forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 20 Σεπ 2017, 23:39

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 52 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Δεκ 2006, 14:41 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 07 Ιούλ 2006, 21:42
Δημοσ.: 752
marilena έγραψε:
Haris έγραψε:
Λόγο της κατάληψης που αποφάσισε η γενική συνέλευση του τμήματος το σεμινάριο της Παρασκευής αναβάλεται.

Η σκέψη μας είναι να γίνει την Δευτέρα κατά τις 12 το μεσημέρι, όμως αφού τα σεμινάρια γίνονται για να τα παρακολουθήσει ο κόσμος περιμένουμε τη γνώμη σας για το νέο ωράριο.

:( :( :( :( (Ξαφνικά συνειδητοποίησα ότι είναι επιτακτική ανάγκη να προστεθεί στις υπάρχουσες φατσούλες του forum και αυτή που χτυπιέται και οδύρεται από στενοχώρια)

Θα λείπω... Λυγμ κλαψ σνιφ σνιφ....

Άρα μιλώντας ανιδιοτελώς και εντελώς ανυστερόβουλα ( :P ) προτείνω να γίνει μόλις γυρίσω. :wink:

Όποιος επιτηρητής δεν μπορεί να προσέλθει... θα του κάνουμε ιδιαίτερα στο γραφείο...δόξα το θεό και καλώδιο έχουμε...και βύσματα έχουμε... και switch θα έχουμε... και οι σημειώσεις στο ιντερνετ θα είναι....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Δεκ 2006, 15:41 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 02 Ιούλ 2006, 21:08
Δημοσ.: 2095
Τοποθεσια: Βριλησσια
Ευάγγελος Ράπτης έγραψε:
Αν εξασφαλίσετε, συζητώντας ίσως με αυτούς που έχουν την πρωτοβουλία για την κατάληψη, ότι δεν θα υπάρξουν προβλήματα εγώ μπορώ να έλθω να σας ανοίξω για να κάνετε το Σεμινάριο

Μιλησα με καποιον γνωστο μου απο την ΠΚΣ και μου ειπαν οτι θα το συζητησουν και θα με ενημερωσουν σε περιπου 2 ωρες.
Νομιζω οτι η μοναδικη απαιτηση τους ειναι να μην γινει οποιαδηποτε αλλη δουλεια στα εργαστηρια την ιδια ωρα και να μην παραβρισκεστε εσεις κ. Ραπτη στα εργαστηρια. Ειμαι αισιοδοξος, θα σας ενημερωσω για τυχων εξεληξεις

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Δεκ 2006, 16:14 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 28 Φεβ 2006, 00:25
Δημοσ.: 4855
Τοποθεσια: Χολαργός
Mitlon έγραψε:
Μιλησα με καποιον γνωστο μου απο την ΠΚΣ και μου ειπαν οτι θα το συζητησουν και θα με ενημερωσουν σε περιπου 2 ωρες.
Νομιζω οτι η μοναδικη απαιτηση τους ειναι να μην γινει οποιαδηποτε αλλη δουλεια στα εργαστηρια την ιδια ωρα και να μην παραβρισκεστε εσεις κ. Ραπτη στα εργαστηρια. Ειμαι αισιοδοξος, θα σας ενημερωσω για τυχων εξεληξεις

Η άποψη μου είναι καλύτερα να μην γίνει από το να χρωστάμε χάρη. :x
Και μάλιστα αν έχουν και τέτοιες απαιτήσεις. Γιατί να μην μπορεί να παραβρίσκεται ο κ. Ράπτης? Δηλαδή αν ήθελε να το παρακολουθήσει? Θα του το απαγορεύανε? :x :x

Σε τελική δεν είναι μάθημα. Και αν θέλουν ας έρθουν να το δουν και αυτοί. Μήπως μάθουν και τίποτα στη σχολή, από το να κάθονται στα τραπεζάκια και να λένε αηδίες. (Αναφέρομαι γενικά και όχι στην συγκεκριμένη παράταξη που αναφέρει ο Mitlon)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Δεκ 2006, 16:17 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 01 Μαρ 2006, 19:18
Δημοσ.: 3078
Τοποθεσια: Από δω κι από κεί.
Συμφωνώ απόλυτα με τον Νίκο. Όχι, χίλιες φορές όχι :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: (αν και η τελική απόφαση ανήκει στους διοργανωτές).

Μην ξεπουλήσουμε φτηνά το τομάρι μας ρε.
Μη. Βρέχει. Δόσμου τσιγάρο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Δεκ 2006, 17:02 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 28 Φεβ 2006, 00:06
Δημοσ.: 5211
hash έγραψε:
Όποιος επιτηρητής δεν μπορεί να προσέλθει... θα του κάνουμε ιδιαίτερα στο γραφείο...δόξα το θεό και καλώδιο έχουμε...και βύσματα έχουμε... και switch θα έχουμε... και οι σημειώσεις στο ιντερνετ θα είναι....
Α ωραία 8)

Μην υπερβάλουμε παντως, θα καταλήξει πολιτική συζήτηση το σεμινάριο :?
Αφού η συνέλευση αυτό αποφάσισε πρέπει να το σεβαστουμε.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Δεκ 2006, 17:53 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Να σεβαστουμε αυτο που αποφασησε η ΓΣ οκ...αλλα να θυμησω οτι την προηγουμενη πεμπτη εξω απο τα εργαστιρια υπηρχε μια ανακοινωση οτι δεν θα γινουν μαθηματα την παρασκευη λογω πορειας!!!!
αυtος που εβαλε εκεινη την ανακοινωση εκει δεν σεβαστηκε την γενικη συνελευση που δεν πηρε τετοια αποφαση γιατι πολυ απλα δεν ελαβε χωρα ΠΟΤΕ!!

Μιλησα μαζι τος ξανα και μου ειπαν οτι θα ειναι αυριο στην σχολη για την καταληψη και οτι αν θελουμε μπορουμε να παμε να το συζητησουμε και να τους εξηγησουμε...αν οι διοργανωτες εχουν διαθεση για διαλογο με τους καταληψιες νομιζω οτι μπορουμε να παμε.
Δεν νομιζω οτι θα χρωσταμε χαρη σε κανεναν, αλλωστε εχουμε δικαιωμα να βρισκομαστε στην σχολη αν θελουμε εστω και αν τελει υπο καταληψη. Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορει να γινει μαθημα και αυτο θελουν, νομιζω, να διασφαλισουν, οτι δηλαδη δεν θα κανει το σεμιναριο καποιος καθηγητης.
Αν θελει ο haris αυριο να παμε να το κανονισουμε εγω ευχαριστως ερθω.

Ειναι κριμα να μην γινει το σεμιναριο την παρασκευη.
let me know :)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Δεκ 2006, 18:06 
Χωρίς σύνδεση
S.F.I. Director
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 01 Μαρ 2006, 14:57
Δημοσ.: 227
Τοποθεσια: echo "$HOST"
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες.

Για όνομα του Θεού, τι άλλο θα ακούσουμε πλέον..

Δεν μπορείς να προβάλλεις απαιτήσεις, όταν παράνομα έχεις κάνει κάποια πράγματα.

Ναι, φυσικά αναφέρομαι στην κατάληψη; σε αυτούς οι οποίοι νομίζουν ότι με μια πορεία και ένα λουκέτο, θα γίνουν η γενιά του 73..

Τέλος πάντως, σέβομαι την άποψη του theodore, για να μην πάει αλλού η συζήτηση.

Eirik loves windows...[is true]

kill -9 2006...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Δεκ 2006, 18:25 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 12 Μαρ 2006, 22:43
Δημοσ.: 3624
Τοποθεσια: Αθήνα
Κατ αρχήν θα ήθελα να σκεφθείτε ότι το Πανεπιστημιακό άσυλο είναι και για αυτούς που διδάσκουν και ερευνούν και για τους διδασκόμενους. Οι άλλες ερμηνείες ότι μόνο οι διδασκόμενοι μπορούν να κυκλοφορούν στο Πανεπιστήμιο δεν είναι αποδεκτές. Έτσι
εγώ τουλάχιστον θα διευκολύνω και θα υποστηρίξω να γίνουν τα σεμινάρια, χωρίς όμως όρους προσβλητικούς και πολιτικά απαράδεκτους

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Δεκ 2006, 18:29 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Δεχομαι αυτο που λετε αλλα υπενθιμιζω οτι αυτα που ανεφερα παραπανω ειναι δικες μου εικασιες για το τι απαιτησεις εχουν οι καταληψιες.
Νομιζω οτι αυριο αν τελικα συζητησουμε μαζι τους θα ξερουμε ακριβως τι θελουν και απο εκει και περα θα αποφασισουν οι διοργανωτες για το αν θελουν να γινει το σεμιναριο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Δεκ 2006, 18:35 
Χωρίς σύνδεση
S.F.I. Director
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 01 Μαρ 2006, 14:57
Τοποθεσια: echo "$HOST"
Μilton, τότε ελπίζω η εικασία σου, να παραμείνει εικασία. Όπως είπε και ο κ. Ράπτης, εφόσον υπαρχει πανεπιστημιακό άσυλο, υπάρχει για όλους...

Eirik loves windows...[is true]

kill -9 2006...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Δεκ 2006, 18:54 
Χωρίς σύνδεση
Forum Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 10 Μαρ 2006, 14:02
Τοποθεσια: Εδώ
Για να τελειώσω την κουβέντα (η οποία δεν είναι ότι δεν πρέπει να γίνει αλλά σε ένα τόσο σημαντικό θέμα μπορούμε να αφιερώσουμε κάποιο thread) μίλησα με τον Σωτήρη και αποφασίσαμε οριστικά το σεμινάριο να γίνει την Δευτέρα ώστε να μην έχουμε θέματα του τύπου ο κύριος Ράπτης ήρθε για μάθημα ή για το ένα ή για το άλλο.

Οπότε όσοι μπορείτε θα χαρούμε να σας δούμε την Δευτέρα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Δεκ 2006, 19:01 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

no problem at all... :)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Δεκ 2006, 23:29 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Λοιπόν, ότι είπε ο Χάρης, ισχύει κατά 100%. Απλά fyi θα ήθελα να ενημερώσω και τους φοιτητές, μιας και ο κ. Ράπτης ενημερώθηκε μέσω email, ότι μίλησα με κάποιο άτομο της ΠΚΣ και μου το ξέκοψε καθαρά!!! Μόνο που δε με έβρισε, μόλις το συζήτησα... γι'αυτό και μόνο δεν πρόκειται ούτε να σκεφτώ να πάω να μιλήσω μαζί τους.-

Η "πολιτική" συζήτηση τελειώνει εδώ. Όποις θέλει, όπως είπε ο Χάρης ας ανοίξει σχετικό topic, σε άλλο τομέα...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Δεκ 2006, 23:35 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Mitlon έγραψε:
Ευάγγελος Ράπτης έγραψε:
Αν εξασφαλίσετε, συζητώντας ίσως με αυτούς που έχουν την πρωτοβουλία για την κατάληψη, ότι δεν θα υπάρξουν προβλήματα εγώ μπορώ να έλθω να σας ανοίξω για να κάνετε το Σεμινάριο

Δεν ήμαστε σοβαροί..... λοιπόν σταματάω να γράφω, γιατί θα πω λόγια που δεν πρέπει :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 17 Δεκ 2006, 17:17 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

τελικα θα γινει το σεμιναριο αυριο στις 12?

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 52 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: