forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 21 Σεπ 2017, 09:04

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 100 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόταση για αλλαγή του τρόπου λειτουργίας του forum
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2009, 13:52 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 542
Όταν κάποιος από μόνος του έχει επιλέξει να μη διαφημίζεται,δε βρίσκω το λόγο να το κάνει κάποιος άλλος (εδώ,το forum)!! :?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Πρόταση για αλλαγή του τρόπου λειτουργίας του forum
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2009, 14:10 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Δημοσ.: 1160
Τοποθεσια: Αθήνα
Θα έχουμε μαζεμένες τις απόψεις επί θεμάτων παιδείας σε ένα χώρο. Αυτή είναι η ιδέα. Όσοι διαμορφώνουν πλαίσια απόψεων γι' αυτά τα θέματα θα έχουν κάθε λόγο να τα προωθήσουν και μέσα από το φόρουμ. Πραγματικά δεν βλέπω το πρόβλημά σας, ίσως γερνάω. Πάντως αυτή η επιμονή ορισμένων στον επιζήμιο ρόλο των οργανωμένων πολιτικών απόψεων μου είναι εντελώς ακατανόητη.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2009, 14:30 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 830
Ποια επιμονή? Τόση ώρα κάθομαστε και συζητάμε και προσπαθώ να καταλάβω την άποψή σου και να δω πώς μπορεί να βελτιωθεί το φόρουμ μέσω των προτάσεων αυτών και εσύ βλέπεις μια επιμονή? :shock: Προφανώς και δεν μπορείς να το καταλάβεις γι'αυτο το συζητάμε, αν είχαμε ίδια άποψη επί του θέματος δεν θα γινόταν συζήτηση. Δηλαδή σου φαίνεται πιο δημοκρατικό και περιμένεις με το που θα πείς κάτι να αλλάξουμε αυτόματα τον κανονισμό ή ότι πρώτα θα το συζητήσουμε εγώ και εσύ (και προφανώς όποιος άλλος ενδιαφέρεται για την συζήτηση) να δούμε τα υπέρ και τα κατά, να δούμε και τις απόψεις των υπόλοιπων χρηστών κτλ κτλ? :? Αυτή είναι η έννοια του διαλόγου ξέρεις!

Δεν θεωρώ επιζήμιες τις πολιτικές απόψεις (δεν με ξέρεις οπότε απορώ πώς έφτασες σε αυτό το συμπερασμα). Απλά προσπαθώ να δω σε τι θα εξυπηρετούσε μια τέτοια αλλαγή( η παραχώρηση ενός ειδικού χώρου στις παρατάξεις). Αν αυτό σου φαίνεται τόσο περίεργο τι να πω...
Επίσης, οκ για τις απόψεις επί θεμάτων παιδείας. Αλλά προφανώς δεν θα μπορούν να εκφράσουν και οτιδήποτε άλλο θέλουν? Πχ μια εκδρομή? Χώρος τους θα είναι άλλωστε. Ή θα υπάρχει κάποια προσθήκη στον κανονισμό που θα προωθούν μόνο πλαίσια απόψεων που σχετίζονται με θέματα παιδείας? Χμ προφανώς θα μπούν και τα θέματα ασφαλιστικού μετά γιατι μετά από τις σπουδές έρχεται η εργασία. Οπότε τελικά θα υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί για το τι θα μπορούν να ανακοινώνουν? Και αν ναι, ποιοι θα έπρεπε να είναι αυτοί οι περιορισμοί?

Βλέπεις ότι υπάρχουν ερωτήματα που δεν σε απασχολούν και άλλα που έθεσα πριν αλλά δεν μου έδωσες κάποια απάντηση . Ωστόσο προφανώς θεωρείς ότι εμείς που ασχολούμαστε πρέπει να έχουμε απαντήσεις. Αλλά προς το παρόν αυτό που έχουμε αποφασίσει δεν σε εκφράζει. Οπότε καλό θα ήταν αφού κάνεις μια πρόταση, που είναι σεβαστή και αρχίζουμε να την συζητάμε, να είναι ολοκληρωμένη, δηλαδή να μου πεις πώς το φαντάζεσαι να λειτουργεί με πραγματικά δεδομένα αυτό το σχέδιο (και όχι ουτοπικά που κάθε παραταξη θα συμμετέχει πολιτισμένα κάνοντας διάλογο μόνο πάνω σε θέματα παιδείας).

Με όλο το σεβασμό τα λέω αυτά αλλά έχει καταντήσει λίγο περίεργο συνεχώς κάποιος να κατηγορεί ότι χειριζόμαστε κάποιες καταστάσεις ή θέματα λάθος αλλά να μην έχει να αντιπροτείνει κάτι καλύτερο και λειτουργικό.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2009, 14:49 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Δεν εννοούσα εσένα marilena, εννοούσα όσους απορρίπτουν εξαρχής με το επιχείρημα περί προβάτων. Αν κάνω μια πρόταση, δεν συνηθίζω να επιμένω. Αν θεωρηθεί λογική, να σας βοηθήσω στην επεξεργασία της. Λέω ότι είναι λογική γιατί εντοπίζω κενό και πιστεύω ότι αρκετοί φοιτητές ασχολούνται ενεργά και ομαδικά γι' αυτά τα θέματα. Δεν έχουν αλλάξει τόσο πολύ τα πράγματα. Ας γράψουν και για το ασφαλιστικό αν θέλουν. Στο υπάρχον σχήμα δεν γράφει όποιος θέλει και ότι θέλει? Δημιουργείτε έναν χώρο για την ενημέρωσή μας από τις φοιτητικές παρατάξεις, αν νομίζετε. Εγώ τουλάχιστον, αυτά τα κείμενα προτιμώ να διαβάζω.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2009, 15:42 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Δημοσ.: 5211
στάθης έγραψε:
Ας γράψουν και για το ασφαλιστικό αν θέλουν. Στο υπάρχον σχήμα δεν γράφει όποιος θέλει και ότι θέλει? Δημιουργείτε έναν χώρο για την ενημέρωσή μας από τις φοιτητικές παρατάξεις, αν νομίζετε. Εγώ τουλάχιστον, αυτά τα κείμενα προτιμώ να διαβάζω.
Σε ποιες άλλες κοινωνικές ομάδες πρέπει να δώσουμε ανάλογα δικαιώματα και χώρο; Αν μια παράταξη προτείνει συζήτηση για το ασφαλιστικό, δεν θα ήταν σωστό να υπάρχει εκπρόσωπος από όλες τις κοινωνικές ομάδες που τις αφορά;
Ποιες κοινωνικές ομάδες θεωρείς ότι πρέπει να αποκλειστούν από το παρόν forum και προφανώς από κάθε συζήτηση;
Περιορίζεσαι μόνο στις παρατάξεις του Μαθηματικού τμήματος; Γενικότερα της Φοιτητικής κοινότητας; Οι δραστηριότητές τους έξω από τις απόψεις τους να δημοσιεύονται; Θα υπάρχει κάποια ιεραρχία στις ανακοινώσεις, στα ονόματα, στους χώρους που τους παρέχονται; Περιορισμοί στο πλήθος των εκπροσώπων, στα post, στις φωτογραφίες, στα συνθήματα;

Στην παρούσα διαχειριστική ομάδα, θεωρώ ότι, δεν υπάρχει θέμα απόρριψης κάποιας κοινωνικής ομάδας, όμως είναι και λειτουργικά πιο άρτιο το παρόν σχήμα, που εστιάζεται στην ατομική έκφραση για κάθε θέμα ξεχωριστά.

Η "ομαδολαγνεία" αρκετές φορές καταργεί τη ατομικότητα την ποικιλομορφία των ρόλων του ανθρώπου. Την προσωπική του ιστορία, τις πεποιθήσεις του, τα βιώματά του και τις εμπειρίες του.
Δεν μπορεί μια κοινωνική ομάδα (πολιτική,αθλητική..) να καθορίζει τις απόψεις σου για όλα στην ζωή. Ούτε καν τον τρόπο ζωής.
Άποψή μου είναι ότι δεν χρειάζεται να "χρωματίζεται" κάποιος, δεν μπορούν να ομαδοποιηθούν όλα τα παραπάνω. Μπορεί ο καθένας να δραστηριοποιείται παράλληλα σε πολλές κοινωνικές ομάδες, αποκομίζοντας γνώσεις/απόψεις από παντού.

Νομίζω στο forum παρέχεται η δυνατότητα στον καθένα να συζητήσει τις απόψεις του σε κάθε θεματολογία, χωρίς να πρέπει να τηρήσει κάποια γραμμή. Το δυσκολότερο είναι να μπορεί να τις στηρίξει ατομικά, προς όλους τους συνομιλητές.
Δεν θεωρώ συζήτηση πχ να μπουν 100 άτομα να γράφουν το ίδιο και το ίδιο.

Άλλο παράδειγμα αν ο ΠΑΣΠ3, όπως λες, γράψει υπέρ του Πανιωνίου θεωρείται ότι εκφράζει όλη την ΠΑΣΠ;

ΥΓ: οι ομάδες των διαχειριστών, συντονιστών είναι λειτουργικό θέμα του forum (δεν σπουδάσαμε κάτι ανάλογο, ούτε έχουμε το "τέλειο" εγχειρίδιο), δεν σημαίνει ότι, όλοι στις ομάδες αυτές έχουν ίδιες ιδέες ή απόψεις, ούτε στις παρούσες ούτε στις προηγούμενες. Αλλά ο καθένας συνέβαλε ή συμβάλει με τις ατομικές του ιδέες, στην εξέλιξη του forum. Δεν είναι λογικό να αποτρέπουμε ούτε καν σε αυτά τα μέλη να εκφράζουν τις απόψεις τους στα θέματα που τα απασχολούν.
Εδώ ήμαστε να συζητήσουμε τα πάντα, όχι όμως για λιθοβολισμό στον τοίχο.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2009, 15:55 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Theodore, όλες τις ομάδες (πολιτικές, πολιτιστικές, αθλητικές κλπ) του Μαθηματικού Τμήματος που θέλουν να ανακοινώσουν κάτι. Απλό είναι, αυτό είναι το φόρουμ του μαθηματικού. Δε νομίζω ότι θα ασχοληθούν με τον Πανιώνιο στο συγκεκριμένο χώρο, νομίζω ότι θα έχουμε καλή πληροφόρηση και θα διαβάσουμε ενδιαφέρουσες απόψεις.

Αν και δεν ήμουν ποτέ μέλος κάποιου κόμματος, μου είναι φανερό ότι η πολιτική ένταξη δεν στερεί καμία ανθρώπινη ιδιότητα. Η ατομική έκφραση επιτρέπεται στο φόρουμ ενώ μια ανακοίνωση πολιτικών απόψεων, πολύ πιο σχετικών με τη φύση του φόρουμ, που προέρχεται από παράταξη, όχι.

Η δική σου οπτική μπορεί να μην είναι και δική μου, αλλά εσύ παίρνεις αποφάσεις. Σε ποιόν θα απευθυνθώ? απλό είναι.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2009, 16:17 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Δεν παίρνω μόνο εγώ αποφάσεις, και όσες επιβάλλεται να πάρω ατομικά προσπαθώ να εκφράζουν την ομάδα που ανήκω, και τον ρόλο που έχω αναλάβει.
Αυτό που προτείνεις είναι όμορφο μεν αλλά ουτοπικό. Δύσκολο να εφαρμοστεί, θέλει πολλούς περιορισμούς και δεν ξέρω αν θα μπορούμε καν να προβλέψουμε όλες τις δυνατές περιπτώσεις ή προβλήματα που θα δημιουργήσει.

Στο υποφόρουμ, "Απεργίες-Καταλήψεις", έχουν αναρτηθεί μερικές αποφάσεις Γενικών Συνελεύσεων, και ο κ. Ράπτης πολλές φορές έχει ζητήσει να πάρουν θέση, σε μερικά θέματα, παρατάξεις.
Πρόσφατο παράδειγμα στο θέμα της εγγραφής πρωτοετών και για τις αφίσες. Νομίζω ανέκαθεν πίστευαν οι διαχειριστές ότι δεν μπορούμε, ούτε ο ρόλος μας είναι, να αντικαταστήσουμε την Γενική Συνέλευση των φοιτητών.

Έχουν προταθεί σκέψεις από τον κ. Ράπτη να παρουσιάζονται και να συζητιούνται κάποια θέματα νωρίτερα.
Επειδή αρκετές φορές σε τέτοιες συζητήσεις, οι τόνοι γίνονται πιο έντονοι, ο γραπτός λόγος δεν είναι ιδιαίτερα εκφραστικός και παρερμηνεύεται ξεφεύγουν εύκολα τα πράγματα. Νομίζω ότι είναι πολύ μεγάλος φόρτος εργασίας για οποιαδήποτε εθελοντική ομάδα αναλάβει τον συντονισμό των συζητήσεων, που και αυτή πρέπει να έχει περιορισμούς ώστε να μην λογοκρίνει, να επιτρέπει την εκάστοτε ελευθερία έκφρασης, να αντιλαμβάνεται πότε και ποιος προσβάλει ή δεν προσβάλει ποιον..
Συνεπώς κάποιος πρέπει να κρίνει και τους κριτές, οι οποίοι δέχονται πολλές φορές και το οστικό κύμα. Ίσως να μην είναι ώριμο το forum για κάτι τέτοιο ακόμη.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2009, 16:54 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Η δημοσίευση θέσεων ή η ανακοίνωση κάποιας πολιτικής εκδήλωσης δεν δημιουργεί εντάσεις σαν αυτές που περιγράφεις. Όταν καλείς κάποιον σε συζήτηση περίπου για να απολογηθεί, τότε ναι, θα υπάρξουν και εντάσεις. Αλλά αυτές τις έχετε δει ούτως ή άλλως. Αυτά, και κάνετε ότι θέλετε.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2009, 17:11 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

forum: τόπος δημόσιας συζήτησης.

Sites/blogs υπάρχουν για κάθε τέτοια κοινωνική ομάδα, νομίζω δεν έχει νόημα απλώς η ανάρτησή τους εδώ. Την σύγκριση που θα κάνεις δεν θα την συζητήσεις;
Εκτός αυτού κάθε πονηρό μυαλό μπορεί να παραποιήσει κάποια πράγματα, πχ ανακοίνωση: "Συζήτηση για το θέμα των σαπουνιών στις τουαλέτες του τμήματος, θα γίνει στο club88 Πέμπτη 22:00." Πως ακριβώς ενεργεί η συντονιστική ομάδα εδώ;

Τα θέματα που συζητιούνται υπάρχουν, όποτε και να τεθούν μπορεί να θεωρηθεί απολογία κάποιων, αλλά δεν ισχύει.
Υπάρχουν άτομα που απορούν πραγματικά για τον λόγο ύπαρξης κάποιων κινήσεων, τακτικών, ενεργειών.
Όταν ο λόγος είναι αθέμιτος χρειάζεται απολογία.

ΥΓ: Οι εκάστοτε ανακοινώσεις καθηγητών, γραμματείας δημοσιεύονται εδώ για πρακτικούς λόγους, και αυτά όμως συζητιούνται.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2009, 17:48 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Theodore, η ανάρτηση των θέσεων είναι ενημέρωση και δημιουργεί τη βάση για σοβαρή συζήτηση. Αυτά με τα club88 είναι άσχετα, δεν έχω πονηρό μυαλό. Οι πολιτικές απόψεις σχετικά με το πανεπιστήμιο είναι κεντρικό θέμα εδώ. Τα μαθηματικά επίσης. Αν προτιμάς να κουβεντιάζεις για την ψυχολογία του εφήβου, να μην κουράζουμε το θέμα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2009, 18:13 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Όπως είπε η Μαριλένα, όταν προτείνεις κάτι πρέπει να είναι ολοκληρωμένο. Πιο πάνω είπα ότι είναι όμορφο, αλλά ουτοπικό.
Έχεις κάτι στο μυαλό σου, διευρύνουμε στο φάσμα που εμείς βλέπουμε τα πράγματα.

Σου θέτω ζητήματα προς συζήτηση και που με απασχολούν σχετικά με το θέμα που θέτεις (όχι "πολιτικές απόψεις στο πανεπιστήμιο" αλλά "ειδικό χώρο σε διάφορες κοινωνικές ομάδες εντός του Πανεπιστημίου"), στο εντελώς πρακτικό του κομμάτι, από την σκοπιά του συντονισμού συζητήσεων στο forum ή το περιεχόμενο των ανακοινώσεων. Δεν περιορίζομαι στην ψυχολογία του εφήβου ή στον παλιμπαιδισμό των ενηλίκων.
Αν θες αντί για club88 βάλε στο αφιέρωμα για τον τάδε ποιητή (πες Γ. Ρίτσο που είναι και η χρονιά του). Το νόημα του παραδείγματος ήταν, ότι για κάποια θέση/άποψη αναρτάται ψυχαγωγική εκδήλωση.

Πονηρά μυαλά υπάρχουν σε όλες τις ηλικίες, ακόμη και σοβαροί πολιτικοί χρησιμοποιούν τεχνάσματα, πχ αποστολή sms παραβιάζοντας το απόρρητο. Ή αλλάζουν επίθετα για να είναι πρώτοι αλφαβητικά.

Και πόσα άλλα τεχνάσματα που ούτε το δικό μου "πονηρό" μυαλό μπορεί να σκεφτεί, ώστε να προστατέψουμε την σοβαρή συζήτηση που ζητάς.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2009, 19:03 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

theodore έγραψε:
Όπως είπε η Μαριλένα, όταν προτείνεις κάτι πρέπει να είναι ολοκληρωμένο. Πιο πάνω είπα ότι είναι όμορφο, αλλά ουτοπικό.
Έχεις κάτι στο μυαλό σου, διευρύνουμε στο φάσμα που εμείς βλέπουμε τα πράγματα.
Theodore, διεύρυνέ το ή απόρριψε την πρόταση. Το κενό υπάρχει, το θέμα είναι αν το φάσμα που εσύ βλέπεις τα πράγματα και η δομή που υπάρχει δημιουργούν το κενό. Αυτά.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2009, 19:27 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Δυστυχώς δεν μπορούμε να δούμε πως αυτό θα λειτουργήσει χωρίς προβλήματα, καθώς μένουν αναπάντητα κρίσιμα ζητήματα που τέθηκαν προηγουμένως.
Αν εσύ ή κάποιος άλλος, ο οποίος παρακολουθεί την συζήτηση και ενδιαφέρεται για το θέμα, θελήσει ας προτείνει κάτι.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2009, 22:30 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Δημοσ.: 2767
Τοποθεσια: White Hart Lane
Στάθη έχεις ένα point που θα συμφωνήσω: ότι για το forum του Μαθηματικού είναι πιο σημαντικό να συζητιούνται οι απόψεις των "εκπροσώπων" μας στα προβλήματα του τμήματος από διάφορα άλλα θέματα που υπάρχουν στο forum όπως αυτό που ανέφερες ή το "Τι φάγατε πριν λίγο" π.χ. και άλλα.

Σχετικά μ' αυτό που προτείνεις κατ' αρχήν πρέπει να δούμε αν όντως καλύπτει ένα κενό. Υπάρχει ένα υποφόρουμ στα Θέματα Σχολής που λέγεται Προβλήματα Τμήματος με προφανές περιεχόμενο. Με την υπάρχουσα πολιτική αν όντως ένα μέλος μιας παράταξης θέλει να συζητήσει τις προτάσεις της παράταξής του (γιατί πρέπει να θέλει δεν μπορεί να τον υποχρεώσει κάποιος επειδή υπάρχει σχετικό υποφόρουμ) μπορεί να το κάνει στα Προβλήματα Τμήματος ή έστω στα Θέματα Σχολής. Με την αλλαγή που προτείνεις θα υπάρχει ένας χώρος που θα αναρτώνται οι θέσεις όσων παρατάξεων θα ασχοληθούν (όπως και στα sites που ανέφερες) και από κάτω θα γίνεται συζήτηση επ' αυτών (σε αντίθεση με τα sites που ανέφερες). Όπως είπες και σε προηγούμενο post μια διαρκής γενική συνέλευση.

Εφόσον όμως γίνεται γενική συνέλευση σε φυσικό χώρο και μπορούν να συμμετέχουν εκεί οι άμεσα ενδιαφερόμενοι που είναι το κενό; για αυτούς που δεν ανήκουν στο τμήμα αλλά θέλουν να μάθουν τις θέσεις των παρατάξεων υπάρχει το google αλλά και η δυνατότητα να πάνε σε μια γσ. Προσπαθώ πολύ να μην κρίνω με βάση την προσωπική μου άποψη τις γσ αλλά δεν πιστεύω ότι θα οφελήσει το forum να μεταφερθούν τα σκηνικά που έχω δει εκεί στο forum. Διάλογος για τις θέσεις μιας παράταξης μπορεί να γίνει και με την υπάρχουσα πολιτική και σου εξήγησε πως ο Dark Earl σε προηγούμενο post του.

Παρόλ' αυτά σύντομα που θα βρεθούμε με τα υπόλοιπα παιδιά που είναι στην ομάδα του forum θα συζητήσουμε και πως/αν μπορεί να υλοποιηθεί προς όφελος του forum η πρότασή σου.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2009, 23:35 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 1751
Τοποθεσια: Αργυρούπολη
Θα ήθελα να πω και εγώ την άποψή μου, ως απλό μέλος.

Το παρόν forum είναι ήδη πολτικοποιημένο, με αρκετές συζητήσεις πολιτικού περιεχομένου, σχετικές ή μη με το Πανεπιστήμιο (Άρθρο 16, Ιδιωτικά Πανεπιστήμια, Μακεδονικό, Μεταναστευτικό, κτλ). Γιατί να θέλει κάποιος να το κομματικοποιήσει?

Τα κόμματα και οι παρατάξεις δεν έχουν ως σκοπό την προώθηση ιδεών, αλλά τη διαφήμιση. Αν ίσχυε κάτι τέτοιο, τότε τα φυλλάδια και τα κείμενά τους δε θα ήταν γεμάτα με ανακρίβειες, παραπληροφόρηση, ψέμματα, και αυτό το αντιπαθητικό πομπώδες ύφος. Μη μπερδευόμαστε.

Ένας άνθρωπος που έχει μια άποψη μπορεί ήδη να την εκφράσει και να την αναπτύξει στους κατάλληλους χώρους του forum. Ποιο είναι το πρόβλημα? Το ότι, ως κοινότητα, δεν τους αφήνουμε να σπαμμάρουν τα "μανιφέστα" και τα συνθήματά τους στο forum, όπως ήδη κάνουν στους τοίχους και τα παράθυρα της σχολής μας?

Thanks, but no thanks.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 100 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: