forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 20 Σεπ 2017, 22:04

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 116 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: κατα την εξεταση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Φεβ 2013, 01:33 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 25 Αύγ 2010, 16:03
Δημοσ.: 686
d45 έγραψε:
Το σωστό(-τερο..) είναι να αρχίζουν οι εξετάσεις ΑΚΡΙΒΩΣ στην ώρα τους, να τελειώνουν ακριβώς στην ώρα τους και να μην επιτρέπεται σε κανέναν να φύγει από τη θέση τους για κανένα λόγο εκτός αν έχει κάποια πάθηση. 3 ώρες αντέχεις χωρίς κατούρημα. Εγώ όταν έδινα εξετάσεις για να αποφύγω ακριβώς αυτό έκανα και την κατάλληλη διατροφή, προσεχα υγρά, αλάτια κλπ..

Τώρα αν είναι να πάμε με χαρτί γιατρού για συχνοουρία σε κάθε εξέταση ή μαζί με κάθε εξέταση να τρώμε αλατισμένα για να κάνουμε παρακράτηση υγρών , ζήτω που καήκαμε..

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Φεβ 2013, 02:13 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 09 Φεβ 2013, 17:08
Δημοσ.: 19
Victoria_88 έγραψε:
Dorian έγραψε:
[

AmpalosMathimatikos έγραψε:
Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί είναι κρίμα για κάποιον που έχει διαβάσει το μάθημα, να το περνάει κάποιος άλλος με αντιγραφή.
Πως σε επηρρεάζει αυτό;

Δε μας νοιάζει αν ψοφάει η κατσίκα μας Άμπαλε. Αρκεί να ψοφάει και η κατσίκα του γείτονα.

Μας νοιάζει γιατί εσύ που πας και παίρνεις το 9αρακι στην πραγματική έχοντας αντιγράψει με τέτοιο ΠΑΡΑΝΟΜΟ τρόπο (γιατί οι τρόποι που αναφέρετε μόνο έτσι χαρακτηρίζονται, από τη στιγμή που μιλάμε για πληρωμένους καθηγητές που λύνουν θέματα), ενώ 'έχω ξεσκιστεί στο διάβασμα για να πάρω ένα 5 μετά από χίλια ζόρια θα έρθεις αύριο-μεθαύριο και μου ΦΑΣ κάποια θέση που θα μου αξίζει περισσότερο, από ότι σε ένα τούβλο που πήρε το πτυχίο με τα λεφτά του μπαμπα!

Τα τουβλα ουτε να αντιγραψουν δε μπορουν...το μονο που ξερουν ειναι να πανε να γλειψουνε κανεναν καθηγητη να περασουν....το οτι εσυ εχεις επιλεξει να διαβασεις δε σε καθιστα πιο εξυπνη απο καποιον που θα αντιγραψει...εξαλλου σ αυτη τη σχολη εχω δει τους πιο στοκους να παιρνουν πτυχιο χωρις αντιγραφη κιολας...μαλλον εμεις σι υπολοιποι κανουμε κατι λαθος

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Φεβ 2013, 11:44 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 26 Φεβ 2011, 00:30
Δημοσ.: 211
Επειδή έχουν δει πολλά τα μάτια μας σε αυτή τη σχολή μια λύση είναι να υπάρχει μια τουαλέτα κλειδωμένη για την ώρα τον εξετάσεων! Και όχι που πάνε τουαλέτα και παίρνουν τις λύσεις των θεμάτων που κάποιος έτρεχε και τα έβγαλε έξω...Σαν πρώτη λύση!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Φεβ 2013, 13:19 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 12 Σεπ 2009, 16:45
Δημοσ.: 234
d45 έγραψε:
Το σωστό(-τερο..) είναι να αρχίζουν οι εξετάσεις ΑΚΡΙΒΩΣ στην ώρα τους, να τελειώνουν ακριβώς στην ώρα τους και να μην επιτρέπεται σε κανέναν να φύγει από τη θέση τους για κανένα λόγο εκτός αν έχει κάποια πάθηση. 3 ώρες αντέχεις χωρίς κατούρημα. Εγώ όταν έδινα εξετάσεις για να αποφύγω ακριβώς αυτό έκανα και την κατάλληλη διατροφή, προσεχα υγρά, αλάτια κλπ..

AXAXAXA!! Τραγικό! Πες μου οτι τρολάρεις σε ικετευω!!

Οσο για το "μειζον" θεμα, τα αυτονόητα θα λέμε? Εννοειται οτι η απαγόρευση της τουαλετας ειναι απαραδεκτη! Το πιο νορμαλ ειναι να σε συνοδευει καποιος επιτηρητής μεχρι εκει!
Εγω πρώτη φορά φετος επρεπε να πάω τουαλετα, αλλά μου ειπαν οτι θα σημειωσουν στην κολλα μου οτι πήγα...καθαρός εκφοβισμός δηλαδη! Τελικά απ'το να διορθωθεί το γραπτό μου με καχυποψία,προτίμησα να σκάσω! Δεν ειναι σοβαρά πράγματα αυτά!

Τέλος, αυτές τις θεωρίες συνομωσίας με ακουστικά ψείρες, πληρωμενες ιδιοφυιες που σου λυνουν τα θεματα σε 1 ωρα, και super-κινητά που πιανουν σήμα και στο διαστημα, τις ακουω χρόοονια τωρα αλλά , εννοειται, ποτέ δεν τα εχει κάνει καποιος "γνωστος". Παντα ειναι ο φιλος-του ξαδερφου-του φίλου-του τάδε-που δε θυμαμαι το όνομά του. Και φυσικά , αυτός ο "μυστήριος τύπος", δεν το έχει κάνει μονο μία φορα, αλλά εχει περασει ολα τα μαθηματα ετσι! Οπως στα λέω! :roll: :roll: :roll:
Αυτά ειναι μπουρδες! Δε λέω οτι αποκλειεται κάτι απο αυτά να εχει συμβει καπως καπου κάποτε, αλλά το να πιστευετε οτι ειναι κατι που γενικά "συμβαινει" ειναι...αφελές.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Φεβ 2013, 13:26 
Χωρίς σύνδεση
Banned

Εγγραφη: 24 Οκτ 2011, 21:01
Δημοσ.: 646
εγω ξερω παντως που παραδιδουν λευκη κολλα και μετα πανε και τους περνανε οι καθηγητες.αφου ειναι συμφωνημενο.και αυτο γινεται πιο πολυ απο αυτους που ανηκουν σε παραταξεις.καποιος πασοκτζης καθηγητης περναει το πασπιτη.πολυ μυαλο θελει?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Φεβ 2013, 13:31 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 25 Ιουν 2011, 18:46
Δημοσ.: 202
Τοποθεσια: Athens
to_antitheto_akrivos έγραψε:
εγω ξερω παντως που παραδιδουν λευκη κολλα και μετα πανε και τους περνανε οι καθηγητες.αφου ειναι συμφωνημενο.και αυτο γινεται πιο πολυ απο αυτους που ανηκουν σε παραταξεις.καποιος πασοκτζης καθηγητης περναει το πασπιτη.πολυ μυαλο θελει?

Αυτό βέβαια δεν είναι ούτε θέμα ΕΚΠΑ, ούτε θέμα παρατάξεων/κομμάτων. Οι γνωριμίες ανοίγουν πόρτες (που σαφώς κάποιος δεν άξιζε να ανοίξει), και στις σχολές, και στο στρατό, και στη δουλειά. Και συμβαίνει σε όλο τον κόσμο.
Πάντως έχω την εντύπωση, πως αν κρατήσω τα ούρα μου για 2 ώρες, δεν θα αλλάξει η κατάσταση :P

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Φεβ 2013, 13:43 
Χωρίς σύνδεση
Banned

Anonfag έγραψε:

Αυτό βέβαια δεν είναι ούτε θέμα ΕΚΠΑ, ούτε θέμα παρατάξεων/κομμάτων. Οι γνωριμίες ανοίγουν πόρτες (που σαφώς κάποιος δεν άξιζε να ανοίξει), και στις σχολές, και στο στρατό, και στη δουλειά. Και συμβαίνει σε όλο τον κόσμο.
Πάντως έχω την εντύπωση, πως αν κρατήσω τα ούρα μου για 2 ώρες, δεν θα αλλάξει η κατάσταση :P

ειναι θεμα του καθηγητη ομως.που επιτρεπει να συμβαινουν τετοια πραματα νομιζοντας οτι ειναι ο σαμαρας ή ο βενιζελος.παιδια μη σας κανει τπτ εντυπωση.τα μαθηματικο αθηνας ειναι ΔΗΜΟΣΙΟ.εκει που ο καθενας ειναι μονιμος για μια ζωη και δεν μπορει να τον κουνησει ουτε ο θεος ο ιδιος.αρα κανει οτι οτι μα οτι γουσταρει.αρα μιλαμε για τρελο ντα....ικι.ολα αυτα που εχετε ακουσει για τουαλετες για αλλους που πανε και τους γραφουν τα μαθηματα και για κινητα ειναι ΑΛΗΘΕΙΑ.εχουν γινει και στο μαθηματικο ολα αυτα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Φεβ 2013, 14:50 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 22 Οκτ 2012, 11:19
Δημοσ.: 105
Anonfag έγραψε:

ειναι θεμα του καθηγητη ομως.που επιτρεπει να συμβαινουν τετοια πραματα νομιζοντας οτι ειναι ο σαμαρας ή ο βενιζελος.παιδια μη σας κανει τπτ εντυπωση.τα μαθηματικο αθηνας ειναι ΔΗΜΟΣΙΟ.εκει που ο καθενας ειναι μονιμος για μια ζωη και δεν μπορει να τον κουνησει ουτε ο θεος ο ιδιος.αρα κανει οτι οτι μα οτι γουσταρει.αρα μιλαμε για τρελο ντα....ικι.ολα αυτα που εχετε ακουσει για τουαλετες για αλλους που πανε και τους γραφουν τα μαθηματα και για κινητα ειναι ΑΛΗΘΕΙΑ.εχουν γινει και στο μαθηματικο ολα αυτα

εγώ γιατί έχω την αίσθηση ότι αυτό είναι πολύ σοβαρότερο ζήτημα?

γενικά πόσοι καθηγητές υπολογίζεις ότι κάνουν κάτι τέτοιο?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Φεβ 2013, 16:35 
Χωρίς σύνδεση
Banned

ειναι θεμα του καθηγητη ομως.που επιτρεπει να συμβαινουν τετοια πραματα νομιζοντας οτι ειναι ο σαμαρας ή ο βενιζελος.παιδια μη σας κανει τπτ εντυπωση.τα μαθηματικο αθηνας ειναι ΔΗΜΟΣΙΟ.εκει που ο καθενας ειναι μονιμος για μια ζωη και δεν μπορει να τον κουνησει ουτε ο θεος ο ιδιος.αρα κανει οτι οτι μα οτι γουσταρει.αρα μιλαμε για τρελο ντα....ικι.ολα αυτα που εχετε ακουσει για τουαλετες για αλλους που πανε και τους γραφουν τα μαθηματα και για κινητα ειναι ΑΛΗΘΕΙΑ.εχουν γινει και στο μαθηματικο ολα αυτα[/quote]
εγώ γιατί έχω την αίσθηση ότι αυτό είναι πολύ σοβαρότερο ζήτημα?

γενικά πόσοι καθηγητές υπολογίζεις ότι κάνουν κάτι τέτοιο?[/quote]

κοιτα δε ξερω ποσοι καθηγητες περνανε φοιτητες.ξερω ομως οτι το 85% μας εχεο γραμμενους στα ......αφου οτε τα διαγωνισματα δε μπορουν να μας διορθωσουν σωστα.ενα αλλος ειχε δωσει 4 φορεσ γραμμικη και κοπηκε και τις με 4.αν ηταν ιδιωτικη σχολη αυτα δε θα γινοντουσαν.θα τους πετουσαν εξω,αλλα ειπαμε.ΔΗΜΟΣΙΟ FOREVER!!!δουλεως 10 ωρες την εβδομαδα παιρνω το πιο ψηλο μισθο καθηγητου ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΙΜΟΣ και αλωνιζω και κανω οτι γουσταρω.σας βλεπω ως γραπτα και μονο..οσα περισσοτερο διορθωνω τοσα πιο πολλα λεφτα παιρνω.α και επειδι με παρατησε η γυναικα μου θα σας κοψω ολους σημερα!!!!!θα σας βαλω θεματαπου δεν εχετε ξαναδει στη ζωη σας και ο μεγαλυτερος βαθμος θα ειναι το 7.θα σας κανω να σαπισετε στο μαθηματικο.και οταν θα ρθετε να κανετε αναβαθμολογιση θα σας δουλέυω στα μουτρα γτ ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ!!!!!αυτοι φιλε μου ειναι οι καθηγητες στο μαθηματικο.ειμαι τοσα χρονια εκει και απο ολα αυτα που σου πα δεν ειναι τπτ υπερβολικο.ετσι νιωθουν για μας.δε μας αγαπανε γτ αμα μας αγαπουσαν θα χαμε γινει και καλυτεροι ανθρωποι.αυτο ειναι το δημοσιο.παρτε το να το χαιρεστε.εγω θα προτιμουσα να ταν ιδιωτικη σχολη.σαφως ανωτερη θα ταν και ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΗ!!με θεωρειτε υπρβολικο.αλλα η σαπιλα του μαθηματικου ειναι παντου.και του δημοσιου τομεα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Φεβ 2013, 16:58 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 07 Ιούλ 2012, 12:35
Δημοσ.: 111
Τοποθεσια: Άλιμος
Είναι σίγουρο ότι υπάρχουν διάφορα περίεργα περιστατικά αλλά δεν νομίζω πως πρέπει να τους βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Φεβ 2013, 17:10 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 06 Νοέμ 2012, 19:30
Δημοσ.: 191
προς to_antitheto_akrivos:μιλας με γενικοτητες,δεν εχεις αποδειξεις για αυτα που λες

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Φεβ 2013, 17:12 
Χωρίς σύνδεση
Banned

καλα ολοι απο δω εχουν εχουν να σας πουν μια ιστορια.εγω τις εχω δει τις περισσοτερες με τα ματια μου

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Φεβ 2013, 17:15 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 23 Οκτ 2008, 10:13
Δημοσ.: 143
Προσωπικά, θεωρώ αυτονόητο πως όποιος θέλει μπορεί να πηγαίνει τουαλλέτα όποτε θέλει.. Όσα χρόνια είμαι στη σχολή, δε μου έχει τύχει να μη με αφήσουν να πάω.. Μπορεί να είναι καχύποπτοι και να μην αφήνουν από το πρώτο μισάωρο, αλλά μετά από ώρα είναι λογικό.. Και όποτε κάποιος ήθελε και δεν τον άφηναν, πεταγόμασταν 2-3 άτομα και τον υποστηρίζαμε και στο τέλος τον άφηναν.. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δε μπορεί να πάει έστω και με συνοδεία καθηγητή/επιτηριτή..
Όσων αφορά την αντιγραφή.. Δεν έχω αντιγράψει ποτέ και ακόμα και να ήθελα δε θα μπορούσα.. Αλλά δε μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να περάσει κάποιος με αντγραφή ένα μάθημα σαν την πραγματική.. Αν είναι αδιάβαστος, για να καταλάβει τι πρέπει να γράψει, θα πρέπει κάποιος να του στείλει ακριβώς την απάντηση.. δλδ από κινητό να είναι ένα μνμ 10 σελίδων τουλάχιστον για το κάθε υποερώτημα του κάθε θέματος.. Και μετά θα πρέπει να αντιγράψει όλο αυτό από το κινητό στην κόλα και παράλληλα να μη γίνει αντιληπτός από κανένα καθηγητή/επιτητιτή..Ε, άμα τα καταφέρει να το κάνει όλο αυτό και μάλιστα να πάρει και βαθμό, μεγειά του με χαρά του!! Εγώ προσωπικά δεν ξέρω κανένα γνωστό μου που να έχει περάσει έτσι κάποιο βαρβάτο μάθημα (υποχρεωτικό/ΠΚΕΜ/ΠΚΘΜ κλπ...), ούτε βλέποντας τις σημειώσεις που άφησε στην τουαλλέτα για 1 λεπτό.. Και θεωρώ επίσης αυτονόητο πως ΠΟΤΕ δε θα έδινα κάποιο συμφοιτητή που αντιγράφει.. Και όχι, δε θα ένιωθα μειονεκτικά αν το πέρναγε το μάθημα..
Και τέλος, να πως πως είμαι 9ο έτος, αλλά το (πολύ) μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης για αυτό, το έχω εγώ.. Καλό είναι να λέμε τα στραβά των καθηγητών, αλλά να λέμε και τα δικά μας...
φιλικά..

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Φεβ 2013, 21:10 
Χωρίς σύνδεση
Forum Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 06 Σεπ 2006, 17:32
Δημοσ.: 4390
S.G. και to_antitheto_akrivos για ηρεμήστε λιγάκι, οι προσωπικές σας κόντρες μπορούν να ειπωθούν μέσω πμ όπως έχουμε ξαναπεί, αν έχετε να πείτε κάτι για τη συζήτηση καλώς, αλλιώς με πμ!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Φεβ 2013, 20:24 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 30 Μαρ 2006, 10:14
Δημοσ.: 254
Από συνάδελφο μου επισημάνθηκε ότι έχει ανοίξει αυτό το θέμα συζήτησης.

Θα ήθελα να ρωτήσω: Εάν υπάρχουν κυκλώματα που αναλαμβάνουν την εξαγωγή των θεμάτων, τη λύση τους και την αποστολή τους μέσω κινητού ή μέσω τουαλέτας σε εκίνους που έχουν πληρώσει το αντίτιμο (200 ή 300 ευρώ), πιστεύετε ότι αυτό δεν αφορά το Πανεπιστήμιο; Πιστεύετε ότι οι φοιτητές ως άτομα θα γίνουν "καταδότες" αν πολεμήσουν αυτό το φαινόμενο;

Πιστεύετε ότι η αξία του πτυχίου, η όποια αξία, δεν επηρεάζεται όταν υπάρχουν κυκλώματα από τα οποία μπορείς να αγοράσεις το πτυχίο σου; Πιστεύετε ότι η απαξίωση των Πανεπιστημίων σε καιρούς μνημονίων (που εγώ την πολεμώ) επισκιάζει το φαινόμενο της αγοραπωλησίας πτυχίων, ώστε να μην έχει νόημα να ασχολούμαστε μαζί του; Πισατεύετε ότι ο κάθε ένας πρέπει να κοιτάει τον εαυτό του και να μην τον απασχολεί αν ο διπλανός του αγοράζει μαθήματα;

Και μόνο μη μου πείτε ότι αυτά που γράφω ανήκουν στη σφαίρα της φαντασίας (και ειδικά ο αγαπητός προλαλήσας που ασχολείται και με τα κινητά και λέει ότι αυτά δε γίνονται, να σχοληθεί με τίποτα άλλο όπου ίσως θα τα καταφέρνει καλύτερα).

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 116 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: