forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 19 Νοέμ 2017, 16:20

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 36 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Σεπ 2008, 21:54 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 07 Φεβ 2008, 11:05
Δημοσ.: 387
Τοποθεσια: Ζωγράφου
Σ'ευχαριστώ elenara88..Κοίτα τί κάνουν οι άνθρωποι, μέχρι πού φτάνουν για να φάνε!!!!!
Δεν πειράζει, να είναι καλά..Και το δίκιο μας να μη βρούμε, θα μας τα δώσει από αλλού η ζωή..Όσο γι'αυτούς τους κλέφτες..ανεμομαζέματα===>διαβολοσκορπίσματα!! Θα τα βρουν μπροστά τους!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Σεπ 2008, 16:41 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 12 Μαρ 2006, 22:43
Δημοσ.: 3627
Τοποθεσια: Αθήνα
Προς kamenos:

Περιέγραψα στον Κοσμήτορα της σχολής Θετικών Επιστημών κ.Χ.Παπαγεωργίου, στον Πρόεδρο του Τμήματος Μαθηματικών κ. Γρ Καλογερόπουλο και στον αναπληρωτή Πρόεδρο κ. Ι.Εμμανουήλ, την άσχημη και απαράσεκτη κατάσταση που αντιμετώπισες στην υπηρεσία υποτροφιών. Θέλουν οπωσδήποτε να λύσουν το θέμα.
Σε παρακαλούμε πολύ να περάσεις από το γραφείο μου προκριμένου να πάμε μαζί στον Κοσμήτορα (το ζήτησε ο ίδιος) για να του τα πεις από πρώτο χέρι. Είμαι σίγουρος ότι θα βρεθεί άκρη σε αυτή την απαράδεκτη κατάσταση

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Σεπ 2008, 09:12 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 23 Νοέμ 2006, 10:32
Δημοσ.: 1888
Ευάγγελος Ράπτης έγραψε:
Προς kamenos:

Περιέγραψα στον Κοσμήτορα της σχολής Θετικών Επιστημών κ.Χ.Παπαγεωργίου, στον Πρόεδρο του Τμήματος Μαθηματικών κ. Γρ Καλογερόπουλο και στον αναπληρωτή Πρόεδρο κ. Ι.Εμμανουήλ, την άσχημη και απαράσεκτη κατάσταση που αντιμετώπισες στην υπηρεσία υποτροφιών. Θέλουν οπωσδήποτε να λύσουν το θέμα.
Σε παρακαλούμε πολύ να περάσεις από το γραφείο μου προκριμένου να πάμε μαζί στον Κοσμήτορα (το ζήτησε ο ίδιος) για να του τα πεις από πρώτο χέρι. Είμαι σίγουρος ότι θα βρεθεί άκρη σε αυτή την απαράδεκτη κατάσταση

Ευτυχώς που είστε και εσείς και αναδεικνύεται και κανένα πραγματικό πρόβλημα. Αν περιμέναμε από τις φοιτητικές οργανώσεις...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Σεπ 2008, 00:32 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 04 Μάιος 2006, 13:21
Δημοσ.: 666
kamenos έγραψε:
Ξερετε τον Παπακυριακοπουλο;; http://sansimera.gr/archive/biographies ... iakopoulos

Δεος...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Οκτ 2008, 14:06 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 15 Μαρ 2007, 12:37
Δημοσ.: 2388
Aλλο ενα Οσκαρ βλακειας στους αξιαγαπητους υπαλληλους του Πανεπιστημιου Αθηνων!

Μελος του φορουμ( του οποιου το ποστ επακολουθει :P ) ολοκληρωσε σημερα τις εξετασεις και μετα την παραδοση του γραπτου ειδε το ονομα μου στις λιστες! Ρωτησε αν ειχα το δικαιωμα να παω να γραψω και του ειπαν πως ναι, ειχα το δικαιωμα κανονικα και δεν ξερουν γιατι δεν πηγα.

ΛΟΛΟΛΟΛΟΛ

ΕΝΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΤΗΣ ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΠΑΛΑΜΗΣ!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Οκτ 2008, 17:37 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 06 Ιούλ 2007, 14:17
Δημοσ.: 213
Σήμερα ολοκληρώθηκαν (σχεδόν για όλους) οι εξετάσεις του διαγωνισμού που "όλοι" ξέρουμε. Οι τριτοετείς φοιτητές του μαθηματικού δίνανε σήμερα Απειροστικό Ι & ΙΙ - τα θέματα τα έβαλε ο κ. Γιαννόπουλος (όλε! :D ). Από το Μαθηματικό δήλωσαν συμμετοχή ,αν είδα καλά, 6 άτομα (συμπεριλαμβανομένου και του Δημήτρη) από τους πάνω κάτω 150 στο σύνολο.Δε θέλω να περιαυτολογήσω μιλώντας για αδικίες και παράπονα, πιστεύω τα είπε ο Δημήτρης. Μόνο να ρίξω λίγο φως στο μυστήριο.

Στο internet (Εθνικό & Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο) βγήκε μόνο η ανακοίνωση την άνοιξη για τις διαδικασίες αίτησης συμμετοχής στο διαγωνισμό. Ενώ λέει ότι θα ανακοινωθεί το πρόγραμμα εξετάσεων δεν ανακοινώθηκε καμία άλλη πληροφορία στο internet. Όταν πήρα τηλ. στα γραφεία τους να ρωτήσω για το πρόγραμμα (7/10 - πρώτη μέρα των εξετάσεων) μου είπαν "είπαμε ότι δε θα τα βάλουμε στο internet :shock: " και επίσης "εμείς στείλαμε ανακοίνωση στις γραμματείες των σχολών". Νομίζω πως αν είχε οργανωθεί καλύτερα η όλη διαδικασία θα μπορούσε να είχε ενημερωθεί ο Δημήτρης πως έχει δικαίωμα να δώσει και να μην πάει άδικα όλος ο κόπος του.

Άσχετα με το τι γίνεται γενικά πρέπει φοιτητές, καθηγητές και όσοι άλλοι νοιάζονται ή εκπροσωπούν τους φοιτητές της σχολής :wink: να ευαισθητοποιηθούν και στο μέλλον να γνωστοποιούνται τέτοιες ,ζωτικής σημασίας, πληροφορίες στους φοιτητές μιας και το Μαθηματικό (μέσω του Ι.Κ.Υ.) έχει σταματήσει να παρέχει υποτροφίες στους προπτυχιακούς (τουλάχιστον από το 2006 και μετά).

Καλά αποτελέσματα στους υπόλοιπους που πήραν μέρος στο διαγωνισμό!

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 36 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: