forum.math.uoa.gr

Forum του Τμήματος Μαθηματικών
Ημερομηνία 24 Νοέμ 2017, 16:59

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 98 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αμφιθέατρο 24
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιούλ 2009, 13:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 28 Μάιος 2009, 16:25
Δημοσ.: 24
Νίκο δύστυχος αυτό αρχίζει και καταλήγει σε ένα thread βεντέτας όπου γίνεται quote στο quote. ( μερίδιο ευθύνης έχουμε όλοι ).

Πάντως μιας κι αναφέρθηκε το ζήτημα με το αν είναι επίσημο φόρουμ του τμήματος μαθηματικών, από την στιγμή που όταν η σελίδα αναφέρει ως “Τμήμα Μαθηματικών” και πιο κάτω συναντάμε “επίσημο φόρουμ” είναι φυσικό επόμενο κάποιος να θεωρεί ότι πράγματι αυτή είναι η σελίδα επίσημα αναγνωρισμένη από το υπουργείο παιδιάς για το μαθηματικό Αθήνας. Ειδικά δε όταν στην αρχική σελίδα βρίσκονται τα επίσημα σύμβολα του υπουργείου.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιούλ 2009, 13:52 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 01 Οκτ 2007, 02:14
Δημοσ.: 569
Τοποθεσια: Stone(d)city
daemon έγραψε:

Thanks που με επιβεβαίωσες.

No problem.Στη διάθεσή σου να σου ανοίγω τα μάτια.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιούλ 2009, 13:52 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 02 Ιουν 2006, 18:05
Δημοσ.: 1443
Τοποθεσια: Εδιμβούργο
Παρόλο που σήμερα το βράδυ δίνω μιγαδική και παρόλο που το στομάχι μου κάνει κωλοτούμπες περιμένοντας τα αποτελέσματα της πραγματικής να πω και γω κάποια πράγματα για το φόρουμ για τη λειτουργία του και τους διαχειρηστές του.

1.Οι διαχειρηστές είναι φοιτητές όπως όλοι σας (οι οποίοι παρεπιπτόντως δίνουν και οι 3 σήμερα μιγαδική). Με τη σύμφωνη γνώμη του κύριου ράπτη που είναι και αυτός διαχειρηστής του φόρουμ βρέθηκαν τα παιδιά σε αυτή τη θέση όπως αντίστοιχα όλοι οι moderator βρέθηκαν στη θέση που είναι με τη σύμφωνη γνώμη του κύριου ράπτη και των διαχειρηστών! (αυτά σε περίπτωση αποριών της "ιεραρχείας")

2. Κάθε μέλος όταν γράφεται στο φόρουμ αποδέχεται κάποιους κανόνες. Είχε δίκιο σαυτό που είπε ο νίκος αλλά το εξέφρασε με έναν ιδιαίτερο τρόπο (να πω εδώ ότι όπως κάποιοι ίσως δεν αντιληφθήκαν το χιούμορ του πασχου έτσι και κάποιοι ίσως δεν αντιλήθφηκαν τον τρόπο του νίκου). Δε σημαίνει αυτό βέβαια ότι ο καθένας δε μπορεί να λέει τη γνώμη του απλώς είναι στη διακριτική ευχέρεια των διαχειρηστών να κάνουν λάθη και να εμένουν στα λάθη τους (καλώς ή κακώς αν παω εγώ στον χ καθηγητή και του πω ότι εγώ πιστευω ότι θα έπρεπε να έχω πάρει 5 γιατί εδώ θα βαθμολογούσα πιο ελαστικά είναι δικαίωμα μου να το πω, είναι δικαίωμα του καθηγητή να εμείνει στη άποψή του έστω και λάθος :) ).

3. Για το θέμα του πάσχου όσοι απο τους διαχειρηστές ασχολήθηκαν ίσως ξέρουν κάποια πράγματα τα οποία είναι μεταξύ αυτών και του πασχου (πμ) τα οποία δε θα ήταν λογικό να δημοσιευθούν για να εξηγήσουν την κατάσταση!

4. Αν τελικά επιμείνει ο κύριος Γιαννόπουλος στη θέση του να αποχωρήσει θα ήταν ένα πολύ μεγάλο πλήγμα για το φόρουμ το οποίο και απέυχομαι. Όλη η ομάδα της διαχείρησης του φόρουμ προσπαθεί να κάνει το φόρουμ καλύτερο για φοιτητές και καθηγητές. Μην ξεχνάμε ότι όλοι είμαστε άνθρωποι και τα λάθη γίνονται όπως επίσης και ότι είμαστε σε περίοδο εξετάσεων και τα νευρα είναι "κορδελες" και οι αποφάσεις εν βρασμώ ψυχής! (Δε λέω εδώ ότι το θέμα για τον πάσχο ήταν λάθος καθώς ανέλυσα την άποψη μου γιαυτό στο 4). Θα ήταν κρίμα λόγω των περιστάσεων να αποφασίσει ένας καθηγητής να μην ξαναγράψει στο φόρουμ καθώς το φόρουμ είναι του τμήματος μαθηματικών και όχι την τίνας ή της μαριλένας ή του Ράπτη ή του Γιαννόπουλου.

Και επειδή ξέρω πολύ καλά τα παιδιά ξέρω ότι το ύφος του θοδωρή δεν ήταν ειρωνικό, ο νίκος έχει τον δικό του τρόπο αλλά τον αγαπάμε γιατί έχει προσφέρει χρόνια στο φόρουμ και η μαριλένα είναι απο τους πιο ευγενικούς ανθρώπους που υπάρχουν. Απο την άλλη ο κύριος Γιαννόπουλος με τη συμβολή του στο φόρουμ αναβάθμισε όλες τις προπτυχιακές σπουδές και τον ευχαριστούμε γιαυτό! Οπότε θα πω για μια ακόμη φορά ότι είναι κρίμα για μια στιγμή να χαθεί η καλή συνεργασία που υπήρχε μέχρι τώρα!

"Κι είναι λέω ο παράδεισος για μας αγάπη μου μικρή, να μοιραζόμαστε τούτη την κόλαση μαζί"

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιούλ 2009, 14:07 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 14 Μαρ 2006, 03:26
Δημοσ.: 2224
Trelosnikos έγραψε:
Τους διαχειριστές τους βρήκατε όταν γραφτήκατε στο φόρουμ. Αν δεν σας άρεσαν οι φάτσες τους να μην γινόσασταν μέλη.

Να μεταφράσουμε το φόρουμ σε trelosnikos.forum.uoa.gr μήπως;
Εγώ αρνούμε να συμμετάσχω σε ένα φόρουμ που εκδιώχνεται κατ αυτό το τρόπο ο πιο ουσιαστικά ενεργός καθηγητής.
Η απόφαση που πάρθηκε είναι ανεξάρτητη της συνέχειας που δόθηκε, και γι αυτό ευθύνονται μερικά πόστ που ΗΤΑΝ ειρωνικά και κάποια που ΦΑΙΝΟΝΤΑΝ ειρωνικά.

Από εκεί και πέρα, δέχομαι και συγχαίρω όσους σπαταλάνε χρόνο από τη ζωή τους γενικότερα για το φόρουμ.
Άλλου είδους όμως προσφορά αυτή και άλλη του κ. Γιαννόπουλου. Ήμουν Moderator και γνωρίζω το (ελάχιστο)της προσφοράς μου. Δεν μπορώ να τη λέω σαν να είμαι στη "θύρα 13" στον καθηγητή μου.

Άλλο πράγμα να κλειδώνεις θέματα και να γράφεις για την κολοπετινίτσα , κι άλλο να κάθεσαι να γράφεις σε LaTeX ασκήσεις για το φορουμ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιούλ 2009, 15:12 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 14 Μαρ 2006, 21:11
Δημοσ.: 300
H τρελα εχει φτασει και στο φορουμ...
ακομα και αυτο εδω το πραγμα ειναι η εικονα δυστυχως της "ολης" καταστασης.
Ο καθενας μας θελει το ψυχολογο του ευτυχως η δυστυχως.

Κε Γιαννοπουλε και σεις τον χρειαζεστε. Ειναι παρανοια να καταφερνεις να ασχολεισαι με το φορουμ και να καταληγεις και δαρμενος. Ολοι στο Ψυχιατρο γτ ισως τα πολλα μαθηματικα χρειαζεται ατομα που να μπορουν να ανταπεξελθουν με αυτα γτ παιζει να χανουμε και το δρομο....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιούλ 2009, 15:28 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 15 Φεβ 2009, 00:58
Δημοσ.: 43
εξώ οι νταβαδες απο το ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ!!!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιούλ 2009, 15:51 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 19 Ιουν 2009, 14:49
Δημοσ.: 262
Τοποθεσια: /home
Δεν την παλεύει κανείς εδώ μέσα μου φαίνεται. Άδικη παρεξήγηση....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιούλ 2009, 16:37 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 12 Μαρ 2006, 22:43
Δημοσ.: 3627
Τοποθεσια: Αθήνα
Προς ardan:

Είναι πολύ πιθανόν να μην καταλαβαίνεις ότι οι φράσεις σου είναι βαρειές και υβριστικές.
Είναι επίσης σίγουρο ότι δεν καταλαβαίνεις ότι δεν χαρακτηρίζουν αυτά που γράφεις και δεν αγγίζουν κανέναν της διαχειριστικής ομάδας που ανέλαβαν εθελοντικά να αναπτύξουν το ΦΟΡΟΥΜ στο πνεύμα της συλλογικότητας της αλληλεγγύης και της συνεργασίας.
Δεν είμαι σίγουρος ότι ανήκεις στο Τμήμα Μαθηματικών, διαφορετικά θα ήξερες για το ΦΟΡΟΥΜ

Προς όλους: Με την αποχώρηση οποιουδήποτε από το ΦΟΡΟΥΜ έχουμε μία δυσάρεστη κατάσταση. Όμως η αποχώρηση ενός καθηγητή (εξ αιτίας μίας παρεξήγησης) σαν τον κ.Γιαννόπουλο (που η προσφορά του εδώ, όπως όλοι παραδεχόμαστε είναι τεράστια), τα πράγματα αρχίζουν να κλονίζονται. Δεν είναι δεδομένο ακόμη και η λειτουργία του ΦΟΡΟΥΜ.
Καλώ, λοιπόν τις κρίσιμες αυτές ώρες, έστω και τους λίγους φοιτητές που νομίζουν ότι ωφελήθηκαν από τη λειτουργία του ΦΟΡΟΥΜ, να στηρίξουν θετικά την προσπάθεια αυτή των συμφοιτητών σας που το διαχειρίζονται.
Δεν ζητάμε καταδίκες σε μηνύματα τύπου ardan όπως παραπάνω. Ζητάμε μόνο την συμφωνία σας ότι είναι καλό να υπάρχει ένα ΦΟΡΟΥΜ με τα χαρακτηριστικά που ξέρετε. Από εκεί και πέρα με νηφάλια συζήτηση πιστεύω ότι θα φωτίσουμε όλες τις πλευρές.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιούλ 2009, 16:43 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 01 Οκτ 2008, 16:37
Δημοσ.: 921
Κόψτε τις χαζομάρες και τις απειλές..Το forum μας βοηθάει, ο καθένας έχει το ρόλο του εδώ μέσα..
Ας μάθουμε λοιπόν μέχρι που μπορεί να φτάσει ο καθένας και ας μην έχουμε παράλογες απαιτήσεις από τον οποιονδήποτε..

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιούλ 2009, 17:12 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: 02 Ιούλ 2009, 11:49
Δημοσ.: 77
theodore έγραψε:
apgiannop έγραψε:
Ωραίο αυτό. Πώς διαπίστωσες τόσο γρήγορα ποιός καταλαβαίνει τι; Η όποια εμπειρία σου μάλλον οδηγεί σε καταχρήσεις. Όσο για την επικοινωνία, αυτή δεν μπορεί να γίνεται με αυτού του είδους τον έλεγχο από μια μικρή παρέα. Οπότε, όπως λέει κι ο Νίκος, χαιρετώ.
Καλή αντάμωση. :)

Αγαπητέ moderator, προς τι αυτό το ύφος στον κ. Γιαννόπουλο;;

giorgos83 έγραψε:
Τα ιδια ακριβως λεμε theodore ...
Αναλογισου την προσφορα του συγκεκριμενου καθηγητη και μετα πες μου εμενα για φορουμ προσωπικοτητων !!!
Εσεις το εχετε αναγει σε κατι τετοιο και το εχω αναφερει σε σχετικο ποστ αλλου...
Θα ειναι τεραστια απωλεια να σταματησει να ασχολειται ο μονος καθηγητης αναλυσης που ειναι στο φορουμ καθε μερα μεχρι τις 5 το πρωι και προσπαθει να ασχοληθει με ολους μας...
Δεν νομιζω οτι ηταν σωστο να πειτε απλα "στο καλο" και να δειχνετε την εξοδο ελαφρα τη καρδια σε οποιονδηποτε καθηγητη γιατι εσεις μας λεγατε οτι το φορουμ εχει αρχισει και εχει περαση σε καθηγητες και τωρα τους διωχνετε επειδη κατα τα λεγομενα σας εισαστε εξουσια και παραβιασαν τους κανονες γιατι αν θυμαμαι καλα συντονιστες εισαστε του ΕΠΙΣΗΜΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟς ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ και τιποτα περισσοτερο...
Κριμα , κριμα , κριμα...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιούλ 2009, 17:17 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 19 Ιουν 2009, 14:49
Δημοσ.: 262
Τοποθεσια: /home
Ευάγγελος Ράπτης έγραψε:

Προς όλους: Με την αποχώρηση οποιουδήποτε από το ΦΟΡΟΥΜ έχουμε μία δυσάρεστη κατάσταση. Όμως η αποχώρηση ενός καθηγητή (εξ αιτίας μίας παρεξήγησης) σαν τον κ.Γιαννόπουλο (που η προσφορά του εδώ, όπως όλοι παραδεχόμαστε είναι τεράστια), τα πράγματα αρχίζουν να κλονίζονται. Δεν είναι δεδομένο ακόμη και η λειτουργία του ΦΟΡΟΥΜ.
Καλώ, λοιπόν τις κρίσιμες αυτές ώρες, έστω και τους λίγους φοιτητές που νομίζουν ότι ωφελήθηκαν από τη λειτουργία του ΦΟΡΟΥΜ, να στηρίξουν θετικά την προσπάθεια αυτή των συμφοιτητών σας που το διαχειρίζονται.
Δεν ζητάμε καταδίκες σε μηνύματα τύπου ardan όπως παραπάνω. Ζητάμε μόνο την συμφωνία σας ότι είναι καλό να υπάρχει ένα ΦΟΡΟΥΜ με τα χαρακτηριστικά που ξέρετε. Από εκεί και πέρα με νηφάλια συζήτηση πιστεύω ότι θα φωτίσουμε όλες τις πλευρές.

Πολύ καταστροφολογία κύριε Ράπτη...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιούλ 2009, 17:35 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Προς m3m/b/3r:
Περιγράφω την κατάσταση ακριβώς όπως την βλέπω. Θα μου πεις βέβαια και τι έγινε; Και που δεν είχαμε ΦΟΡΟΥΜ παλαιότερα τα καταφέρναμε. Εντάξει συμφωνώ μαζί σου δεν ήλθε και η συντέλεια του κόσμου

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιούλ 2009, 17:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: 10 Ιούλ 2009, 16:10
Δημοσ.: 26
Τοποθεσια: Αθήνα Δημοσιεύσεις.: 31305
Ευάγγελος Ράπτης έγραψε:
Λοιπόν μία λύση είναι η παρακάτω στην οποία μπορώ να βοηθήσω και εγώ.
Μία ομάδα φοιτητών να αναλάβει να βιντεοσκοπεί τις διαλέξεις και των δύο καθηγητών. Τα βίντεο είναι δυνατόν να «ανεβαίνουν» και στην eclass και στο YuTube
Τεχνογνωσία και μέσα υπάρχουν στο Εργαστήριο Υπολογιστών. Φαντάζομαι αρκετοί Επιτηρητές του Εργαστηρίου έχουν και άμεσο ενδιαφέρον για την παραπάνω δραστηριότητα. Γνώσεις έχουν σίγουρα.
... ... ...

Πολυ καλη η ιδεα σας Κυριε Ραπτη , αλλα οπως ειδατε πολυ σωστη και η παρατηρηση του κυριου Γιαννοπουλο για τον "αυθορμητισμο/επικοινωνια με τους μαθητες" εντως τησ παραδοσης.Ομως θελω να παραθεσω μερικους ακομα τεχνικους λογους που κανουν το ολο ενχειρημα δυσκολο αλλα και καποιες περαιτερω συνηρμηκες ιδεες που μπορει και ο ιδος να εχεται.

Τεχνικες δυσκολιες.Στο βιντεο το οποιο εκανα λινκ σε προηγουμενο ποστ, μπορειτε να δειτε και ο ιδιος τις δυσκολιες τησ καμερας.Πρεπει να ειναι ζουμαρισμενη στο εκαστοτε σημειο αναφορασ στον πινακα, γιατι αλλιως δεν θα φαινεται τιποτα να απλα δινει μια πανοραμικη εικονα του πινακα.Αυτο συνεπαγει δυο πραμαμτα.Πρωτον οτι πρεπει καποιος να ελενχει την καμερα και δευτερον η καμερα μαζι με "αυτον τον καποιο" να βρισκονται ουσιαστικα στα ποδια του καθηγητη αποσποντας την προσοχη ολων καθε φορα που θα παιζει με τα κοκοψινια της καμερασ και τα καλωδια.

Οσο αφορα την ιδεα , που ισως και εσυ εχεις.Πως θα σας φαινοταν να το παμε ενα βημα πιο περα.Γιατι απλα να ανεβασουμε stored το βιντεοσκοπημενο μαθημα και να μην κανουμε live streaming (με καθηστερηση καποιον λεπτων παντα) σε καποια επησιμη πλεον
ιστοσελιδα του μαθηματικου Αθηνας?Αυτο βεβαια ποτε δεν θα μπορουσε να αντικαταστησει πληρως τα μαθηματα (αφου χρειαζοντια αυτα για να γινει η βιντεοσκοπηση..?!?!) αλλα να βοηθησει μερικους φοιτητες ,που ητε μενουν πολυ μακρια και πρεπει να ξυπνανε 6¨30 το πρωι ,να μπαινουν σε χιλιαδες συγκηνωνειες ,ητε ερχονται απο επαρχια και θα τους βοηθουσε αρκετα.Ακομα μπορει να σκοτωνει παντα την αυθορμητικοτητα αλλα δινει χωρο στην δημιουργηκοτητα.Φανταστητε και κατι ακομα , καποιον στον Ντενβερ της Αμερικης να παροκολουθει το ΑΦΜ 24 ...What is seebagia??? What is epsylon thetico?(αν και το ε>0 μαλλον το γνωριζουν αχαχαχα)

Εκτος θεματος τωρα
α)Πρωτον αυτον που κανω δεν λεγεται smurfing, βασικα δεν ξερω αν εχει καν ονομα.Ισως ο πιο δοκημος ορος θα ηταν επανεγγραφη....??
β)Στους ορους που δεχεσαι στην αρχη καθε εγγραφης δεν αναφερεται πουθενα για σμερφιν , για λιβαδια ,μονοκερους , για ποσες επανεγγραφες δικαιουτε καποιος και αν δικαιουται.
γ)Αν ενοχλησα καποιος δεν εχω προβλημα ,οπως ειδατε και σε προηγουμεο ποστ ..να ζητησω δημοσιως και επωνυμως συγγνωμη.
ζ)Χωρις να υποβαθμιζω την σοβαροτητα αυτου ,και μονο του θεματος ,(τα υπολοιπα ειναι απλα συζητηση) ,αλλα να φερουμε (βαζω και τον εαυτο μου μεσα) τον καθηγητη μας σε τετοιο σημειο ειναι τελειως αδοιανοητο... πιο ευκολα θα αντιληφθω τις συμπληρωματηκες ασκησεις στο κεφαλαιο της συμπαγειας ,παρα αυτο που εγινε, απαραδεκτο.
ε)Ζητω συγνωμη και απο τον κυριο Γιαννοπουλο προσωπηκα και ακομη να μην σταματησει αυτο που κανει , ξερουμε ολοι πολυ καλα την προσπαθει Γιαν.+Καταβ. σε αυτο το εξαμηνο καθως και οποιουδηποτε καθηγητη.
δ)Ακομα δεν καταλαβες οτι εβαλα πρωτα το ζ και μετα το δ , καθως και -εχει καποιος κατι με τα λιβαδια τους μονοκερους και τα ποκεμον?Πιο αληθηνες ειναι οι ακολουθιες???Εγω δεν εχω δει καμια ακολουθια ακομα....
η)Με ολο το θαρος που σας μιλω στον ενικο , αλλα απο τοτε που καποια παιδεια 17-20 γυρισαν και μου μιλησαν στον πληθυντηκο , μου εριξαν τα αυτια στο πατωμα !!Οποτε αν ειναι ανεπισημος μη αναγκαιος δεν τον χρησιμοποιοω.Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω.

Τελευταία επεξεργασία απο pasxos1 την 08 Φεβ 2012, 20:59, επεξεργάστηκε 4 φορές συνολικά.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιούλ 2009, 17:43 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Εγγραφη: 14 Μαρ 2006, 03:26
Δημοσ.: 2224
Ευάγγελος Ράπτης έγραψε:
Προς m3m/b/3r:
Περιγράφω την κατάσταση ακριβώς όπως την βλέπω. Θα μου πεις βέβαια και τι έγινε; Και που δεν είχαμε ΦΟΡΟΥΜ παλαιότερα τα καταφέρναμε. Εντάξει συμφωνώ μαζί σου δεν ήλθε και η συντέλεια του κόσμου

κ. Ράπτη το φόρουμ ακόμα και αν τυπικά δεν είναι το επίσημο της σχολής μας, σαν επίσημο θεωρείται και χρησιμοποιείται.
Μακάρι από την αρχή που μπήκα στη σχολή να υπήρχε το φόρουμ σε αυτή τη μορφή (τότε ξεκίνησε η λειτουργία) και να βοηθούσε σε πολλά σημεία τους φοιτητές όπως σήμερα (συμμετοχή καθηγητών,λυμένες ασκήσεις σε βασικά μαθήματα, ενημέρωση βαθμολογιών,σημειώσεις, και πολλά άλλα ).
Νομίζω όμως ότι τα λάθη που έγιναν έχουν εμφανιστεί ξανά στο παρελθόν σε συμπεριφορές, από συγκεκριμένα άτομα.
Κανείς δεν μπορεί να χρησιμοποιεί το φόρουμ ως δικό του παιχνιδάκι. Δεν νομίζω ότι υπήρχε περίπτωση να δωθεί για παράδειγμα ποτε η απάντηση: "Αν δεν σας αρέσουν τα μούτρα μας" από τον eirik ο οποίος ήταν και ο κύριος δημιουργός όπως έχετε πει κατ'επανάληψη.

Όλοι είμαστε τσιτωμένοι από την εξεταστική, αλλά λίγη λεπτότητα σε κάποιους χειρισμούς χρειάζεται.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιούλ 2009, 18:10 
Χωρίς σύνδεση
Regular Forumer

Προς pasxos1:

Είναι απολύτως σεβαστές οι ενστάσεις κάθε συνάδελφου για καταγραφή με βίντεο διαλέξεών του. Ούτε μπορώ, αλλά ούτε και θέλω να το επιβάλω. Δεν καταλαβαίνω γιατί επανέρχεσαι μετά από τόσον καιρό που είχα κάνει μία απλή πρόταση.
Για το τεχνικό μέρος απλά σου λέω δες
εδώ

Τώρα για τα υπόλοιπα: Αλήθεια σου λέω ότι δυσκολεύομαι να καταλάβω κάποια πράγματα που γράφεις. Αν θέλεις έλα και στο γραφείο μου ή πάρε με στο τηλέφωνο του γραφείου μου την δευτέρα. Ειλικρινά θα ήθελα να μάθω τι εννοείς

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 98 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: