδι τους. Προηγήθηκαν μάλιστα με 10-6, 13-12 και 16-15, ενώ για τελευταία φορά ισοφάρισαν σε 18-18.

Μικρά-Μικρά από το ΟΑΚΑ

- Ως αναμενόταν, βροντερό ήταν το "παρών" που έδωσαν στις κερκίδες του ΟΑΚΑ οι φίλοι του Ρεθύμνου. Χιλιάδες κόσμου και πολλά τα πανό που κρεμάστηκαν.
- Με κρητική μουσική και παραδοσιακούς χορούς άρχισε η γιορτή.

- Οι Βραζιλιάνοι βολεϊμπολίστες του Παναθηναϊκού, Ντάντε και Μαρσελίνιο παρακολούθησαν από τα επίσημα την αναμέτρηση. Μαζί τους ο άλλοτε άσος του τριφυλλιού και νυν διευθυντής του τμήματος, Τάσος Τεντζέρης.

- Την αποθέωση γνώρισαν οι παίκτες του Παναθηναϊκού όταν βγήκαν στο παρκέ για το απαραίτητο ζέσταμα.

- Αποδέκτες χειροκροτημάτων από το όλο το γήπεδο έγιναν οι παίκτες του ΑΓΟΡ τη στιγμή που εξήλθαν των αποδυτηρίων.

- Για μια ακόμη φορά τη μάχη της... αποθέωσης κέρδισε ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς, ο οποίος ασπάστηκε τον Θανάση Γιαννακόπουλο.

- Γέλια, αγκαλιές και... πλακίτσες στον πάγκο του ΑΓΟΡ κατά την παρουσίαση των ρόστερ. Και μόνο η συμμετοχής είχε μεγάλη σημασία για την κρητική ομάδα.

- Ατμόσφαιρα ευρωπαϊκών αγώνων δημιούργησαν οι φίλοι του Παναθηναϊκού.

- Την αναμέτρηση παρακολούθησαν ο ομοσπονδιακός τεχνικός Παναγιώτης Γιαννάκης και ο πρόεδρος της Fiba Europe, Γιώργος Βασιλακόπουλος.

- Με τους οπαδούς του Παναθηναϊκού, οι οποίοι τους αποθέωσαν, γιόρτασαν οι παίκτες του ΑΓΟΡ τη συμμετοχή τους στον τελικό.

- Τους 18 προσωπικούς τίτλους έφτασε ο Φραγκίσκος Αλβέρτης.
Άλλη κλάση όμως ο Παναθηναϊκός, ο οποίος έκλεισε το δεκάλεπτο στο +4 (22-18), ενώ στο 12' η διαφορά έφτασε στους επτά (27-20). Το κόλπο του Ομπράντοβιτς παλιό αλλά καλό. Η υψομετρική διαφορά μεταξύ των παικτών ρακέτας ήταν τέτοια που κάθε φορά που η μπάλα πέρασε στους ψηλούς, κατέληξε στο καλάθι. Ο Τομάσεβιτς έκανε εξαιρετική δουλειά ως... οργανωτής, ενώ ο Τσαρτσαρής ήταν αποτελεσματικός όποτε πήρε τη μπάλα. Τα φάουλ ήταν μία λύση για τους Κρητικούς, αλλά όχι η ενδεδειγμένη, καθώς εκτός του ότι υπήρχε φθορά, οι "πράσινοι" είχαν καλά ποσοστά.

Όταν δε τα τρίποντα στέρεψαν, ο ΑΓΟΡ έμεινε πίσω. Στο 14' το σκορ έγινε 31-20, ενώ με -εκπρόθεσμο- καλάθι του Σισκάουσκας στο τέλος του ημιχρόνου ο Παναθηναϊκός ξέφυγε με 44-27. Όσο κι αν η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, στην ομάδα του Ρεθύμνου δεν έφτανε ούτε το 200% της προσπάθειας των παικτών για να γυρίσει το παιχνίδι. Άλλωστε μετά από τα ανεπίτρεπτα επεισόδια, οι παίκτες του Κουφού έμοιαζαν μουδιασμένοι. Σαν να έχασαν το κέφι τους επιστρέφοντας από τα αποδυτήρια.

Αντίθετα ο Παναθηναϊκός ήταν το ίδιο... ορεξάτος. Με τρίποντο του Μπετσίροβιτς και γκολ-φάουλ του Διαμαντίδη έφτασε στο +20 (50-30) βγάζοντας στο παρκέ αυτά που ζητούσε ο Ομπράντοβιτς. Ο Γιαφτόκας δεν είχε πρόβλημα με τους προσωπικούς αντιπάλους τους κάτω από το καλάθι, ενώ ο Αλβέρτης δεν έχασε την ευκαιρία να χτυπήσει απ' έξω.

Το 69-40 στο 30' έριξε τους τίτλους στην αναμέτρηση, καθώς η τελευταία περίοδος ήταν τυπικής διαδικασίας. Οι παίκτες του ΑΓΟΡ προσπάθησαν να σταθούν στο ύψος τους, πέτυχαν κάποια καλάθια, αλλά ήταν αδύνατο να αντισταθούν μένοντας εν τέλει κάτω από τους 50 πόντους (αρνητικό ρεκόρ τελικών). Ούτε πάντως ο Παναθηναϊκός έσπασε το... ρεκόρ του Άρη μένοντας στο +39.

H χρυσή ΒίβλοςΣταρ
Αρχίζει να δημιουργεί παράδοση με τους τελικούς Κυπέλλου ο Κώστας Τσαρτσαρής. Όπως πέρσι (κόντρα στο Μαρούσι), έτσι και εφέτος με αντίπαλο τον ΑΓΟΡ ο διεθνής φόργουορντ του Παναθηναϊκού κατόρθωσε να ξεχωρίσει μεταξύ πρωταγωνιστών. Σε λιγότερα από είκοσι λεπτά συμμετοχής, ο Τσαρτσαρής σημείωσε 14 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Απογοήτευση
Βαρεθήκαμε πλέον να γράφουμε για τους... ηλίθιους. Δεν πάει άλλο και κάποιοι πρέπει να πάρουν καίριες αποφάσεις. Διαφορετικά θα ζούμε σε κάθε παιχνίδι-γιορτή στιγμές ντροπής όπως αυτές του τελικού. Μα είναι δυνατόν. Πετάξτε τους έξω από τα γήπεδα. Είναι πλέον απαίτηση κι όχι παράκληση.

Σχόλιο
Ο Παναθηναϊκός θα ήθελε αυτό το Κύπελλο να αποτελέσει... πρόβα για το μεγάλο, το ευρωπαϊκό. Γι' αυτό προετοιμάζονται οι "πράσινοι". Την κατάκτηση αυτού σε λίγες εβδομάδες στο ίδιο γήπεδο έχουν βάλει ως πρωταρχικό στόχο για εφέτος. Ο τελικός με τον ΑΓΟΡ ήταν μια αναμέτρηση στο πλαίσιο της προετοιμασίας για τις μάχες που ακολουθούν, με τη νίκη απλά να έχει μεγαλύτερο αντίκρισμα από κάποιες άλλες στο πρωτάθλημα, καθώς συνοδεύτηκε από τον πρώτο τίτλο της χρονιάς. Η τελική διαφορά για την ομάδα του Ρεθύμνου δεν είναι κολακευτική, αλλά αυτό δεν μειώνει την επιτυχία της, φτάνοντας ως εδώ. Τα "όλε" με μερίδα οπαδών του Παναθηναϊκού στο τέλος ήταν... το κερασάκι στη τούρτα.

--------------------------------------------------------------------------------
Τα δεκάλεπτα: 18-22, 27-44, 40-69, 48-87
ΑΓΟΡ: Κυριακόπουλος 8(2), Κούμουλος 5(1), Σπανός 7(2), Λιάτσος 8(1), Χουλιάρας 2, Τσιριγωτάκης 7(1), Πανάρας 6, Βαρδαβάς, Κορωνίδης 5(1), Μλαντένοβιτς

Παναθηναϊκός: Αλβέρτης 5(1), Σάκοτα 2, Βούγιανιτς 5(1), Μπετσίροβιτς 11(1), Μπατίστ 8, Σισκάουσκας 9(1), Χατζηβρέττας 5, Ντικούδης 6, Τσαρτσαρής 14(1), Διαμαντίδης 11(2), Γιαφτόκας 5, Τομάσεβιτς 6

από contra.gr

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Κρέμασε τη φανέλα του ο Ντέγιαν Μποντιρόγκα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Ιουν 2007, 10:36 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Μετά το τέλος του αγώνα της Ρόμα με τη Σιένα στη Ρώμη ο Ντέγιαν Μποντιρόγκα επεφύλαξε μία δυσάρεστη έκπληξη στους φίλους του μπάσκετ. Ανακοίνωσε την απόσυρσή του από την ενεργό δράση, στα 34 του χρόνια, έχοντας κερδίσει βέβαια όλους τους τίτλους σε συλλογικό και εθνικό επίπεδο. Μπορεί να μην μας αρέσει αλλά ο «Ντέκι» αποφάσισε να ξεκουραστεί.

Ιδού πως εξήγησε ο ίδιος την απόφασή του: "Στην Ιταλία ξεκίνησα ουσιαστικά την καριέρα μου και εδώ την κλείνω. Θέλω να πω ευχαριστώ σε όλους τους ανθρώπους που ήταν κοντά μου όλα αυτά τα χρόνια και με συνόδευσαν. Έχω μια ξεκάθαρη εικόνα του τι θέλω να κάνω στο μέλλον μου, όμως, θα μιλήσω για αυτό τις επόμενες μέρες Έπαιξα, κέρδισα, έκανα αυτό που αγαπούσα περισσότερο".

Για το μέλλον του, ο Μποντιρόγκα θα δώσει περισσότερες λεπτομέρειες σε λίγες ημέρες, αν και όπως τόνισε, έχει ήδη ξεκαθαρίσει μέσα του το τι θα κάνει.

Ποιος είναι

Ο Ντέγιαν Μποντιρόγκα είναι μία πολύ ιδιαίτερη περίπτωση παίκτη. Το ξεπέταγμά του συνέπεσε με τον εμφύλιο πόλεμο στην πρώην Γιουγκοσλαβία, γεγονός που τον ανάγκασε να ξενιτευτεί στα 19 του. Ο Μπόγκνταν Τάνιεβιτς του έδωσε θέση ξένου στη Στεφανέλ Τριέστε, ρισκάροντας το όνομά του αλλά ο "Ντέκι" τον δικαίωσε απόλυτα. Γρήγορα οι Ιταλοί έτριβαν τα μάτια τους.

Ακολούθησαν η Ρεάλ Μαδρίτης και στη συνέχεια ο Παναθηναϊκός που είναι ένα πολύ ιδιαίτερο κεφάλαιο στην καριέρα του. Από το 1998 ως το 2002 ο Σέρβος φόργουορντ έζησε την απόλυτη καταξίωση και την απόλυτη λατρεία. Κατέκτησε 2 ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, 3 πρωταθλήματα, μα το κυριότερο, μπήκε στην καρδιά του κόσμου. Όταν αποφάσισε να φύγει από την ομάδα, οπαδοί βρέθηκαν έξω από το σπίτι του και τον αποθέωσαν.

Όταν βρέθηκε για πρώτη φορά μετά τη φυγή του αντιμέτωπος με τον Παναθηναϊκό με τη φανέλα της Μπαρτσελόνα στο κλειστό του Σπόρτιγκ, ο κόσμος τον έκανε να κλάψει. Το πανό "Γύρνα γρήγορα πίσω, είσαι ένας από μας" χαράχθηκε για πάντα στη μνήμη του. Με τους Καταλανούς πήρε άλλο ένα ευρωπαϊκό ενώ την καριέρα του την έκλεισε στη Ρόμα.

Με την Εθνική ομάδα της Σερβίας κουράστηκε να σηκώνει τρόπαια. Πρωταθλητής κόσμου, πρωταθλητής Ευρώπης, Ολυμπιονίκης, ο Μποντιρόγκα χόρτασε διακρίσεις. Το κενό του θα είναι δυσαναπλήρωτο στα παρκέ.

Συμπτώσεις....

Ο Μποντιρόγκα είπε το αντίο ακριβώς 14 χρόνια μετά το θάνατο του Ντράζεν Πέτροβιτς, με τον οποίο ήταν και συγγενής.

πηγή:contra.gr

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Ιουν 2007, 16:19 
Χωρίς σύνδεση
Forum Moderator
Άβαταρ μέλους

He will really be missed :patpat: :patpat: :patpat:

And nothing else matters

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Ιουν 2007, 20:27 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Spamm-αρε να δούμε τι θα βγει στο τέλος.. :?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιουν 2007, 01:27 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Και όμως δεν είναι spam. Ο fractaldemon όπως και εγώ είμαστε Βάζελοι άρα
Θα μας λείψει :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιουν 2007, 08:36 
Χωρίς σύνδεση
Forum Moderator
Άβαταρ μέλους

Έτσι ρε φίλε Νίκο πες τα... Να τα ακούν οι γάυροι και να κλαίνε, όσο θα θυμούνται τα πόσα περάσανε από δαυτον :P . Και για να μην με λένε διάφοροι σπάμμερ παραθέτω και εγώ ένα νέο από τον χώρο του μπάσκετ:

Τσαρτσαρής: Έχουμε διπλάσιο κίνητρο!

9/6/2007 21:49

Κομπλέ για το 2-0 θα παραταχθεί ο Παναθηναϊκός στον δεύτερο τελικό στο ΣΕΦ (10/06, 18.45) με τον Ολυμπιακό. Ο Σάνι Μπετσίροβιτς ξεπέρασε τον τραυματισμό του και θα δώσει κανονικά το παρών. Στο μεταξύ, ο Κώστας Τσαρτσαρής, προειδοποίησε… «Να είστε σίγουροι ότι έχουμε το διπλάσιο κίνητρο από τον Ολυμπιακό για αυτό το πρωτάθλημα, αλλά και όλα όσα ακολουθήσουν».

Ο διεθνής φόργουορντ μίλησε στο επίσημο site του ΕΣΑΚΕ και παρέθεσε την δική του άποψη στο φιλολογικό θέμα ποια από τις δύο ομάδες έχει μεγαλύτερο κίνητρο… «Έχουμε το ίδιο κίνητρο να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα, έστω κι αν ο Ολυμπιακός έχει 10 χρόνια να το επιτύχει. Αυτά τα δέκα χρόνια απουσίας από την κορυφή είναι πολλά για μία μεγάλη ομάδα. Βαραίνουν την πλάτη και καταλαβαίνω πολύ καλά τον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζουν το κίνητρό τους οι παίκτες του Ολυμπιακού. Θα έλεγα ότι κάτι παρόμοιο ζήσαμε κι εμείς οι παίκτες της εθνικής ομάδας στο Βελιγράδι, τότε που προερχόμασταν από έξι χρόνια απουσία από την τετράδα των κορυφαίων διοργανώσεων. Παίζαμε με το πιστόλι στον κρόταφο. Αντιλαμβάνομαι ότι ο Ολυμπιακός μπορεί να αισθάνεται την πίεση του κόσμου, της διοίκησης, όπως επίσης καταλαβαίνω, μέσα στο παρκέ, το τεράστιο κίνητρο που έχουν οι παίκτες του να νικήσουν και να κατακτήσουν τον τίτλο. Εντούτοις, το μόνο που με απασχολεί είναι η δική μου ομάδα. Παίζουμε στον Παναθηναϊκό, που είναι υποχρεωμένος κάθε χρόνο, όχι να διεκδικεί, αλλά να κατακτά τίτλους. Ετσι λοιπόν, εμείς να είστε σίγουροι ότι έχουμε το διπλάσιο κίνητρο από τον Ολυμπιακό για αυτό το πρωτάθλημα, αλλά και όλα όσα ακολουθήσουν».

Σχολιάζοντας το πρώτο ματς, παραδέχθηκε… «Δεν βρεθήκαμε στο pick της απόδοσής μας. Ο πρώτος τελικός είναι αναγνωριστικός θα έλεγα σε αυτές τις μεγάλες σε διάρκεια και σημασία σειρές. Προερχόμασταν από 10 ημέρες αποχής κι αυτός μας εμπόδισε να πιάσουμε το απόλυτο της απόδοσης. Και από την άλλη πλευρά, πάντως, πιστεύω ότι και ο Ολυμπιακός είναι επηρεασμένος από τα πέντε συνεχόμενα και πολύ σκληρά παιχνίδια που έδωσε εναντίον του Αρη. Παιχνίδια που ήταν ψυχοφθόρα. Σε ό, τι αφορά στο δεύτερο παιχνίδι, στο ΣΕΦ, νομίζω ότι θα είναι διαφορετικό από το πρώτο. Και το σίγουρο είναι ότι ο Ολυμπιακός θα έχει το μεγάλο άγχος για τη νίκη, καθώς αν ηττηθεί θα μείνει πίσω δύο νίκες και μετά πολύ δύσκολα θα μπορέσει να επιστρέψει».

Και συνέχισε: «Ναι, είναι αλήθεια ότι είμαστε αρκετά κουρασμένοι. Θα ήταν ψέμα να πω ότι δεν σκεφτόμαστε τις καλοκαιρινές διακοπές, εκεί όπου θα έχουμε τη μεγάλη ευκαιρία να γεμίσουμε τις μπαταρίες μας ενόψει της νέας σεζόν. Από την άλλη πλευρά, όμως, οι ομάδες κι εμείς ειδικά, προετοιμαζόμαστε όλο το χρόνο για να έρθουμε στο ναδίρ της απόδοσής μας στο τέλος της χρονιάς. Και με 5-0 νίκες τα πλέι οφ, νομίζω ότι καλά τα καταφέρνουμε. Τι λες κι εσύ;».

Τέλος, αναφορικά με την παρουσία του Σάνι Μπετσίροβιτς στο πρώτο ματς, όπου σαν άλλος Σακίλ Ο’Νιλ εκμεταλλεύτηκε την υψομετρική διαφορά που τον χώριζε από τον Πεν και έπαιξε καταλυτικό ρόλο στη νίκη του Παναθηναϊκού, είπε: «Εντάξει, νομίζω ότι όλοι κατάλαβαν ότι προσπαθήσαμε να εκμεταλλευτούμε τη διαφορά που χώριζε τον Σάνι από τον Πεν, ο οποίος έχει σαφές μειονέκτημα έναντι των δικών μας περιφερειακών. Το πλεονέκτημά μας είναι μεγάλο. Σε ό,τι αφορά εμένα, προσπαθώ να εκμεταλλεύομαι ό,τι μου δίνει ο αντίπαλος και να είμαι απειλητικός από κάθε γωνιά του γηπέδου. Πράγματι μπήκαν τα σουτ. Πιστεύω ότι πλέον έχω αποδείξει τι μπορώ να κάνω. Απλά για όλους τους παίκτες είναι σημαντικό να δείχνουν το καλό πρόσωπό τους στα μεγάλα».

πηγή:http://www.sportime.gr

And nothing else matters

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιουν 2007, 20:31 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

trelosnikos έγραψε:
O fractaldemon όπως και εγώ είμαστε Βάζελοι άρα
Θα μας λείψει :wink:

Μα κι εμένα θα μου λείψει,κι ας μην είμαι βάζελος :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιουν 2007, 23:19 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

mario επειδή ξέρω την αγάπη σου για το καλό μπάσκετ πάνω από όλα το πιστεύω ότι θα σου λείψει. Απλά είπα μια φορά να πάρω το μέρος του fractal ότι δεν spammarei :P

Δυστυχώς ο Παναθηναϊκός έχασε και το σκορ τώρα είναι 1-1

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Ιουν 2007, 02:44 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 18 Μαρ 2006, 00:26
Δημοσ.: 303
Τοποθεσια: Κερατσίνι
fractaldemon έγραψε:
Έτσι ρε φίλε Νίκο πες τα... Να τα ακούν οι γάυροι και να κλαίνε, όσο θα θυμούνται τα πόσα περάσανε από δαυτον :P . Και για να μην με λένε διάφοροι σπάμμερ παραθέτω και εγώ ένα νέο από τον χώρο του μπάσκετ:

Τσαρτσαρής: Έχουμε διπλάσιο κίνητρο!

9/6/2007 21:49

Κομπλέ για το 2-0 θα παραταχθεί ο Παναθηναϊκός στον δεύτερο τελικό στο ΣΕΦ (10/06, 18.45) με τον Ολυμπιακό. Ο Σάνι Μπετσίροβιτς ξεπέρασε τον τραυματισμό του και θα δώσει κανονικά το παρών. Στο μεταξύ, ο Κώστας Τσαρτσαρής, προειδοποίησε… «Να είστε σίγουροι ότι έχουμε το διπλάσιο κίνητρο από τον Ολυμπιακό για αυτό το πρωτάθλημα, αλλά και όλα όσα ακολουθήσουν».

Ο διεθνής φόργουορντ μίλησε στο επίσημο site του ΕΣΑΚΕ και παρέθεσε την δική του άποψη στο φιλολογικό θέμα ποια από τις δύο ομάδες έχει μεγαλύτερο κίνητρο… «Έχουμε το ίδιο κίνητρο να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα, έστω κι αν ο Ολυμπιακός έχει 10 χρόνια να το επιτύχει. Αυτά τα δέκα χρόνια απουσίας από την κορυφή είναι πολλά για μία μεγάλη ομάδα. Βαραίνουν την πλάτη και καταλαβαίνω πολύ καλά τον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζουν το κίνητρό τους οι παίκτες του Ολυμπιακού. Θα έλεγα ότι κάτι παρόμοιο ζήσαμε κι εμείς οι παίκτες της εθνικής ομάδας στο Βελιγράδι, τότε που προερχόμασταν από έξι χρόνια απουσία από την τετράδα των κορυφαίων διοργανώσεων. Παίζαμε με το πιστόλι στον κρόταφο. Αντιλαμβάνομαι ότι ο Ολυμπιακός μπορεί να αισθάνεται την πίεση του κόσμου, της διοίκησης, όπως επίσης καταλαβαίνω, μέσα στο παρκέ, το τεράστιο κίνητρο που έχουν οι παίκτες του να νικήσουν και να κατακτήσουν τον τίτλο. Εντούτοις, το μόνο που με απασχολεί είναι η δική μου ομάδα. Παίζουμε στον Παναθηναϊκό, που είναι υποχρεωμένος κάθε χρόνο, όχι να διεκδικεί, αλλά να κατακτά τίτλους. Ετσι λοιπόν, εμείς να είστε σίγουροι ότι έχουμε το διπλάσιο κίνητρο από τον Ολυμπιακό για αυτό το πρωτάθλημα, αλλά και όλα όσα ακολουθήσουν».

Σχολιάζοντας το πρώτο ματς, παραδέχθηκε… «Δεν βρεθήκαμε στο pick της απόδοσής μας. Ο πρώτος τελικός είναι αναγνωριστικός θα έλεγα σε αυτές τις μεγάλες σε διάρκεια και σημασία σειρές. Προερχόμασταν από 10 ημέρες αποχής κι αυτός μας εμπόδισε να πιάσουμε το απόλυτο της απόδοσης. Και από την άλλη πλευρά, πάντως, πιστεύω ότι και ο Ολυμπιακός είναι επηρεασμένος από τα πέντε συνεχόμενα και πολύ σκληρά παιχνίδια που έδωσε εναντίον του Αρη. Παιχνίδια που ήταν ψυχοφθόρα. Σε ό, τι αφορά στο δεύτερο παιχνίδι, στο ΣΕΦ, νομίζω ότι θα είναι διαφορετικό από το πρώτο. Και το σίγουρο είναι ότι ο Ολυμπιακός θα έχει το μεγάλο άγχος για τη νίκη, καθώς αν ηττηθεί θα μείνει πίσω δύο νίκες και μετά πολύ δύσκολα θα μπορέσει να επιστρέψει».

Και συνέχισε: «Ναι, είναι αλήθεια ότι είμαστε αρκετά κουρασμένοι. Θα ήταν ψέμα να πω ότι δεν σκεφτόμαστε τις καλοκαιρινές διακοπές, εκεί όπου θα έχουμε τη μεγάλη ευκαιρία να γεμίσουμε τις μπαταρίες μας ενόψει της νέας σεζόν. Από την άλλη πλευρά, όμως, οι ομάδες κι εμείς ειδικά, προετοιμαζόμαστε όλο το χρόνο για να έρθουμε στο ναδίρ της απόδοσής μας στο τέλος της χρονιάς. Και με 5-0 νίκες τα πλέι οφ, νομίζω ότι καλά τα καταφέρνουμε. Τι λες κι εσύ;».

Τέλος, αναφορικά με την παρουσία του Σάνι Μπετσίροβιτς στο πρώτο ματς, όπου σαν άλλος Σακίλ Ο’Νιλ εκμεταλλεύτηκε την υψομετρική διαφορά που τον χώριζε από τον Πεν και έπαιξε καταλυτικό ρόλο στη νίκη του Παναθηναϊκού, είπε: «Εντάξει, νομίζω ότι όλοι κατάλαβαν ότι προσπαθήσαμε να εκμεταλλευτούμε τη διαφορά που χώριζε τον Σάνι από τον Πεν, ο οποίος έχει σαφές μειονέκτημα έναντι των δικών μας περιφερειακών. Το πλεονέκτημά μας είναι μεγάλο. Σε ό,τι αφορά εμένα, προσπαθώ να εκμεταλλεύομαι ό,τι μου δίνει ο αντίπαλος και να είμαι απειλητικός από κάθε γωνιά του γηπέδου. Πράγματι μπήκαν τα σουτ. Πιστεύω ότι πλέον έχω αποδείξει τι μπορώ να κάνω. Απλά για όλους τους παίκτες είναι σημαντικό να δείχνουν το καλό πρόσωπό τους στα μεγάλα».

πηγή:http://www.sportime.gr

Μπορεί να έχετε καλύτερη ομάδα, αλλά...προς το παρόν χάσατε...
Καλά παιχνίδια να γίνονται χωρίς καραγκιοζιλίκια βρισιές και κέρματα, διότι εδώ δεν είναι αλητοποδόσφαιρο...
Ας κερδίσει ο καλύτερος, το θέμα είναι να βλέπουμε ωραία παιχνίδια και μόνο και να κερδίζει η Εθνική μας όταν παίζει με παιχταράδες : Διαμαντίδη, Σοφο και όλους τους άλλους είτε γαύροι μας, είτε βάζελοι, ΟΛΟΙ ΜΠΛΕ...
Καλή συνέχεια

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Ιουν 2007, 20:43 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Απίστευτο ματς με τελικό νικητή στη παράταση τον ΠΑΟ (αν και νομίζω ότι ο ΟΣΦΚ δικαιούνταν κάτι παραπάνω )

Η εικόνα του αγώνα:
http://www.sportime.gr/images//Kentriko/diam.jpg

Νομίζω με τη τάπα αυτή και το νικητήριο καλάθι, δικαιούται το τίτλο του Mvp
:wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Ιουν 2007, 23:45 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 01 Μαρ 2006, 19:18
Δημοσ.: 3078
Τοποθεσια: Από δω κι από κεί.
Το είδα προς το τέλος της κανονικής διάρκειας και στην παράταση. Η τάπα ήταν απίστευτη. Το παλικάρι πήδηξε στο θεό (φαίνεται και στη φωτογραφία).

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Ιουν 2007, 11:39 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 09 Μαρ 2006, 14:43
Δημοσ.: 2767
Τοποθεσια: White Hart Lane
Όντως απίστευτο το χθεσινό ματς!! Μπορεί ο Ολυμπιακός να δικαιούταν λίγο περισσότερο τη νίκη επειδή ήταν για λίγο μπροστά στα δύο τελευταία 10' και πιο αγωνιστικός, αλλά ο Παναθηναϊκός είχε και τύχη και Διαμαντίδη! :wink:
Και νομίζω πως κάτι τέτοιες νίκες είναι που επιβεβαιώνουν ότι οι μεγάλες ομάδες παίρνουν τα ματς ακόμα και όταν δεν είναι στην καλή τους μέρα.

Πάμε για το τρέμπλ!!! :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 861 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 58  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: