forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 12 Δεκ 2018, 03:45

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 1225 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Περί της εφαρμογής του νέου νόμου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Απρ 2015, 17:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 23 Φεβ 2009, 12:46
Δημοσ.: 33
Δυστυχως κι εγω αυτο βλεπω φιλε... Κι ειμαι με 2 μαθηματα...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Απρ 2015, 18:57 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 17 Νοέμ 2012, 08:30
Δημοσ.: 104
οταν ρωτουσα στη εδω μου λεγανε οι αδμιν μην κανω πολλα ποστ και οτι μονο εγω προφανως εχω αγχος. Αν μαζευοσασταν τοτε κι εσεις και ελεγε κατι η γραμματεια και ξεραμε καλα θα ηταν
Δεν ξανασχολιαζω οτι θελει ας γινει

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2015, 10:24 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 15 Σεπ 2009, 15:14
Δημοσ.: 15
kotlousko έγραψε:
οταν ρωτουσα στη εδω μου λεγανε οι αδμιν μην κανω πολλα ποστ και οτι μονο εγω προφανως εχω αγχος. Αν μαζευοσασταν τοτε κι εσεις και ελεγε κατι η γραμματεια και ξεραμε καλα θα ηταν
Δεν ξανασχολιαζω οτι θελει ας γινει

Δεν είσαι μόνος, σου είμαστε αρκετοί. Δυστυχώς έχουμε ελλειπή πληροφόρηση και αρκετό άγχός.Εγώ ας πούμε αν και είχα κάνει αναστολή 2 χρόνια λόγω εργασίας κανείς δεν ξέρεί με σιγουριά αν θα προσμετρηθεί σαν επιπλέον χρόνος (και φυσικά υπάρχουν πολλές άλλες ιδιαίτερες περιπτώσεις). Τι να πώ. Ας κάνουμε υπομονή και ας προσπαθήσουμε να περάσουμε όσα περισσότερα μαθήματα μπορούμε.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2015, 11:47 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 06 Φεβ 2008, 16:13
Δημοσ.: 321
Διαγραφες δεν θα γινουν...Παλι προχτες πηγανε παιδια στο υπουργειο και καποιος πετυχε στο διαδρομο ακομα και τον μπαλτα και του ειπε οτι δεν θα διαγραφει κανεις..Το θεμα ειναι οτι η τροπολογια ειναι να ψηφιστει στο νομοσχεδιο κοντονη που δεν θα προλαβει να ψηφιστει πριν τις 30/4..Απο το υπουργειο ειπανε οτι θα μπει αναδρομικοτητα στην τροπολογια και θα ειμαστε καλλυμενοι...

Η ερωτηση ομως ειναι τι γινεται με τις σχολες...εγω παροτι διαγραφομαι κανονικα 30/4 εκανα κανονικοτατα δηλωση...Υπαρχει περιπτωση ομως να μην γινει δεκτη απο τη γραμματεια η θα κανουν οτι κι αλλες σχολες που δεν θα διαγραψουν και το χουν ανακοινωσει?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2015, 14:56 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Κανεις δεν προκειται να μας πει, αλλα μεχρι να ψηφιστει ο νεος νομος ισχυει ο παλιος
Τωρα αν κανουν τα στραβα ματια εως τοτε θεωρειται μεν παρανομο αλλα διαδικαστικα βολευει και θα ειναι μαλλον καλυμενοι
Αλλα ΑΝ δεν ψηφιστει δλδ πεσει η κυβερνηση η γινει οτιδηποτε αλλο ειναι ξεκρεμαστοι

Θα μαθουμε οτι μαθουμε κατοπιν εορτης. Δοκιμασα να παρω τηλ στη γραμματεια δεν το σηκωναν παντως

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2015, 17:40 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

πεμπτη ειναι κλειστη

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2015, 19:12 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Κλειστη για το κοινο τηλεφωνα σηκωνουν λογικα. Αλλα χτες πηρα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Απρ 2015, 09:47 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Ολα δειχνουν προωρες εκλογες και δεν εχει ψηφιστει τιποτα. Κοινως σε απλα ελληνικα τον ηπιαμε

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Απρ 2015, 10:51 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 25 Σεπ 2007, 17:31
Δημοσ.: 4297
Το πολυνομοσχέδιο για την παιδεία δεν κατατίθεται σε λίγες μέρες ή βδομάδς;; Μαζί με το αθλητικό που δεν αρέσει στην ΦΙΦΑ;

Από εκεί και ύστερα αν και δεν είμαι πολιτικός αναλυτής, εκλογές πέρα από το γεγονός ότι θα γινόντουσαν άμα ο ΣΥΡΙΖΑ συνεχίζει δημοσκοπικά να έχει διαφορά (οπότε είσαι καλλυμένος-η), είναι από αυτά τα επικοινωνιακά τρικ κλπ,το οποίο είναι και λάθος γιατί λες στην ΕΕ ότι μπορείς να περάσεις κάποια μέτρα έστω και με δημοψήφισμα άμα το κάνεις για αυτό, [βγαίνει κ με το άθροισμα αλλά και με το προφανές],εκτός κι αν το κάνεις για τους εσωτερικούς αντιπάλους.
Επίσης αυτές οι εκλογές που λένε είναι για γύρω στον Ιούνη.

Παράθεση:
Σακελλαρίδης: Δεν εξετάζουμε σενάρια για εκλογές ή δημοψήφισμα
Ο κυβερνητικός εκπρόσωπος σημείωσε πως η κυβέρνηση έχει νωπή λαϊκή εντολή

Μετά λέει για διάφορους που λένε, για εκλογές αλλά όντως είναι για εσωτερική κατανάλωση, για να κάνουν μουτράκια οι βαμμένοι αντιμνημονιακοί.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Απρ 2015, 16:07 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

θα επρεπε να τα ειχαν ηδη ψηφισει δεν εχω ασχοληθει τις τελευταιες μερες καθολου.Ελπιζω

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Απρ 2015, 07:00 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 05 Απρ 2015, 20:32
Δημοσ.: 7
Το νομοσχέδιο Κοντονή πέρασε. Περιλαμβάνει όμως καμία διάταξη για τις διαγραφές ή μας κοροϊδεύουν και αυτοί;.

Υ.Γ. Και είμαι μόλις με ένα μάθημα και αυτό "δευτερεύον" ως προς το αντικείμενο των σπουδών. Θα είναι τραγικό να με διαγράψουν.

:cry:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Απρ 2015, 07:30 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Οχι καμια απολυτως οπως εμαθα. Παρα το οτι ο τσιπρας στην τηλεοραση αναφερθηκε για μη διαγραφες, και ενφια θα πληρωσουμε, και δεν θα παει το αφορολογητο στα 12.000 ευρω ουτε ο βασικος στα 751. Οποτε το να μη μας διωξουν προφανως ειναι το τελευταιο που θα ασχοληθουν.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Απρ 2015, 08:01 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 05 Απρ 2015, 20:32
Δημοσ.: 7
Όσοι είστε στην Αθήνα και έχετε μεγαλύτερη άνεση λόγω της εγγύτητας με το Υπουργείο, καλά είναι να δράσετε τώρα.

Για εμάς που είμαστε πιο μακριά είναι δυσκολότερο.

Στο Υπουργείο πάντως έχουν άγνοια οι υπάλληλοι και σε καμία από τις τροπολογίες που αφορούσαν την παιδεία δεν υπήρχε κάτι για διαγραφές φοιτητών.

Οι τροπολογίες βέβαια αποσύρθηκαν και θα ξαναπάνε για ψήφιση την επόμενη εβδομάδα.

Υ.Γ. Το θέμα μας είναι εύκολο να λυθεί και παρά ταύτα λειτουργούν παρελκυστικά, γεγονός που σε βάζει σε δεύτερες σκέψεις. Ήδη τυπικά βάσει του υπάρχοντος θεσμικού πλαισίου θεωρούμαστε εκτός σχολής, αφού ουδείς δικαιούται να παραβιάσει το νόμο.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Απρ 2015, 10:43 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

τυπικα ησουν εκτος σχολης και στις 31/8 αφου η τροπολογια που εσωσε μρικους για ενα μικρο διαστημα ηρθε στις 3/9 στη βουλη..

Ο πανικςο ειναι κακος συμβουλο...Πραγματικα βλεπω αδιανοητο οποιοδηποτε πανεπιστημιο να διαγραψει φοιτητη οταν ο ιδιος ο τσιπρας προχτες στον χατζηνικολαου μας υπερασπιστηκε

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Απρ 2015, 11:28 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Καλα τα λενε, κι εγω ηξερα οτι πριν απο 30/4 θαχαμε τελειωσει και τωρα που το ξαναψαξα λιγο δεν εχει γινει τιποτα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 1225 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: