forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 22 Νοέμ 2017, 16:39

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 62 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Φτανει πια!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Ιουν 2010, 22:59 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 01 Ιούλ 2009, 01:53
Δημοσ.: 296
Κατι πηρε το αυτι μου οτι σε ενα πολυ σημαντικο (υποχρεωτικο) μαθημα καποια ατομα απο παραταξη θα το περασουν , χωρις φυσικα να ειναι απαραιτητο να εχουν γραψει καλα...εχω ακουσει και παλιοτερα για τετοια περιστατικα σε μαθηματα....νομιζω πως τα παρε δωσε καθηγητων φοιτητων θα πρεπει να σταματησουν καποια στιγμη...δεν ειμαι απο καμια παραταξη και ο λογος που το αναφερω ειναι οτι με αηδιαζει αυτη η κατασταση.Παρακαλω μην γινει το θεμα αυτο λογος για μια ακομα χαζη αντιπαραθεση μεταξυ των παραταξεων.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Φτανει πια!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιουν 2010, 08:03 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 12 Μαρ 2006, 22:43
Δημοσ.: 3627
Τοποθεσια: Αθήνα
Όταν έχεις τεκμηριωμένα στοιχεία οφείλεις να το καταγγείλεις στον Πρόεδρο του Τμήματος.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιουν 2010, 09:17 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Δεν μπορω να ειμαι μεσα στο γραπτο ουτε ακουσα την συνομιλια τους.Απλα αναφερω τι ακουω εδω και τρια χρονια που ειμαι στην σχολη.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιουν 2010, 11:00 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 16 Ιαν 2009, 01:23
Δημοσ.: 873
Αν δεν ήθελες αυτό το θέμα να γίνει μια ακόμα χαζή αντιπαράθεση μεταξύ παρατάξεων δε θα το ανέφερες και μάλιστα τόσο
αόριστα και χωρίς στοιχεία.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιουν 2010, 11:06 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Αυτο ειχες να σχολιασεις?Και οχι το γεγονος οτι συμφοιτητες μας περνανε μαθηματα επειδη εχουν καλες σχεσεις με καθηγητες...Αν ειχα στοιχεια οπως τα εννοειται εσεις δεν θα το ελεγα απλα στο forum.Το θεμα το ανοιξα επειδη πιστευω οτι οι παραταξεις μονο κακο κανουν στο πανεπιστημιο.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιουν 2010, 11:21 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 16 Ιαν 2009, 01:23
Δημοσ.: 873
Ακριβώς επειδή δηλώνεις την άποψή σου για τις παρατάξεις στο Πανεπιστήμιο,καλύτερα να μιλάς όταν έχεις πιο συγκεκριμένα στοιχεία.
Μπορεί να σε πουν συκοφάντη.
Προφανώς και αυτό που λες με ενοχλεί αλλά δεν προσέθεσες κάτι σε αυτά που έχω ήδη ακούσει.Τι να σχολιάσω;

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιουν 2010, 11:30 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Στο πρωτο ετος μου ημουν σε παραταξη.Επειτα ξεγραφτηκα γιατι ειχα βαρεθει να βλεπω τετοιες αηδιες.Καθε χρονια ακουγα για το συγκεκριμενο μαθημα οτι δινοντε λιστες με ονοματα στον καθηγητη.Εχω ακουσει απο ατομα να παραδεχονται οτι περασαν με αυτον τον τροπο.Ο λογος που δεν λεω το ονομα του καθηγητη και το μαθημα ειναι επειδη θα βρεθουν καποιοι να λενε οτι ολα αυτα ειναι ψεματα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιουν 2010, 11:39 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 20 Οκτ 2006, 18:35
Δημοσ.: 1723
Τοποθεσια: Αθήνα
Εξάλλου υπάρχουν τόπικς με θέμα έξω τα κόμματα από την σχολή και άλλα. Δεν διαφωνούμε μαζί σου πως είναι κάτι άσχημο αυτό που αναφέρεις, αλλά από την στιγμή που δεν έχεις στοιχεία να το υποστηρίξεις, μπορεί κάθε παράταξη να σου πει ό,τι θέλει και θα έχει δίκιο. Όπως είπε και ο foithths, δεν μας είπες τίποτα που δεν έχουμε ακούσει.

Εξάλλου, να σου πω την αλήθεια, από την στιγμή που δεν υπάρχει "περιορισμός θέσεων" (όπως στις εξετάασεις για να μπούμε στο πανεπιστήμιο, όπου συναγωνιζόμασταν όλοι για την ίδια θέση), εμένα δεν με νοιάζει αν κάποιοι περνάνε έτσι. Εμένα με νοιάζει να είμαι σωστός και να μην αδικούμε εγώ στο γραπτό μου (και δεν έχω παράπονο, δεν έχω αδικηθεί). Από κει και πέρα, τι με νοιάζει αν κάποιοι περνάνε έτσι, αφού ξέρω πως με αυτή την νοοτροπία δεν θα πάνε και πολύ μακριά (στον τομέα των μαθηματικών τουλάχιστον). Το μόνο που νοιώθω για άτομα που περνάνε μαθήματα χωρίς να το αξίζουν (και αυτό περιλαμβάνει πολλέεες κατηγορίες φοιτητών!!) είναι λύπη.

Και συγνώμη, γιατί δεν σε εξοργίζει εξίσου το γεγονός πως πάρα πολλοί αντιγράφουν;; Εξίσου κακό δεν είναι;;

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιουν 2010, 12:43 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 09 Ιούλ 2009, 02:45
Δημοσ.: 1001
Η αληθεια ειναι οτι αυτο που λεει ο melissinos ακουγετε πολυ,οι λεγομενες "λιστες".Παρ'ολα αυτα ειναι σε επιπεδο φημης.Και γενικα φημες ακουγονται πολλες και οι λογοι μπορει να ναι διαφοροι.Νομιζω οτι εχει απολυτο δικιο ο mahnahmahna το γεγονος οτι πάρα πολλοί αντιγράφουν δεν ειναι φημη και νομιζω οτι ειναι πολυ χειροτερο και οχι εξισου.Σε καθε περιπττωση το θεμα ειναι το τι θα παρεις εσυ απο τις σπουδες σου,το πτυχιο αργα η' γρηγορα ολοι θα το παρουμε,το τι θα μεινει απο τις σπουδες μας εχει σημασια.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιουν 2010, 13:27 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Μαλλον κανω λαθος λοιπον.Δεν πειραζει ας κοιταμε την παρτι μας λοιπον και οι αλλοι ας κανουν οτι θελουν.Ας περναν μαθηματα χωρις να το αξιζουν.Ας παιρνουνε θεσεις σε μεταπτυχιακα χωρις να το αξιζουν απλα επειδη ειναι στην δαπ και οχι μονο αυτο αλλα η δαπ να μπορει να κοβει ατομα απλα επειδη γουσταρει.Εφ οσον υπαρχουν οι φημες οπως λετε (εγω σας ειπα οτι δεν ειναι φημες αλλα ακουσα με τα ιδια μου τα αυτια απο ατομα να λενε οτι γραψαν 1 και εγινε 5) γιατι δεν εγινε τιποτα?Να προτεινω κατι?Μια επανεξεταση γραπτου μηπως?Αλλα βεβαια εσεις θελετε ηχητικο ντοκουμεντο για να σιγουρευτειτε.Σορρυ ρε παιδια αν γινομαι επιθετικος αλλα εξοργιζομαι οταν μου λενε οτι εχω περασει απο τωρα το μαθημα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιουν 2010, 14:20 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 19 Ιουν 2009, 14:49
Δημοσ.: 262
Τοποθεσια: /home
Ότι γίνεται, γίνεται. Το ξέρω από τον ξάδερφό μου που είναι μέλος σε παράταξη (το όνομά της αρχίζει από δ και τελειώνει σε απ, δεν σας λέω ποια είναι :P ) -όχι στη δική μας σχολή- και έχει περάσει μάθημα χωρίς να πάει καν να δώσει.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιουν 2010, 16:16 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 02 Απρ 2009, 11:22
Δημοσ.: 114
Παιδια ασ μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μασ....
ολοι ξερουμε οτι αυτο γινεται....
εχουμε ακουσει παιδια την ωρα που γραφουμε η και γνωστουσ μασ να μασ το λενε οι ιδιοι 'περασα το μαθημα επειδη ειχαμε κατσει ολοι τησ παραταξησ κοντα κοντα βγηκε καποιοσ τουαλετα πηρε τισ απαντησεισ απο τα θεματα που ειχαν ηδη δωσει οι καθηγητεσ στουσ εξω και περασε το σκονακι απο ολουσ μασ και περασαμε το μαθημα.....''
οσοι δεν εχουν κανει κατι δεν υπαρχει λογοσ να θιχτουν..... δεν ειπε κανεισ οτι το κανουν ολεσ οι παραταξεισ η ολοι οσοι ανηκουν σε παραταξεισ......
και οσο για αυτουσ που λενε γιατι δεν το καταγγελεισ και τα σχετικα....να καταγγειλεισ τι?οτι ο ταδε εκανε αυτο?θα σου πουν οτι απλα το ακουσεσ η λεσ ψεματα...η θα κανουμε εμεισ τουσ ντετεκτιβ για να βρουμε πωσ το κανουν και να τουσ πιασουμε....ειναι το λιγοτερο λυπηρο το οτι συμβαινουν αυτα τα πραγματα και εμεισ που τα ξερουμε δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα και αυτοι που τα κανουν ειναι περηφανοι για τουσ εαυτουσ τουσ.... και αυτο μασ ενδιαφερει ολουσ.....γιατι αφου ειναι σε μια παραταξη η εχουν γνωστο σε αυτη και το κανουν τωρα, θα το κανουν και αργοτερα οταν θα βγουν στην αγορα εργασιασ.....και ειναι που ειναι δυσκολα τα πραγματα αν επιτρεπουμε να γινονται και αυτα και που διαβαζουμε και που αξιζουμε περισσοτερο "θα μασ προλαβαινουν αλλοι....''

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιουν 2010, 20:15 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 24 Φεβ 2010, 13:15
Δημοσ.: 372
Νομίζω πως δεν έχει να κάνει μόνο με τις παρατάξεις... Το πρόβλημα της μη αμεροληπτης αξιολόγησης των γραπτών που υπάρχει στα Ελληνικά πανεπιστήμια οφείλεται κυρίως στον μη επαγγελματισμό ορισμένων καθηγητών... Βέβαια για να μην γίνομαι και άδικος, οι περισσότεροι καθηγητές στο μαθηματικό Αθηνας τουλάχιστον δεν είναι έτσι. Πάντως εμένα μου έχει συμβεί σε μάθημα του πρώτου έτους να μου βάλει 2 συγκεκριμένος καθηγητής και όταν του ζήτησα να δω το γραπτό μου ( που ήταν πραγματικά για τουλάχιστον 8 )έκπληκτος είδα ότι δεν είχε διορθωθεί, ο καθηγητής δεν ήξερε να μου πει γιατί μου είχε κόψει βαθμούς και τελικά μετά από ένα 2λεπτο που έριξε μια ματιά μου είπε ότι αξίζει για 4,5 χωρίς επισημαινω να μου πει τι δεν είναι σωστό και μου έκανε την χάρη να μου βάλει ένα 5 για να περάσω...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιουν 2010, 22:27 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 06 Νοέμ 2008, 00:52
Δημοσ.: 39
παντου υπαρχουν διεφθαρμενοι.. δε βλεπετε τι εχουν κανει στην πολιτικη.. οπου μπαινουν τα κομματα αυτα γινονται

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιουν 2010, 22:31 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 19 Απρ 2007, 20:32
Δημοσ.: 278
Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
Ζούμε στην Ελλάδα της μίζας και της διαφθοράς.Αλλωστε έγκυροι αρθρογράφοι σε σοβαρές εφημερίδες γράφουν για τέτοιου είδους
συναλλαγές.Υπάρχει και ο εισαγγελέας και υπάρχει η δυνατότητα έρευνας για το τελευταίο διάστημα .

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 62 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: