forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 25 Νοέμ 2017, 03:35

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 51 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Μαρ 2007, 19:25 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 01 Δεκ 2006, 00:05
Δημοσ.: 2268
http://www.alienvideo.net/video-shuttle ... 51-ufo.php

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Ιουν 2007, 20:52 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 17 Μαρ 2006, 12:52
Δημοσ.: 672
Τοποθεσια: Ηλιούπολη
zozef αυτό με το περίεργο φως στην Ηλιούπολη, δεν είναι τίποτε περισσότερο από προβολείς της Αεροπορίας.. Στα Κανάρια αν πας βραδάκι κι έχει συννεφιά θα το παρατηρήσεις εκεί επάνω.. Ένα λευκό-μπλε περίπου..

Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην υπάρχουν εξωγήινα όντα.. Αλλά σίγουρα είναι τόσο μακρυά, που είναι αδύνατον να κυκλοφορούν με τ αεροπλανάκια τους εδώ.. Εκτός πια, κι αν μιλάμε για μία εξέλιξη τεχνολογίας που ούτε καν έχουμε φανταστεί..

Υπάρχουν άνθρωποι που υποστηρίζουν πως έχουν απαχθεί από εξωγήινους, πως τους έγιναν πειράματα και διάφορα.. Μου φαίνεται πιο λογικό να έχει γίνει η απαγωγή από γήινους που κάνουν πειράματα, κι όχι από εξωγήινους..

Όσο για τα διάφορα μεταφυσικά με πνεύματα, νομίζω πως απλά είναι κλάδος που ακόμα δεν έχει προχωρήσει αρκετά.. Όπως όταν κάποτε πίστευαν ότι η γη είναι επίπεδη..

Αυτό όμως που πραγματικά με κάνει να γελάω, είναι άνθρωποι που ψάχνουν στον Υμηττό και στην Πεντέλη για περάσματα που θα οδηγήσουν σε υποχθόνιους και εσωχθόνιους..!..
Εκατομμύρια βγάζουν οι συγγραφείς από αυτά και δεν είναι καν επιπέδου Steven King..!..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Ιουν 2007, 22:49 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Συμφωνω σχεδον με ολα :D
ΤΟ παραξενο με το φως που περιεγραφα ηταν οτι δεν ηταν κατι του στυλ φως απο προβολεα οπως αυτα που βαζουν καμια φορα τα club στην επαρχια και φεγγει στον ουρανο, αλλα φαινοταν η πηγη (οχι η ακτινα), δεν ξερω αν με καταλαβαινεις, σαν να μας εκανε καποιος σημα με ενα (τεραστιο) φακο.
Τι να πω.. the truth is out there :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Ιουν 2007, 11:52 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 17 Μαρ 2006, 12:52
Δημοσ.: 672
Τοποθεσια: Ηλιούπολη
zozef έγραψε:
Συμφωνω σχεδον με ολα :D
ΤΟ παραξενο με το φως που περιεγραφα ηταν οτι δεν ηταν κατι του στυλ φως απο προβολεα οπως αυτα που βαζουν καμια φορα τα club στην επαρχια και φεγγει στον ουρανο, αλλα φαινοταν η πηγη (οχι η ακτινα), δεν ξερω αν με καταλαβαινεις, σαν να μας εκανε καποιος σημα με ενα (τεραστιο) φακο.
Τι να πω.. the truth is out there :lol: :lol:

Αυτό που φαίνεται από την Αεροπορία, είναι σα μια μπάλα φωτός στον ουρανό, όπου δε βλέπεις από που πηγάζει.. Το βλέπεις απλά να υπάρχει στον ουρανό και να πηγαίνει δεξιά-αριστερά με μεγάλη ταχύτητα.. Μένει στάσιμο για λίγο και μετά βζιουυυμ....
Στο λέω, γιατί ένα βράδυ είχα κατέβει για τσιγάρα κι εκεί που σταμάτησα να μιλήσω στο κινητό (συμμορφώθηκα με το νέο Κ.Ο.Κ.!) το παρατηρούσα να το κάνει αυτό.. :P :P Μετά ρώτησα ένα φίλο που ήταν στην Αεροπορία και μου το επιβεβαίωσε..

Μπορεί να μην είναι το ίδιο με αυτό που είδες εσύ, δε θέλω να σε πείσω πως δεν ήταν ufo.. Απλά είναι διάφορα του στρατού που δε γνωρίζουμε..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Αύγ 2007, 19:44 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Αμφιλεγομενο βιντεο, ακουσα πως καποιο αντιστοιχο παιχτηκε και στις ειδησεις τις προαλλες, ισως να ειναι το ιδιο.

http://www.youtube.com/watch?v=up5jmbSjWkw

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Αύγ 2007, 01:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 17 Δεκ 2006, 19:08
Δημοσ.: 95
Τοποθεσια: Vrilissia
πολύ χειροπιαστό για να είναι αληθινό..όχι?δύσκολη ώρα για τέτοια videakia.. :o

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Νοέμ 2007, 20:20 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 05 Σεπ 2007, 20:33
Δημοσ.: 328
Καλα σιγουρα υπαρχουν.... το θεμα ειναι που!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Νοέμ 2007, 20:43 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 27 Σεπ 2007, 13:25
Δημοσ.: 838
Τοποθεσια: πειραιάς
να ρωτησω κατι,γινετε καποιος να πιστευει στους εξωγηινους αλλα οχι σε θεο?(οποιονδηποτε θεο)δλδ να πιστευει οτι υπαρχει αλλη ζωη αλλου,διαφορετικη απο οσα εχει δει στη γη αλλα δεν πιστευει σε διαφορετικη οντοτητα απο την ανθρωπινη(δλδ οτι δεν υπαρχει ανωτερη οντοτητα,υπαρξη η καπως ετσι απο τον ανθρωπο)περιεργο μου ακουγετε αν ξερω αρκετα ατομα σε αυτην την κατηγορια...
σορρυ αν βγηκα off topic

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Νοέμ 2007, 20:45 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 15 Μαρ 2007, 12:37
Δημοσ.: 2388
lazkan έγραψε:
να ρωτησω κατι,γινετε καποιος να πιστευει στους εξωγηινους αλλα οχι σε θεο?(οποιονδηποτε θεο)δλδ να πιστευει οτι υπαρχει αλλη ζωη αλλου,διαφορετικη απο οσα εχει δει στη γη αλλα δεν πιστευει σε διαφορετικη οντοτητα απο την ανθρωπινη(δλδ οτι δεν υπαρχει ανωτερη οντοτητα,υπαρξη η καπως ετσι απο τον ανθρωπο)περιεργο μου ακουγετε αν ξερω αρκετα ατομα σε αυτην την κατηγορια...
σορρυ αν βγηκα off topic

Ναι γινεται,οπως εγω.Γιατι σου κανει εντυπωση;Ειναι πολυ λογικο να μην πιστευεις σε μια ανωτερη υπαρξη.Τοσο περιεργοα κουγεται;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Νοέμ 2007, 20:59 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

lazkan έγραψε:
σορρυ αν βγηκα off topic

Πιο "λογικο" μου φαινεται να υπαρχουν οντοτητες σαν κι εμας καπου (υπαρχουν σε εναν πλανητη απο τους δισεκατομμυρια, γιατι να μην υπαρχουν και αλλου; ) παρα να υπαρχει κατι το οποιο δεν εχω δει ποτε, οπως μια ανωτερη οντοτητα :o (περα απο τον kameno)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Νοέμ 2007, 20:59 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

εννοω ενω πιστευεις σε κατι διαφορετικο απο τον ανθρωπο δλδ σε εξωγηινους αλλα δεν πιστευεις-παλι σε κατι διαφορετικο απο τον ανθρωπο-στον θεο(εστω κ ας μην ειναι υλικη υπαρξη).δλδ πιστευεις σε εξωγηινους:
1)δεν τους εχεις δει(οπως δεν εχεις δει το θεο)
2)υπαρχουν ενδειξεις κ οχι αποδειξεις περι της της υπαρξης εξωγηινων(το ιδιο κ για τον θεο-ενδειξεις εννοω τα θαυματα-γιατι ειναι ακριβως το ιδιο μενα βιντεακι ufo η με ενα σχημα στο εδαφος στο περου κ τα δυο δεν τα πιστευουν ολοι ουτε τα αποριπτουν ολοι)
3)δεν υπαρχει αποδειξης περι του αντιθετου-δλδ αποδειξη οτι δεν υπαρχουν εξωγηινοι-(το ιδιο κ για τον θεο)
4)πολλοι καταξιωμενη επιστημονες πιστευαν σε "μια νωτερη δυναμη"(πχ ο αινσταιν,μπορει να κανω λαθος,αν ναι διορθωστε με)

δε ξερω αν καταλαβες αυτη τη φορα τη σκεψη μου!κ τελος μπορεις να μου πεις τις ενστασεις σου για το οτι δεν υπαρχει θεος?κ αν αυτες τις ενστασεις(εστω κ παρομοιες με εξωγηινους)τις εχεις απαντησει(πχ ενας λεει δεν πιστευω στο θεο γιατι πιστευω μονο σε οτι βλεπω κ σε οτι καταλαβαινω με την λογικη...αλλα αυτο το επιχειρημα δεν εχει αποδειχτει κ για τους εξωγηινους)ελπιζω να με καταλαβες αυτη τη φορα...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Νοέμ 2007, 21:03 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 15 Μαρ 2007, 12:37
Δημοσ.: 2388
Προς lazkan:ο Αινσταιν πιστευε στον χαρακτηρα του φυσικου νομου,οχι σε Θεο.

Προς zozef:προσπαθεις να με καλοπιασεις; :P :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Νοέμ 2007, 21:10 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

τον φυσικο νομο κ γενικα την "αυστηροτητα" της φυσης δεν μπορουμε να την χαρακτηρισουμε μη ανθρωπινη-ανωτερη απο τον ανθρωπο-οντοτητα?δεν ειναι αναγκαστικο η ανωτερη δυναμη που αναφερω να ειναι ο θεος οπως τον γνωριζουμε στα θρησκευτικα.μπορει να ειναι μια δυναμη απλα ανωτερη απο τον ανθρωπο...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Νοέμ 2007, 21:11 
Χωρίς σύνδεση
Forum Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 06 Σεπ 2006, 17:32
Δημοσ.: 4404
kamenos έγραψε:
Ναι γινεται,οπως εγω.Γιατι σου κανει εντυπωση;Ειναι πολυ λογικο να μην πιστευεις σε μια ανωτερη υπαρξη.Τοσο περιεργοα κουγεται;

περίπου κι εγώ!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Νοέμ 2007, 21:13 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

δεν πιστευω οτι η τελειοτερη "μηχανη" κατανοησης πραγματων(δλδ να ερμηνευει πραγματα κ καταστασεις))ειναι ο αθρωπινος εγκεφαλος.σιγουρα υπαρχει-κατεμε-κατι ανωτερο απο την ανθρωπινη λογικη που δεν θα μπορει να ερμηνευτει με ανθρωπινη λογικη αφου θα ειναι κατα πολυ ανωτερο

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 51 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: