forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 19 Σεπ 2017, 20:49

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 15 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Σταθερή τηλεφωνία
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Μάιος 2008, 12:56 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 23 Νοέμ 2006, 10:32
Δημοσ.: 1888
Σκέφτομαι να εγκαταλήψω επιτέλους το δίκτυο του ΟΤΕ. Θα ήθελα να μου πείτε πιά εταιρία σταθερής τηλεφωνίας+internet χρησιμοποιείται και πόσο ευχαριστημένοι είστε από αυτή. Κυρίως όσο αφορά θέματα σταθερότητας (δηλαδή να μην μένεται συχνά-πυκνά χωρίς τηλέφωνο!). Γιατί έχω ακούσει πολλά παράπονα για ορισμένες εταιρίες εκτός ΟΤΕ, που μέχουν προβληματίσει (γιαυτό και έχω μείνει στον OTE). Βασικά σκέφτομαι να αλλάξω σε hol, ή (δεύτερη επιλογή) σε forthnet. Τι λέτε??

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Μάιος 2008, 13:27 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 12 Οκτ 2007, 13:08
Δημοσ.: 1081
Τοποθεσια: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
οταν λες να εγκαταλειψεις τον οτε τι εννοεις?Να βαλεις ως προεπιλογη αλλο φορεα ή να αλλαξεις τη φορητοτητα του τηλεφωνου (εδω φευγεις απο οτε τελειως και δε πληρωνεις παγιο) ? Εγω παντως προτεινω να μεινεις οτε ...ακομα.Παντως αν θελησεις να αλλαξεις ντε και καλα προσεξε...Αν αλλαξεις εταιρια και δε σ αρεσει, μετα δυσκολα επιστρεφεις στον οτε.Η επιλογη βεβαια δικη σου

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Μάιος 2008, 13:30 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

ZXC έγραψε:
οταν λες να εγκαταλειψεις τον οτε τι εννοεις?Να βαλεις ως προεπιλογη αλλο φορεα ή να αλλαξεις τη φορητοτητα του τηλεφωνου (εδω φευγεις απο οτε τελειως και δε πληρωνεις παγιο) ?

Να κόψω τελείως τον ΟΤΕ.... Και εγώ εμπιστεύομαι πιό πολύ τον ΟΤΕ, αλλά βλέπω τις χρεώσεις τον άλλων εταιριών, και αισθάνομαι ότι με κλαίβουν!Ακόμα δεν τόχω αποφασίσει, γι'αυτό θέλω και την γνώμη όσων το έχουν κάνει...

Υ.Σ. Για να ξαναγυρίσεις στον ΟΤΕ πριν κλέισεις 12 μήνες, πληρώνεις γύρω στα 70 ευρώ. Έτσι λένε τουλάχιστον στα site τους οι 2 εταιρίες που προανέφερα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 04 Μάιος 2008, 11:31 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 06 Σεπ 2006, 13:19
Δημοσ.: 211
Τοποθεσια: Zante
Δεν θέλω να σε επιρεάσω, απλά να σου πω οτι η φίλη μου έχει κάνει αίτηση στην hol απο 17 Σεπτέμβρη, δεν την έχουν συνδέσει ακόμα, κι απο πάνω της στέλνουν λογαριασμούς για να πληρώσει από τον Φεβρουάριο. :evil:

(Χώρια που έχει πληρώσει 100 ευρώ στο κινητό από τον Οκτωβρη για να τους παίρνει και να την ''γράφουν'')

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 04 Μάιος 2008, 14:06 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 03 Δεκ 2007, 18:55
Δημοσ.: 221
γενικα ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα με τις εταιριες αυτες. ειναι καθαρα θεμα τυχης αν θα δουλεψουν ολα ή οχι. η Hol ειναι η χειροτερη. εγω εχω βαλει 4νετ και εκτος απο την αρχη που για 10 μερες δεν ειχα τηλ δεν εχω κανενα παραπονο. αλλα εχω κανει αιτηση στην ον για τον πατερα μου και το θεμα δεν προχωραει καθολου. ενας φιλος εβαλε ον και ολα ηταν ενταξει...
γενικα εχω ακουσει τα καλυτερα για την νετ1.
υπαρχει αυτο το site που μπορεις να ριξεις μια ματια adslgr.com

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 04 Μάιος 2008, 14:17 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

marestros έγραψε:
γενικα ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα με τις εταιριες αυτες. ειναι καθαρα θεμα τυχης αν θα δουλεψουν ολα ή οχι. η Hol ειναι η χειροτερη. εγω εχω βαλει 4νετ και εκτος απο την αρχη που για 10 μερες δεν ειχα τηλ δεν εχω κανενα παραπονο. αλλα εχω κανει αιτηση στην ον για τον πατερα μου και το θεμα δεν προχωραει καθολου. ενας φιλος εβαλε ον και ολα ηταν ενταξει...
γενικα εχω ακουσει τα καλυτερα για την νετ1.
υπαρχει αυτο το site που μπορεις να ριξεις μια ματια adslgr.com

Εγώ πάλι για την ΟΝ δεν έχω ακούσει και πολύ καλά λόγια... Για την forthen πάλι πιστεύω και εγώ ότι πρέπει να είνα η πιο αξιόπιστη από όλες τις πλήν ΟΤΕ εταιρίες. Γιατί θες να πας στην ΟΝ?
Για την ΗOL δεν έχω ακούσει τίποτα, αλλά απότι βλέπω μάλλον θα πρέπει να την αποφύγω...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Μάιος 2008, 09:49 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 30 Ιούλ 2007, 18:57
Δημοσ.: 156
Τοποθεσια: Κάτω Πατήσια!!!!!!!
εγώ δεν έχω καμία προσωπική εμπειρία(δεν εχω φυγει απο τον οτε)αλλα δουλευα 1 χρονο ¨μεσα ΄σ'αυτα τα πραγματα¨ οποτε είχα μάθει τα ψιλα γραμματα των αλλων εταιρειων κ τις κρυφες χρεωσεις κ έχω ακούσει εκατονταδες ιστοριες ανθρωπων που φυγανε απο τον οτε(πολλοι δυσαρεστημενοι-λιγοι ευχαριστημένοι)! ισχυει οτι είναι θεμα τυχης να μεινεις ικανοποιημενος απο μια εταιρεία. Μετα τον ΟΤΕ αξιοπιστες είναι πρώτα η FORTHNET και μετα η TELLAS. Σε καμια περιπτωση μην πας HOL,ON,VODAFONE. Για την NET ONE γενικα δεν εχω ακουσει πολυ κακα πραγματα,αλλα κ παλι δν ξερω...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Μάιος 2008, 11:02 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 16 Μάιος 2006, 15:04
Δημοσ.: 301
Τοποθεσια: Άλιμος
Οπως σε καθε τι σε αυτη τη ζωη, ο καθενας βγαζει συμπερασματα απο προσωπικες του εμπειριες και τα γενικευει. Το οτι δε δουλεψε σε καποιον κατι, δε σημαινει οτι δεν ειναι καλη η εταιρια. Μπορει να ειναι θεμα συγκυριας, ή το πιο πιθανο προβλημα του ιδιου του πελατη που δε ξερει τι θελει ή πηγαινει καπου χωρις να ξερει.

Προσωπικα εχω HOL και για τηλεφωνα και για ιντερνετ (ολα ομως πάνω απο τη γραμμη του ΟΤΕ) και θεωρω οτι ειναι πολυ καλη εταιρια. Αν οντως κανεις μια επισκεψη στο adslgr, θα δεις παραπονα σε ολες τις εταιριες. Πουθενα δεν υπαρχει το τελειο. Αν θες αξιοπιστια, μεινε στον ΟΤΕ. Αν θες οικονομια, πηγαινε σε καποιο εναλλακτικο παροχο της επιλογης σου, με ρισκο να εχεις για καποιο διαστημα ψιλοχοντροπροβληματα.

Προσωπικη μου γνωμη ειναι να μην κοψεις τον ΟΤΕ. Οχι, ακομα τουλαχιστον. Οσο για τους εναλλακτικους, θα μπορουσα να σου πω τι πιστευω για το καθενα, αλλα οπως προειπα ειναι πολυ υποκειμενικη η γνωμη του καθενος!

Αλλα προς θεου, μην κανεις το λαθος και βαλεις ΟΝ! γιατι, οπως λεει η διαφημιση: "τοσο απλα" θα πληρωνεις 27

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Μάιος 2008, 13:01 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

[quote="lambros1984"]Αλλα προς θεου, μην κανεις το λαθος και βαλεις ΟΝ! γιατι, οπως λεει η διαφημιση: "τοσο απλα" θα πληρωνεις 27

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Μάιος 2008, 10:00 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 28 Φεβ 2006, 00:06
Δημοσ.: 5211
Επειδή είχα και Hol και Forthnet προτείνω την δεύτερη. Στην Hol έχω κάνει αίτηση διαγραφής και επί 2,5 μήνες με διαγράφει :?
Στέλνει και λογαριασμούς ενώ είσαι διεγραμμένος :?
Και δεν έχει πάγια εντολή τραπέζης :evil:

Η forthnet αναπτύσσετε σιγά σιγά αλλά σταθερά. :)
Λέγεται ότι από 2play θα πάει στο 3play αγοράζοντας την Nova...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Μάιος 2008, 13:36 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 12 Μαρ 2006, 23:50
Δημοσ.: 442
Τοποθεσια: Άγιος Στέφανος
Ήδη αγόρασε τη NOVA όπως και ο ΟΤΕ τον Hellas Sat. Και οι δύο εταιρείες ετοιμάζονται για την ανάπτυξη του triple play. Αν κάποιος τώρα θέλει triple play προτείνω Vivodi καθώς είναι πολύ καιρό στο χώρο αυτό.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Μάιος 2008, 14:43 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 28 Αύγ 2006, 10:35
Δημοσ.: 399
Τοποθεσια: ΑΧΑΡΝΑΙ
Εγώ έχω FORTHNET και είμαι υπερικανοποιημένη!!! Απλά αργεί μέχρι να ενεργοποιηθεί δίκτυο στη γειτονιά σου. Αναβαθμίζονται συνεχώς.

Μην σταματάτε ποτέ να ελπίζετε!!!
Θετική σκέψη!!!
Think positive!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Μάιος 2008, 14:48 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 12 Μαρ 2006, 23:50
Δημοσ.: 442
Τοποθεσια: Άγιος Στέφανος
Ναι σε αυτό έχεις ένα δίκιο όμως εξετείας αυτού, όπως μου είπαν κάποιοι γνωστοί οι οποίοι έχουν 2play της Forthnet ότι έχουν πρόβλημα με το τηλέφωνο, πολλές φορές δεν δουλεύει. Αλλά νομίζω είναι παροδικό το πρόβλημα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Μάιος 2008, 14:59 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 28 Φεβ 2006, 00:06
Δημοσ.: 5211
Α αυτό δεν είναι τίποτα, τους "βρίζεις" 2-3 φορές και μετά λειτουργεί μια χαρά...

Βασικά είναι σχετικό, πόσες βάσεις τηλεφώνου έχεις συνδέσει στην γραμμή,αν έχει φαξ κ.α., ειδικά αν τα πρόσθεσες μετά την εγκατάσταση ίσως έχεις πρόβλημα στην τάση του τηλεφώνου.

stelvit, δεν ήξερα ότι την αγόρασε! Τέλεια!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Μάιος 2008, 22:37 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 10 Ιούλ 2007, 06:57
Δημοσ.: 364
Και εγω forthnet εχω προβληματα βεβαια με τη γραμμη δν με ακουνε καλα μερικοι μου λενε...καλυτερα γτ βαριεμαι να μιλησω αρα forthnet απλα-ελευθερα-συναρπαστικα!!!!!!Α και υγιεινα δν μιλας πολυ :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 15 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: