forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 21 Ιουν 2018, 03:01

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 21 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Ιουν 2008, 00:51 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 17 Μαρ 2006, 12:52
Δημοσ.: 672
Τοποθεσια: Ηλιούπολη
Η αλήθεια είναι πως δεν έχω ταξιδέψει ποτέ με group.. Το θεωρώ ανούσιο να προσγειωθώ σε μία πόλη, να δω 2 μουσεία, να φάω σε 2 εστιατόρια... Αυτά τα βλέπω κι από φωτογραφίες..!..
Αυτοκίνητο και δρόμο!.. Έτσι γνωρίζεις τις χώρες και τον πολιτισμό.. Όχι με ξεναγό!..

Πάμε εκδρομή με αυτοκίνητα στην Ευρώπη οι του forum?..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Ιουν 2008, 01:35 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 11 Δεκ 2006, 20:48
Δημοσ.: 1144
Τοποθεσια: Reykjavik
Δεν υπαρχει πιο ομορφο πραγμα να προσγειωνεσαι σε ενα αεροδρομιο αγνωστο για σενα,να πρεπει να βρεις το λεωφορειο που θα παρεις για τον προορισμο σου,να ψαχνεις το ξενοδοχειο και να μην το βρισκεις,να μην μπορεις να συνεννοηθεις με κανεναν λογω γλωσσας,να εισαι κουρασμενος απο το ταξιδι αλλα παρ'ολ'αυτα να μην σε νοιαζει ΤΙΠΟΤΑ γιατι ετσι το επελεξες.....Εστω και για 3-4 μερες...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Ιουν 2008, 01:39 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 17 Μαρ 2006, 12:52
Δημοσ.: 672
Τοποθεσια: Ηλιούπολη
Επίσης δεν υπάρχει κάτι ανάλογα όμορφο με τις φωνές μέσα στ αμάξι "Στρίιιψεεεε, μπαίνουμε Γερμανίιια εδώωωω! Θέλουμε Ελβετίααααα!!! Είσαι τρελλή!!!!" :P :P :P

Crunch είναι όντως όμορφο να προσγειώνεσαι μόνος σε μια άλλη χώρα, έτσι επειδή σου ήρθε μια μέρα να πάρεις ένα αεροπλάνο... :) Σε νιώθω!..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Ιουν 2008, 01:42 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 11 Δεκ 2006, 20:48
Δημοσ.: 1144
Τοποθεσια: Reykjavik
Ryan air.. :P
H εταιρια που κανει πραξη καθε επιθυμια ενος ανωμαλου μυαλιου..!Οτι καλυτερο..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Ιουν 2008, 16:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 19 Νοέμ 2007, 11:47
Δημοσ.: 3
Βερολίνο, Λονδίνο, Μόναχο, Βόννη, Δρέσδη, Κολωνία, Φρανκούρτη, Αμβούργο, Μπρίστολ, Κόλτσεστερ, Βουδαπέστη, Βιέννη.
Για βιβλία, μουσικές, κοντσέρτα, καινούρια φαγητά και πινακοθήκες. Μου αρέσει τρελα να ξαναπηγαίνω σε πόλεις που έχω πάει και να βρίσκω στις databases των μεστικών γραφείων στη Γερμανία το καινούριο μου γερμανικό σπίτι.
Θέλω πολύ να πάω στο Οσλο, στην Κοπεγχάγη και στη Μόσχα, αν και αυτήν δεν τη βλέπω να γίνεται.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 04 Ιούλ 2008, 13:55 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 30 Ιαν 2008, 15:49
Δημοσ.: 253
marilena έγραψε:
Το Bristol ήταν χαριτωμένο, σαν ψευτική πόλη, όλα τα σπιτάκια ίδια (χτισμένα με την περίεργη λογική ότι πληρώνεις φόρο και ανάλογα με την πρόσοξή του σπιτιού σου στον δρόμο άρα όλα τα σπίτια ήταν εξαιρετικά στενά και είχαν τρεις ορόφους)

το ιδιο διαπιστωσα και στο αμστερνταμ που ειχα παει ισως ειναι τακτικη ολης της βοριας ευρωπης... αυτο που μου εκανε επισης εντυπωση απο ολανδια ειναι οτι οι ολανδοι ειναι εμποροι, παει ο κοσμος για το χασισι για τις πουτ.... για να αγορασει 1 σωρο τουριστικες μλκιες απειρα ξενοδοχεια και ξενοδοχιακια και γενικα ολα περιστρεφονται γυρω απο τον τουρισμο.. στο αμστερνταμ τουλαχιστον..

ομως επισης σκευτομουνα στην ελλαδα "δεν εχουμε να φαμε" και εχουμε την "πολυτελεια" να απαγορευουμε τοσο μεγαλες πηγες πλουτου [ναρκωτικα πορνια] που σε συνδιασμο με το "ηλιος - θαλασσα" της ελλαδας θα την εκαναν τον απολυτο τουριστικο προορισμο και τους ελληνες παμπλουτους..

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 21 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: