forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 22 Νοέμ 2017, 20:32

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 37 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: τι πουλάει;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Ιουν 2013, 00:30 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 27 Φεβ 2010, 19:19
Δημοσ.: 524
Padelws έγραψε:
pik. έγραψε:
Σε ποιο προγραμματα εκανες αν επιτρεπεται? Με ενδιαφερουν και εμενα τα χρηματοοικονομικα αλλα εχω καιρο και δεν το εχω ψαξει ακομα...

θα σε απογοητεύσω αν σου πω ότι η προθεσμία υποβολής αιτήσεων έληξε? :o σου στέλνω σε pm τις ιστοσελίδες των προγραμμάτων. Βέβαια πιθανόν να βγάλουν και νέα προκήρυξη, αυτό δεν το γνωρίζω

Ετσι κ αλλιως εχω καιρο ακομα για να τελειωσω! Κανα χρονακι ακομα! :lol:
Απλα να εχω μια ιδεα θελω!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Ιουν 2013, 00:39 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 02 Οκτ 2006, 21:24
Δημοσ.: 495
οκεϊ! :) καλά κάνεις και το ψάχνεις! τον heliasv να συμβουλευτείς! θα σε βοηθήσει πολύ με τις συμβουλές του για μεταπτυχιακό στα χρηματοοικονομικά!
(άσχετο αλλά φαντάσου εμένα μέχρι και φοριαμό μου παραχώρησε στο στρατό για να δεις πόσο βοηθάει ο κύριος :har: :clap: )

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Ιουν 2013, 00:46 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 27 Φεβ 2010, 19:19
Δημοσ.: 524
Padelws έγραψε:
οκεϊ! :) καλά κάνεις και το ψάχνεις! τον heliasv να συμβουλευτείς! θα σε βοηθήσει πολύ με τις συμβουλές του για μεταπτυχιακό στα χρηματοοικονομικά!
(άσχετο αλλά φαντάσου εμένα μέχρι και φοριαμό μου παραχώρησε στο στρατό για να δεις πόσο βοηθάει ο κύριος :har: :clap: )

:lol: :lol: ok θα τον εχω υποψιν και τον Ηλια!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Ιουν 2013, 00:59 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 24 Σεπ 2006, 15:07
Δημοσ.: 1294
Τοποθεσια: Ελευσίνα
Και κρεβάτι καθαρό από κοριούς, καμένο και χιλιοψεκασμένο. Χαχαχα. Εννοείται οτι πληροφορία θες εδω είμαστε.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Ιουν 2013, 08:33 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 15 Ιαν 2007, 00:11
Δημοσ.: 147
Padelws έγραψε:
χμ... πάνω στα τελευταία που γράψατε και αν δεν είναι άσχετο αυτό που θα γράψω είναι μεγάλο + που είσαι από το Μαθηματικό + από το μαθηματικό Αθήνας. Πέρασα πρόσφατα από συνεντεύξεις ΠΑΠΕΙ και ΑΣΟΕΕ (πάνω στα οικονομικά-χρηματοοικονομικά βέβαια) και -τουλάχιστον όπως μου ανέφεραν τα μέλη ΔΕΠ που μου πήραν τη συνέντευξη- βρήκαν πολύ θετικό ότι είμαι μαθηματικός και ότι είμαι από Μαθηματικό Αθήνας. Βέβαια για να πω και όλη την αλήθεια ίσως παίζει ρόλο το γεγονός ότι τα προγράμματα που εγώ έκανα αιτήσεις έχουν δίδακτρα.

Επειδή με ενδιαφέρει ένα μεταπτυχιακό σε αυτές τις σχολές μήπως ξέρεις τι βαθμός πτυχίου θεωρείται ικανοποιητικός?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Ιουν 2013, 09:09 
Χωρίς σύνδεση
Forum Moderator

Εγγραφη: 06 Οκτ 2012, 12:28
Δημοσ.: 468
Victoria_88 έγραψε:
Βιολογικές καλλιέργιες!

Μπράααβο!!! :thumbup:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Ιουν 2013, 10:14 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 02 Οκτ 2006, 21:24
Δημοσ.: 495
diablo έγραψε:
Επειδή με ενδιαφέρει ένα μεταπτυχιακό σε αυτές τις σχολές μήπως ξέρεις τι βαθμός πτυχίου θεωρείται ικανοποιητικός?

τα links δεν είναι κρυφά! τα βάζω και εδώ να τα βλέπει όποιος θέλει να είναι και χρήσιμο το θέμα σε αυτούς που ψάχνουν :)
ΑΣΟΕΕ: http://www.econ.aueb.gr/GraduateProgram ... plied.html
ΠΑΠΕΙ: http://econ.unipi.gr/msc-ebs/eos.html

όσον αφορά το βαθμό πτυχίου δε μπορώ να κρίνω εγώ τι σημαίνει ικανοποιητικός βαθμός. Είχα ακούσει τόσα χρόνια τα πάντα για τους βαθμούς. Εγώ έγραψα και παραπάνω ότι βλέπουν πάρα πολύ θετικό (σε αυτά τα 2 προγράμματα) ότι τελειώνω το Μαθηματικό Αθήνας. Και ας το καθυστέρησα να το πάρω το πτυχίο και ας μην έχω πάνω από 7 (ίσως να περάσω οριακά το Λίαν Καλώς =6,5). Αλλά επισημαίνω και πάλι, ότι αυτό πιθανόν και να συμβαίνει επειδή αυτά τα 2 συγκεκριμένα προγράμματα έχουν δίδακτρα! Δεν το γνωρίζω από πρώτο χέρι, αλλά με 2-3 άτομα που έχουν τελειώσει Μαθηματικό (σε μας) και έχουν πάει Χρηματοοικονομικά τα έχουν βρει εύκολα στο θέμα των Μαθηματικών που χρησιμοποιούνται εκεί. Επομένως καταλαβαίνεις ότι και για τα 2 αυτά προγράμματα είναι μεγάλη διαφήμιση να έχουν τέτοιους φοιτητές για πολλούς λόγους. Άρα να είσαι σίγουρος ότι θα σε δεχθούν.

(οπότε ο βαθμός που μου έστειλες σε pm είναι μία χαρά :wink:)

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 37 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: