forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 25 Σεπ 2017, 01:10

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 37 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Φωτοτυπικό βιβλιοθήκης!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Απρ 2011, 14:25 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 122
Έχει παρατηρήσει κανείς πόσο αγενής είναι η υπάλληλος στο φωτοτυπικό της σχολής? Σήμερα πήγα να βγάλω φωτοτυπίες τις ασκήσεις από το βιβλίο των διαφορικών εξισώσεων. Βγάζει του πρώτου κεφαλαίου και μου λέει 40 λεπτά. Της λέω δεν τελειώσαμε έχω κι άλλα. Και γυρνάει και μου λέει "αν ήσουνα έξυπνη,που δεν είσαι για να μην το έκανες, θα μου είχες γράψει σε ένα χαρτάκι τις σελίδες που θέλεις" .Αν είναι δυνατόν!!!Έλεος! Στο μεταξύ την ώρα που πήγα δεν είχε καθόλου κόσμο κι εκείνη έπαιζε στο fb. Μάλλον γι αυτό ενοχλήθηκε. Έχω ακούσει κι άλλα παράπονα γενικά...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτοτυπικό βιβλιοθήκης!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Απρ 2011, 14:29 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 1294
Τοποθεσια: Ελευσίνα
Χα χα χα σοβαρά είπε τέτοιο πράγμα??? :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Απρ 2011, 14:32 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Ναι ρε συ...Με αυτά τα λόγια ακριβώς!Αν είναι ποτέ δυνατόν!!! :?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Απρ 2011, 14:34 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Δημοσ.: 508
Οντως? τι να πω... κ εγω την εχω δει να ειναι λιγο αποτομη αλλα δεν εχει μιλησει ποτε ασχημα.. κ σε γενικες γραμμες οσες φορες εχω παει ηταν οκ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Απρ 2011, 14:40 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Κι εμένα πρώτη φορά μου μίλησε άσχημα...βέβαια έχω ακούσει κι άλλες περιπτώσεις αλλά σε μένα πρώτη φορά συνέβη...Δεν ήταν μόνο ο τρόπος της άσχημος...Με προσέβαλε μέσα στα μούτρα μου. Τι να πω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Απρ 2011, 14:41 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 1294
Τοποθεσια: Ελευσίνα
Να απαντάτε αναλόγως :) (γνώμη μου...)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Απρ 2011, 14:45 
Χωρίς σύνδεση

Δημοσ.: 34
ισα ισα ρε παιδια..ειναι εκει ολη μερα και προσπαθει να εξυπηρετησει οσο το δυνατο περισσοτερο κοσμο και οσο καλυτερα μπορει...ανθρωπος ειναι και αυτη..λογικο ειναι να μην ειναι παντα ευγενεστατη...αν εισαι συνεργασιμος ειναι και αυτη...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Απρ 2011, 14:49 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Έτοιμη ήμουνα αλλά λεω ας κρατηθώ. Πραγματικά αν άνοιγα εκείνη τη στιγμή το στόμα μου δεν ξέρω τι θα έβγαινε από μέσα... :P Πάντως πήγα μπροστά στη γραμματεία και τους ζήτησα χαρτί παραπόνων. Τελικά το είπα στην κοπελίτσα εκεί πέρα και από την αντίδραση της κατάλαβα ότι έχει ξανα ακούσει παράπονα...για μια ακόμη φορά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Απρ 2011, 14:51 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

johnstyl92 έγραψε:
ισα ισα ρε παιδια..ειναι εκει ολη μερα και προσπαθει να εξυπηρετησει οσο το δυνατο περισσοτερο κοσμο και οσο καλυτερα μπορει...ανθρωπος ειναι και αυτη..λογικο ειναι να μην ειναι παντα ευγενεστατη...αν εισαι συνεργασιμος ειναι και αυτη...

Δηλαδή αν σου έλεγε εσένα κάτι παρόμοιο θα τη δικαιολογούσες? Δε μπορεί να μιλάει έτσι για ΚΑΝΕΝΑ λόγο...Υπάρχουν και όρια...Κι εγώ έχω νεύρα αλλά δε βγαίνω έξω και προσβάλλω όποιον βρεθέι στο δρόμο μου.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Απρ 2011, 14:58 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Δημοσ.: 129
Τοποθεσια: Ζωγράφου
Οντως ειναι παρα πολυ αγενης η κοπελα.Δεν ξερω τελικα ποιος ειναι ο καταλληλοτερος τροπος αντιδρασης σε αυτην την περιπτωση.Αλλα απο οτι εχω καταλαβει ειναι οτι να ειναι η κοπελα.Οποτε μην στεναχωριεσαι δεν αξιζει.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Απρ 2011, 15:50 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

sparkgirl έγραψε:
Οντως ειναι παρα πολυ αγενης η κοπελα.Δεν ξερω τελικα ποιος ειναι ο καταλληλοτερος τροπος αντιδρασης σε αυτην την περιπτωση.Αλλα απο οτι εχω καταλαβει ειναι οτι να ειναι η κοπελα.Οποτε μην στεναχωριεσαι δεν αξιζει.

Ναι έτσι είναι...Περισσότερο θύμωσα και ήθελα να τα πω κάπου... :)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Απρ 2011, 18:36 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Δημοσ.: 124
χεχε... αυτο με το fb το εχω παρατηρησει κ εγω... :old rolleyes:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Απρ 2011, 13:31 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 1888
Εγώ επειδή τυχαίνει να την γνωρίζω και από άλλα φωτοτυπάδικα που δούλευε παλιά, έχω να πω ότι είναι από τις πιο καλές και πιο γρήγορες στη δουλειά της. Επίσης ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τη συμπεριφορά της, πάντα ήταν φιλική.

Αυτό που είπε σίγουρα ήταν βαρύ και δικαιολογημένα διαμαρτύρεσαι, αλλά ίσως την πέτυχες σε άσχημη φάση. Το να είσαι σε ένα δωμάτιο κλεισμένος τόσες ώρες κάθε μέρα και να βγάζεις φωτοτυπίες δεν είναι ότι το καλύτερο.

Και πάλι δεν δικαιολογώ όμως για το συγκεκριμένο περιστατικό, και εγώ να ήμουν στη θέση σου μάλλον τα ίδια θα έλεγα. Απλά αναφέρω την συνολική άποψη που έχω σχηματίσει για αυτή.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Απρ 2011, 19:23 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

eliascm21 έγραψε:
Εγώ επειδή τυχαίνει να την γνωρίζω και από άλλα φωτοτυπάδικα που δούλευε παλιά, έχω να πω ότι είναι από τις πιο καλές και πιο γρήγορες στη δουλειά της. Επίσης ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τη συμπεριφορά της, πάντα ήταν φιλική.

Αυτό που είπε σίγουρα ήταν βαρύ και δικαιολογημένα διαμαρτύρεσαι, αλλά ίσως την πέτυχες σε άσχημη φάση. Το να είσαι σε ένα δωμάτιο κλεισμένος τόσες ώρες κάθε μέρα και να βγάζεις φωτοτυπίες δεν είναι ότι το καλύτερο.

Και πάλι δεν δικαιολογώ όμως για το συγκεκριμένο περιστατικό, και εγώ να ήμουν στη θέση σου μάλλον τα ίδια θα έλεγα. Απλά αναφέρω την συνολική άποψη που έχω σχηματίσει για αυτή.

Δε διαφωνώ ότι είναι καλή στη δουλειά της...Και στη συμπεριφορά της άλλες φορές ήταν νορμαλ. Ούτε κρύο ούτε ζέστη...Απλά μάλλον είναι αρκετές φορές σε άσχημη φάση γιατί έχω ακούσει κι άλλα γεγονότα...Πάντως οι συνθήκες εργασίας δεν είναι και τόσο άσχημες...Για να έχει χρόνο να παίζει και στο fb...Έχω δουλέψει καλοκαίρι σε μαγαζί με ρούχα στο μοναστηράκι με 40 βαθμούς χωρίς κλιματισμό και συνεχή ορθοστασία επί 12 ώρες...Ε δεν έχω μιλήσει έτσι σε κανέναν. Και όχι μόνο επειδή είναι πελάτης...το προσπερνάω αυτό...Δε μιλάς έτσι πρώτα απ όλα σε έναν άλλο άνθρωπο...δηλαδή μιλάμε για βασικούς κανόνες συμπεριφοράς...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Ιουν 2012, 21:34 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 421
Σήμερα έγινε κάτι απαραδεκτο για μένα! Και δεν τα 'χω με την κοπέλα κυρίως, όσο με τον νεαρό. Πήγα για κάτι φωτοτυπίες από ένα βιβλίο και επειδή ήταν πολλές μου είπαν σε 1-1.5 ώρα. Στη 1.5 ώρα μετά δεν τις είχαν καν αρχίσει και έπρεπε σε μισή ωρα το πολύ να φυγω! Πήγα σε μισή ώρα και δεν ήταν καν έτοιμες! Εκνευριστηκα λοιπόν γιατί ήταν πολύ σημαντικός ο λόγος που έπρεπε να φύγω, και τους είπα ότι μου είπατε 1-1.5 ώρα και στις 2 ώρες δεν είναι καν έτοιμο. Και αντί να είναι τουλάχιστον ευγενικοί μου την είπανε κιόλας! Κι εκεί άρχισε ο καβγάς... Το μόνο που ζήτησα ήταν να μου πούνε ότι θα κάνουν 2-2.30 ώρες να είναι έτοιμες, ώστε να έχω την επιλογή ή να περιμένω ή να απευθυνθω αλλού, έξω από τη σχολή! Εμαθα τον πραγματικό χρόνο μετα απο 1.5 ώρα, που δεν προλάβαινα να πάω αλλου και την άκουσα κιολας! Και το αποτέλεσμα της, νομίζω, εντελώς λογικής παρατηρησης μου να μη μου τα βγάλει όλα γιατί του την έδωσε!! Πολύ επαγγελματικό...

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 37 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: