forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 14 Δεκ 2017, 06:12

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 58 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανακαίνιση Σχολής
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Σεπ 2014, 18:38 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 22 Αύγ 2006, 13:03
Δημοσ.: 149
Θυμάμαι όταν πρωτοπαραδόθηκε το κτήριο και πραγματικά ΝΤΡΕΠΟΣΟΥΝ να πατήσεις... Επίσης δεν υπήρχε ούτε σπουδαστήριο ήταν μια αλάνα και δεν βάζω το χέρι μου στη φωτία αλλά νομίζω το αναγνωστήριο ήταν η βιβλιοθήκη και η υπάρχουσα δεν υπήρχε. Το καλοκαίρι που ήταν φρεσκοβαμμένο ήταν ωραίο και χώρις συνθήματα και στην εξεταστική που πέρασε ήταν ευχάριστη παρατήρηση οτι επιτέλους οι τουαλέτες είχαν λάμπες μετά απο 1-2χρόνια...

Αν θέλουμε να έχουμε βαμμένους τους τοίχους ντε και καλά γιατί δεν αναλαμβάνουν οι "καλλιτέχνες" να κάνουν κάποιο γκραφιτι σχετικό με το αντικείμενο και να μην έχουμε και την μουντιλα του νοσοκομείου? Επίσης τα καθίσματα πρέπει να φτιαχτούν κάποια στιγμή, διότι δεν είμαστε ΦΜ1 ΦΜ2 ΦΜ3 για να ξεβιδώσουμε το έδρανο και να το ξαναβιδώσουμε έτοιμο με τα σκονάκια απάνω την ημέρα της εξέτασης...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Σεπ 2014, 18:46 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 23 Φεβ 2011, 11:45
Δημοσ.: 224
Παιδιά τσάμπα χτυπιομαστε δυστυχώς.... Είμαστε ζώα και έχουμε τα πανεπιστήμια που μας αξίζουν! Η μειοψηφία αυτή που βάφει και χαίρεται δυστυχώς ειναι πολύ πιο δυναμική απο την πλειοψηφία και νιώθουν ισχυροί όταν κάνουν αυτό που γουστάρουν χωρίς να τους νοιάζει καν αν ενοχλεί την πλειοψηφία! Είναι κατα κάποιο τρόπο μία ιδεολογική τρομοκρατία...

Επίσης στις γενικες συνελεύσεις βλέπεις άτομα όρθια πάνω στα καθίσματα!! Και εκτος των συνελεύσεων, την ώρα του μαθήματος συνιθίζεται να περνάνε όρθιοι φοιτητές πάνω στα καθίσματα για να μην σηκώνουν ολόκληρη την σειρά. Καλό θα ήταν να βάζανε καθίσματα να αντέχουν 1ον γιατί είμαστε κανίβαλοι και 2ον επειδή πιστεύω δεν είναι και τα καλύτερα!

Το φίδι απο την τρύπα δεν θα το βγάλει ο κάθε φοιτητής για να παίζει ξύλο με τα ψυχάκια που έχουν ψυχολογικά. Να υπάρχει αστυνόμευση γιατί είναι δημόσια περιουσία και πρέπει να προστατεύεται! Τέλος!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Σεπ 2014, 18:50 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 18 Ιαν 2010, 15:14
Δημοσ.: 204
learner έγραψε:
Θυμάμαι όταν πρωτοπαραδόθηκε το κτήριο και πραγματικά ΝΤΡΕΠΟΣΟΥΝ να πατήσεις... Επίσης δεν υπήρχε ούτε σπουδαστήριο ήταν μια αλάνα και δεν βάζω το χέρι μου στη φωτία αλλά νομίζω το αναγνωστήριο ήταν η βιβλιοθήκη και η υπάρχουσα δεν υπήρχε. Το καλοκαίρι που ήταν φρεσκοβαμμένο ήταν ωραίο και χώρις συνθήματα και στην εξεταστική που πέρασε ήταν ευχάριστη παρατήρηση οτι επιτέλους οι τουαλέτες είχαν λάμπες μετά απο 1-2χρόνια...

Αν θέλουμε να έχουμε βαμμένους τους τοίχους ντε και καλά γιατί δεν αναλαμβάνουν οι "καλλιτέχνες" να κάνουν κάποιο γκραφιτι σχετικό με το αντικείμενο και να μην έχουμε και την μουντιλα του νοσοκομείου? Επίσης τα καθίσματα πρέπει να φτιαχτούν κάποια στιγμή, διότι δεν είμαστε ΦΜ1 ΦΜ2 ΦΜ3 για να ξεβιδώσουμε το έδρανο και να το ξαναβιδώσουμε έτοιμο με τα σκονάκια απάνω την ημέρα της εξέτασης...

καλα κ τωρα πριν γινει η ανακαινιση ντρεποσουν να πατησεις.. για αλλους λογους.. συζηταμε τα αυτονοητα μια ζωη κ παλι δεν μπορουμε να συνεννοηθουμε.. ο αλλος πιστευει πως επειδη δεν θελουμε να γραφει ο καθενας οτι του ερθει, οπου του ερθει θελουμε να του καταπατησουμε την ελευθερια κ να τον υποταξουμε.. κ ξαναλεω ας διαλεξουν οσοι θελουν μια γωνια , μια επιφανεια κ ας γραφουν ποσο επαναστατες ειναι, ποσο φασιστες, ποια ειναι η καλυτερη ομαδα κ ποσο αγαπανε την Σουλα.. διοτι οπως αντιλαμβανομαι εγω οι περισσοτεροι (καλο θα ηταν να διαπιστωθει και επισημα με καποιον τροπο) δεν θελουν να ζουν , να κινουνται σε αυτην την παρακμη κ δεν ειναι σωστο καποιοι να τους το επιβαλλουν..

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Σεπ 2014, 18:55 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

φιλε k.i. συγγνώμη αλλά νομίζω ούτε εσύ ο ίδιος παιζει να έχεις καταλάβει τι λες! Έχεις κάποια συγκεκριμένη άποψη να την εφκράσεις γιατί δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς υποστηρίζεις....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Σεπ 2014, 19:02 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 18 Ιαν 2010, 15:14
Δημοσ.: 204
Bodom έγραψε:
φιλε k.i. συγγνώμη αλλά νομίζω ούτε εσύ ο ίδιος παιζει να έχεις καταλάβει τι λες! Έχεις κάποια συγκεκριμένη άποψη να την εφκράσεις γιατί δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς υποστηρίζεις....

καλα γενικα δεν νομιζω πως ειναι δυσκολο αυτο που γραφω και δεν ξερω γιατι δυσκολευεσαι αλλα δειχνω κατανοηση παντα.. λεω σε συνεχεια αυτου που ειχα γραψει πριν λιγες μερες πως ειμαι κατα του να γραφουμε στους τοιχους.. αλλα αν καποιοι δεν μπορουν να τιθασευσουν με τιποτα αυτην την αναγκη τους , μπορουν να διαλεξουν εναν μονο τοιχο σε καποιο σημειο της σχολης και να γραφουν μονο εκει οτι θλουν κρατωντας ολο το υπολοιπο κτηριο καθαρο οπως προτιμα η πλειονοτητα..

επισης φανταζομαι θα εχασες καποια σχολια που μεταφερθηκαν στην spamarena..

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Σεπ 2014, 19:09 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

οκ! να σεβαστώ την άποψη σου...
Δεν την κατάλαβα γιατι επέτρεψε μου την θεωρώ τελείως παράλογη!! Τι σημαίναι να διαλέξουν ένα σημείο να γράφουν εκεί;;
Αυτο που θέλουν αυτοί είναι να γράφουν αυτό που θέλουν σε σημείο που το βλέπει πολύς κόσμος!

Έχουμε σοβαρό πρόβλημα να κατανοήσουμε τι σημαίνει ελευθερία.... Και τότε οδηγούμαστε στην αναρχία!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Σεπ 2014, 09:12 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 16 Ιαν 2009, 01:23
Δημοσ.: 873
Εγώ προτείνω να γίνει μια ψηφοφορία στο forum για το αν θα πρέπει να υπάρχουν φασίστες και αν επιτρέπεται να γράφουν στους τοίχους.
Μετά αν επιτρέπεται να μαχαιρώνουν ανθρώπους. Προτείνω να γράφουν μόνο σε σκοτεινές γωνίες και να μαχαιρώνουν συγκεκριμένα άτομα. Είναι νομίζω ένα βήμα προς την επίλυση του προβλήματος. Ας χρησιμοποιηθεί επιτέλους η δύναμη του forum για να λύσει ένα ένα όλα τα προβλήματα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Σεπ 2014, 10:10 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 04 Ιαν 2009, 13:03
Δημοσ.: 814
Τοποθεσια: Κυψέλη
foithths έγραψε:
Εγώ προτείνω να γίνει μια ψηφοφορία στο forum για το αν θα πρέπει να υπάρχουν φασίστες και αν επιτρέπεται να γράφουν στους τοίχους.
Μετά αν επιτρέπεται να μαχαιρώνουν ανθρώπους. Προτείνω να γράφουν μόνο σε σκοτεινές γωνίες και να μαχαιρώνουν συγκεκριμένα άτομα. Είναι νομίζω ένα βήμα προς την επίλυση του προβλήματος. Ας χρησιμοποιηθεί επιτέλους η δύναμη του forum για να λύσει ένα ένα όλα τα προβλήματα.

Η έλλειψη κατανόησης του τι σημαίνει ελευθερία οδηγεί σε τέτοιες εξυπνάδες φίλε μου, οι οποίες καταλήγουν στην αναρχία (μπρρρ). Αλλά δεν πειράζει. Θα έρθει ο καιρός που το χαμόγελο του Βασιλάκη του Κικίλια θα αστράψει επιτέλους στο τμήμα μας και θα έχουμε μπάτσους σε κάθε γωνία να προσέχουν αν ρίχνουμε κάτω ψίχουλα από τις τυρόπιτες.

And I smile and I sip my opium tea.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Σεπ 2014, 10:12 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 15 Ιαν 2008, 12:38
Δημοσ.: 727
foithths έγραψε:

Θα σε ξάφνιαζαν τα αποτελέσματα αγαπητέ φοιτητή.

Παρατήρησα δε μια ιδιαίτερη ευκολία με την οποία μεταφέρθηκε το τελευταίο post μου , προφανώς θεωρήσατε ότι ήμουν ένα απαίσιο troll ή κάτι τέτοιο. Ήθελα να δείξω πόσο συμφωνώ με τον συνοδοιπόρο Bodom και τον αείμνηστο Γ. Παπαδόπουλο στα περί αστυνόμευσης της σχολής. Δύσκολη η δουλειά των διαχειριστών , προσωπικά πολλές φορές δε καταλαβαίνω στο forum ποιος σοβαρολογεί με αυτά που γράφει και ποιος όχι.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Σεπ 2014, 11:08 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Dorian όσοι δεν συμφωνουν μαζί σας είναι φασίστες? Μίλησα με επιχειρήματα! Δηλώνετε αντιεξουσιαστές μερικοί αλλά το γεγονός οτι κάνετε ο,τι γουστάρετε στην σχολή χωρίς να σας νοιάζουν οι άλλοι είναι δείγμα εξουσιασμου, αυταρχισμού και ικανοποίηση της επιβλητικότητας σας! Η μόνη γλώσσα που καταλαβαίνετε είνια αυτή... Οπόιτε δείξτε πόσο μάγκες είστε με τους αστυνομικούς που οι ιδιοι καλέσατε με τις ενέργειες σας στα πανεπιστήμια και τότε να τα ξαναπούμε... Και περαστικά σας!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Σεπ 2014, 11:12 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 16 Ιαν 2009, 01:23
Δημοσ.: 873
Μέχρι στιγμής τα καταλάβαινες όλα αλλά τώρα μπερδεύτηκες λίγο. Εγώ προτείνω να φιάξουμε κάτι σαν antifa-forum και να διώξουμε σε πρώτη φάση τους φασίστες και μετά όποιον άλλον βάφει τοίχους. Εγώ μέχρι πρόσφατα δε δήλωνα τίποτα αλλά τώρα δηλώνω cyber-μαχητής. Είμαστε μαζί σας.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Σεπ 2014, 11:18 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Φαντάζομαι ότι αν ήμουν αντιεξουσιαστής τώρα κάποιος θα μου έλεγε "πωωωω τι σου πε!!" , "προσβοοοολα" , "τα μισα να μου λεγε" και άλλα τέτοια.

Στο μυαλό του Bodom φαίνεται υπάρχει το δυαδικό σύστημα ανθρώπων.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Σεπ 2014, 11:21 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

E καλά... δεν είσαι αντιεξουσιαστής είσαι ΕΑΑΚίτης.... Σιγά τη διαφορά!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Σεπ 2014, 11:22 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 04 Ιαν 2009, 13:03
Δημοσ.: 814
Τοποθεσια: Κυψέλη
Bodom έγραψε:
Μίλησα με επιχειρήματα!

Παράθεση:
Πόσο τραγικό είναι να καθόμαστε να εξηγούμε τα αυτονόητα στα καθυστερημένα που ζωγραφίζουν τους τοίχους???

Είμαστε ζώα και έχουμε τα πανεπιστήμια που μας αξίζουν!

βάζανε καθίσματα να αντέχουν 1ον γιατί είμαστε κανίβαλοι και 2ον επειδή πιστεύω δεν είναι και τα καλύτερα!

Το φίδι απο την τρύπα δεν θα το βγάλει ο κάθε φοιτητής για να παίζει ξύλο με τα ψυχάκια που έχουν ψυχολογικά.

Έχουμε σοβαρό πρόβλημα να κατανοήσουμε τι σημαίνει ελευθερία.... Και τότε οδηγούμαστε στην αναρχία!

Η μόνη γλώσσα που καταλαβαίνετε είνια αυτή

E καλά... δεν είσαι αντιεξουσιαστής είσαι ΕΑΑΚίτης.... Σιγά τη διαφορά

Όχι άλλα επιχειρήματα, please

And I smile and I sip my opium tea.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Σεπ 2014, 11:24 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Bodom έγραψε:
E καλά... δεν είσαι αντιεξουσιαστής είσαι ΕΑΑΚίτης.... Σιγά τη διαφορά!!!

Τώρα το χόντρυνες.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 58 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: