forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 25 Νοέμ 2017, 09:40

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 9 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: αποκοπή από "ΗΕLP"
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Σεπ 2009, 13:54 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 01 Ιουν 2008, 21:18
Δημοσ.: 1160
Τοποθεσια: Αθήνα
Πού πήγε το "έχεις δίκιο, τα κεφαλαία γράμματα είναι το πρόβλημα"? Επιεικώς διήμερη σε όποιον το μετακίνησε.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΗΕLP
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Σεπ 2009, 16:16 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 28 Φεβ 2006, 00:06
Δημοσ.: 5211
στάθης έγραψε:
Πού πήγε το "έχεις δίκιο, τα κεφαλαία γράμματα είναι το πρόβλημα"? Επιεικώς διήμερη σε όποιον το μετακίνησε.
Πρέπει να χαλάσουμε το θέμα; Προφανώς πήγε στα spam.
Δεν μπορώ να αντιληφθώ πως βοηθάει ως post την Χριστιάνα, που άνοιξε το θέμα. Όποιος έχει πρόβλημα με τον κανονισμό στην σχετική ενότητα. Η marm έκανε μια πολύ ευγενική προτροπή, που συνάδει με τον κανονισμό.

ΥΓ: Θα περιμένω απάντηση, αλλά πραγματικά δεν νομίζω ότι είναι εδώ ο χώρος συζήτησης για αυτό.
Όποιος μπορεί να απαντήσει σαφώς στην απορία της ας το κάνει, οτιδήποτε άλλο αλλού. Νομίζω είναι λογικό.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Σεπ 2009, 17:33 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Η προτροπή δεν ήταν ευγενική γιατί είχε κι ένα "Α" μπροστά σαν αυτό εδώ. Το "Α" μπορεί να πήγε στην αρένα, δεν το'ψαξα. Γειά σου.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Σεπ 2009, 17:44 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

στάθης έγραψε:
Η προτροπή δεν ήταν ευγενική γιατί είχε κι ένα "Α" μπροστά σαν αυτό εδώ. Το "Α" μπορεί να πήγε στην αρένα, δεν το'ψαξα. Γειά σου.
Άρα τώρα το πρόβλημα είναι ότι δεν ήταν ευγενική η προτροπή.
Από την στιγμή που απαντάει κάποιος κάτω από άλλο, οποιοδήποτε edit γίνεται φανερό, συνεπώς το "Α" δεν υπήρχε.
Παρόλα και το link που παραθέτεις προσωπικά το βρίσκω ευγενικό, ενώ έχει "Α".
Επίσης θεωρώ πιο αγενές να ψάχνει κάποιος μια πληροφορία και άλλα άτομα να το αποπροσανατολίζουν.

Συνεχίζω να μην βλέπω πώς ωφελούν αυτά τα post, και το αρχικό που μετέφερα, την κοπέλα που άνοιξε το θέμα.
Συνεπώς τα μεταφέρω στην περιοχή που ταιριάζουν: "Συζήτηση σχετικά με το forum", και όποιος θέλει απαντάει εκεί.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: αποκοπή από "ΗΕLP"
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Σεπ 2009, 17:51 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Το πρόβλημα μπορεί να σου το εξηγήσει ο φίλος lami που το post του έκανε φτερά. Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι έκανε φτερά. Για τα περί ευγένειας απαντούσα πριν: αγενή είναι τα άνευ λόγου μηνύματα που δεν περιέχουν καμιά πληροφορία και ταυτόχρονα έχουν χωροφυλακίστικο στυλ. Το κλείνω αλλά νομίζω ότι ερμηνεύω σωστά το ευγενέστατο post του φίλου lami.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Σεπ 2009, 17:58 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

στάθης έγραψε:
Το πρόβλημα μπορεί να σου το εξηγήσει ο φίλος lami που το post του έκανε φτερά.

Το post του lami είναι στην spamarena.

στάθης έγραψε:
Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι έκανε φτερά.
Μεταφέρθηκε ακριβώς γιατί δεν παρέχει καμία πληροφορία, γίνεται είρων, δεν βοηθάει στην οργάνωση του forum, και μπορεί κάλλιστα να συνεχιστεί η συζήτηση και να γίνει flame(επιθετικό).
στάθης έγραψε:
Για τα περί ευγένειας απαντούσα πριν: αγενή είναι τα άνευ λόγου μηνύματα που δεν περιέχουν καμιά πληροφορία και ταυτόχρονα έχουν χωροφυλακίστικο στυλ. Το κλείνω αλλά νομίζω ότι ερμηνεύω σωστά το ευγενέστατο post του φίλου lami.
Δεν φυλακίσαμε κανέναν, προτρέψαμε, ώστε ο τρόπος γραφής του να μην αποτρέπει άλλους να διαβάσουν το μήνυμά του και να απαντήσουν όταν έχουν την πληροφορία.

Έχει διαφορά η άσκηση εξουσίας, από την προσπάθεια να κρατήσουμε οργανωμένο το forum, και ο κανονισμός αυτό τον ρόλο έχει, διαφορετικά θα ήταν πολύ δύσκολο να βρίσκει κάποιος την πληροφορία που θέλει.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Σεπ 2009, 18:03 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εντάξει theodore, να περιοριστώ στις ασκήσεις μου: άλλωστε τυχαία έπεσε το μάτι μου εκεί. Μερικοί όμως είναι junkiα κανονκά, γράφουν ακόμα κι αν δεν ξέρουν τι να γράψουν. Άυτή είναι και η ερμηνεία μου για την παρέμβαση του lami: βαρέθηκε ο άνθρωπος και έστειλε ένα σήμα, για όποιον το πιάσει.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Σεπ 2009, 18:11 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Δεν σε περιόρισα, απλώς εξηγώ και παράλληλα προσπαθώ όποιος ψάχνει κάτι να το βρίσκει, για αυτό έγινε η αποκοπή, ειδάλλως η κοπέλα θα διάβασε άσχετες εξηγήσεις με το που μπήκε στο forum.

Σε αυτό που λες δεν έχεις άδικο.
Καμιά φορά όμως υπάρχει και η αντίδραση ότι αδιαφόρησαν όλοι, και όχι ότι δεν ξέρουν τι να απαντήσουν.
Ενώ με μία απάντηση μπορεί να προτρέψεις κάποιον που ξέρει να ασχοληθεί κιόλας.

Να σαι καλά.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Σεπ 2009, 18:28 
Χωρίς σύνδεση
Forum Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 06 Σεπ 2006, 17:32
Δημοσ.: 4404
Επειδή με αφορά η συζήτηση να πω ότι το μήνυμα μου αυτό εμπεριείχε μέσα κάποιες πληροφορίες για την κοπέλα που ρωτούσε άρα δεν είναι ανευ λόγου μήνυμα, ούτε χωροφυλακίστικο στυλ είχε όπως είπε και ο theodore κι ούτε πιστεύω γράφω ακόμα κι αν δεν ξέρω τι να γράψω :)
Κι άλλη φορά δεν θα ξαναβάλω "Α" μπροστά αφού δεν σου αρέσει :P

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 9 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση